Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 195
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Tak jak ruskich nazywa się onucami, tak poniżej jest obraz wszystkich popierających ten ukryty pobór - trepy, nieudacznicy życiowi i przegrywy, którym sierżancina po zawodówie musi mówić kiedy mogą srać i w którą stronę biegać.
Dwie sznurówki symbolizują dwa neurony w zakutym łbie- aby nie pił wody z wiadra i wiedział kto jest wyższy stopniem.
Pobierz tellet - #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Tak jak ruskich nazywa się onucami, tak poniże...
źródło: comment_1670212783ut7jNmKB3nQ4N7yhr1QLRo.jpg
  • 81
przecież tak nie wygląda wojsko. Ty jesteś nieudacznikiem życiowym. W takim wocie 34% żołnierzy ma wykształcenie wyższe. To więcej niż średnia w Polsce a żeby być sierżantem musisz mieć przynajmniej średnie. Po co piszesz jakieś losowe pierodly?


@Simfecstio: bycie w WOT oznacza automatycznie popieranie przymusowej służby? Co ty bredzisz? Typ napisał o idiotach, którzy popierają przymusowy pobór, a oni są idiotami niezależnie od poziomu wykształcenia.
Prosty prawnik z pewnego urzędu centralnego


@Filipterka25: nawet prosty prawnik powinien wiedzieć, że na ćwiczenia w pierwszej kolejności są zapraszane osoby, których zawód (wyuczony lub wykonywany) może być przydatny w trakcie konfliktu zbrojnego. Shitposting na portalu ze śmiesznymi obrazkami takim zawodem nie jest.
@skitarii

@Simfecstio: bycie w WOT oznacza automatycznie popieranie przymusowej służby? Co ty bredzisz? Typ napisał o idiotach, którzy popierają przymusowy pobór, a oni są idiotami niezależnie od poziomu wykształcenia.

Nie rozumiem. Ja nic takiego nie pisałem. Pobór jest obowiązkowy w przypadku zagrożenia. Wojsko zawodowe nawet z wotem nic nie da bez setek tysięcy wojsk poborowych. Tutaj nie ma co dyskutować. W Szwajcarii każdy ma przeszkolenie i nie mają wojska. To jest
@skitarii ale ja mam rację. Wolisz opłacać milion żołnierzy zawodowych i doprowadzić kraj do ruiny bo boisz się iść do wojska? Ale jesteś ograniczony umysłowo dzbanem. Ryzyko wojny jest za małe na taką armię zawodową. A jak Ukraina ma prawie milion ludzi pod bronią to polska powinna mieć podobna ilość.
ale ja mam rację. Wolisz opłacać milion żołnierzy zawodowych i doprowadzić kraj do ruiny bo boisz się iść do wojska? Ale jesteś ograniczony umysłowo dzbanem.


@Simfecstio: likwidując 500+ i dodatkowe emerytury, państwo stać by było na opłacanie dodatkowego pół miliona żołnierzy zawodowych bez żadnych strat dla budżetu. Skoro chcesz oszczędzać na wojsku, a nie na tych socjalach to naprawdę jesteś ograniczonym umysłowo dzbanem co pisze debilizmy.

Ryzyko wojny jest za małe
@Simfecstio

No tak. Zapytaj się każdego żołnierza zawodowego kto na prawdę wygrywa wojnę.


Naprawdę Twoim zdaniem wojnę wygrywa nieprzeszkolony rekrut, którego morale wynosi 0, bo państwo go siłą zaciąga na wojnę? Czy Ty śledziłeś może wydarzenia na Ukrainie? Wygrywają bo mają duże wsparcie sojuszników, wysokie morale - w przeciwieństwie do Rosjan co mieli jechać na ćwiczenia a kończyli pod granicą.

Ja nic osobiście do WOT'u nie mam - cieszę się, że jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Simfecstio:

Ukraina broni sie poborem a ruskie atakuja zawodowymi, i kto wygral xd

Dobra panie trepie, bo już tam metanol siadł i nie wiesz co piszesz xD
Skoro Ukraina wygrywała poborem, to gdzie kacapom wsiąkło ostatnio zmobilizowane 200k mięsa xD Z POBORU.

w ogole nie masz pojecia jak wojsko działa, myslisz ze tam sa tylko rozkazy, tam praktycznie nie ma rozkazów. Nikt nikomu nic nie każe, to wyglada jak szkolenie w
@Simfecstio: nie "same przegrywy" tylko mimo wszystko jest tutaj dość spory przekrój różnych ludzi - od dzieciaków, głupków, "przegrywów", po pasjonatów i ludzi inteligentnych

A co by nie mówić, jest tu sporo ludzi o bardzo różnych poglądach - więc tak jak ja nigdy nie wątpiłem w to że dla niektórych wojsko to "przygoda" i naprawdę chętnie pójdą się bić za ojczyznę, tak Ty teraz możesz zobaczyć że są ludzie dla których
@tellet: Wojny nikt nie chce a bronić trzeba. Wiem, że dużo osób ucieknie z kobietami i dziecmi, co zrobić. Sam bym się mocno zastanawiał, jednak nie wierze ze będzie wojna. Jednak jestem ekonomistą. Po co 300k żołnierzy zawodowych skoro mamy 1k czołgów. 300k zawodowych nie da rady z ukrainą co potiwerdziła rosja. Dlatego kluczowy zawzse jest pobór. A morale każdy ma jakie ma, obecnie lewicowa moda na hejtowanie patriotyzmu. Co zrobić.
@Simfecstio: Nie tyle "lewicowa moda na hejtowanie patriotyzmu" co ciągle wychodzące różnego rodzaju mniejsze i większe afery, oraz sytuacja gospodarcza która się pogarsza ewidentnie z winy rządzących.
Serio myślisz, że młodzi Polacy by tak chętnie walczyli za takie osoby jak Kaczyński, Morawiecki, Obajtek i reszta ekipy :) ?
@Dietetyq: Dobry komentarz!
Oczywiście że przesadzam, bo wiem że z tym gościem nie ma dyskusji. To zwykły stary/wiejski głupek co myśli ze pobór zrobi z człowieka mężczyznę czy inne #!$%@? i z takimi nie ma sensu dyskutować (jak z wyborcami PiSu).
Więc bardziej robię to w ramach rozrywki, własnej i niestety stąd taka dosyć głupia i prymitywna dyskusja, ale mnie to bawi, a wiem że i tak nic się nie uzyska
@Dietetyq: Przecież Ty nie walczysz o rząd, tylko o siebie i kraj, rodzinę. Wcale bym się nie zdziwił jakby był zamach stanu od razu po zakończeniu działan. A rząd .. aferty to nic, najgorsze jest wydawanie pieniedzy młodych ludzi na starych, pozbawiając ich przyszłości. Gdyby nie to że mam względnie wygodne zycie w poslce juz dawno bym wyjechał.
@Simfecstio: Aktualnie walczy się za siebie i rodzinę - kto normalny chciałby walczyć za kraj który idzie w totalitaryzm, gdzie jestem okradany, zmuszany do wielu absurdalnych rzeczy jak pobór i gdzie niszczy się prawo i sprawiedliwość?
Zmusicie mnie do poboru a ucieknę z niego choćby siłowo, nie zamierzam walczyć i ginąć za kraj, a nawet marnować 30 dni na absurdalne treningi, a moim obowiązkiem jest obrona MNIE i mojej rodziny, choćby
#obowiazkowecwiczeniawojskowe

Tak jak ruskich nazywa się onucami, tak poniżej jest obraz wszystkich popierających ten ukryty pobór - trepy, nieudacznicy życiowi i przegrywy, którym sierżancina po zawodówie musi mówić kiedy mogą srać i w którą stronę biegać.
Dwie sznurówki symbolizują dwa neurony w zakutym łbie- aby nie pił wody z wiadra i wiedział kto jest wyższy stopniem.

@tellet: za tymi jak to nazwałeś trepami (trep to oficer a nie ktoś kto popiera
Przecież Ty nie walczysz o rząd, tylko o siebie i kraj, rodzinę.


Tak ale zrozum, że my już nie żyjemy w czasach wojen napoleońskich czy 1 wojny światowej. Teraz tak jak mówi wyzłośliwiający się @Lolman na polu walki rządzi informacja, pieniądz i nowoczesne technologie. Rekrut niewykwalifikowany to jest mięso armatnie, zawsze potrzebny był i zapewne nadal w jakimś zakresie niestety będzie.

Umowa społeczna w państwie cywilizowanym polega na tym, że każdy człowiek
@Simfecstio: Plany są, możliwości też, nie ukrywam że JESZCZE trzymają mnie znajomi i to że mimo wszystko Polska geograficznie to super kraj który ma trochę wszystkiego... ale powoli się to zmienia i przeważa pomysł by wyjechać, nie to że bez problemu pracę bym znalazł, zarabiał pewnie z 3 razy tyle, tylko kurde, znajomych szkoda ;/ hajs aż tak ważny nie jest w tym wszystkim.