Wpis z mikrobloga

@Bolxx454: ogólnie - nie uważam, że to jest jakaś tragedia, ale tego typu rzeczy nie powinny być wprowadzane tylnymi furtkami.

Jeśli rządzący chcą tworzyć rezerwy to niech nie robią tego tylnymi furtkami, typu "zaczynamy powoływać losowych ludzi". Niech od początku będzie wiadomo, na czym się stoi. Ja to bym widział tak, że jeśli chcemy wprowadzać krótkie szkolenia to zróbmy:
1. Obowiązkowe szkolenia w wieku 18-19 lat. Wysyłają cię na dwa-trzy miesiące
@Bolxx454: i co w 30 dni mam się niby nauczyć? Obsługi karabinu? :D to nie 2 wojna światowa że idą żołnierze się naparzać karabinami, tutaj liczy się nowoczesny sprzęt i walka na odległość, drony, wojna elektroniczna, może obsługa nowych wozów bojowych itp.
A w 30 dni nic z tych rzeczy nikt się nie nauczy.
Zwykła strata czasu i zawracanie ludziom dupy bo mamy tradycje z PRL gdzie była obowiązkowa zasadnicza służba
@Bolxx454: pomysł absolutnie #!$%@? i w koncepcji i w wykonaniu. Powinna być obowiązkowa roczna służba dla każdego obywatela, zaraz po zawodówie/technikum/liceum. Niekoniecznie w formie skoszarowanej i wojskowej - zawsze przydadzą się ludzie do bardziej cywilnych zadań typu walka z klęskami żywiołowymi albo pomoc w szpitalu. Ale każdy służyć powinien, a jak nie chce to odebranie praw publicznych, darnowych studiów, służby zdrowia itp. Nie chcesz walczyć o swój kraj to trudno, nic
@Bolxx454: To byłoby spoko pomysł jakby to było dobrze zrealizowane, chłopy 18 lat mają po maturze i przed studiami najdłuższe wakacje w życiu, to równie dobrze mogłyby sobie pochodzić na strzelnicę, nauczyć się jak się rozkręca kałacha, jak się opatruje rany itd. Myślę, że w takim wieku nawet by nie było takiego sprzeciwu. A nie ludzi pracujących, mających działaność, z rodziną odrywać od życia na jakieś głupie ćwiczenia.
@Bolxx454: ta, z programem rodem z PRL- nic się nie zmieniło. Bylem w te wakacje, odpuściłem, bo wiecej wiedziałem i umiałem obsługiwać broń niż ci "zawodowi", za to ogromną wagę przywiązywali do sprzątania rejonów, stania na bacznosć, maszerowania, śpiewania i ścielenia łóżek na trzy sposoby.
takie ćwiczenia mogłyby być "odbebniane" na etapie szkoły średniej


@Ulic_Qel_Droma: to by wymagało współpracy z ministerstwem oświaty. A w oświacie jest jeszcze większy burdel niż w wojsku.

A kto zaplaci mojemu pracodawcy za opoznienia w projekcie?


@gorzki99: zapłacono w tym, że nie latają ci toczki-u nad twoim projektem. Twoja firma w ogóle funkcjonuje w tym kraju, bo nie jest zagrożony wojną. Bo prowadzi konkretną politykę obronną.

i co w 30
Powinna być obowiązkowa roczna służba dla każdego obywatela, zaraz po zawodówie/technikum/liceum. Niekoniecznie w formie skoszarowanej i wojskowej - zawsze przydadzą się ludzie do bardziej cywilnych zadań typu walka z klęskami żywiołowymi albo pomoc w szpitalu


@jozef-dzierzynski: Po kiego uja chcesz zmuszać ludzi, którzy mają pomysł na życie, do robienia za niewolnika, na dodatek w dziedzinie, do której się nie nadają albo, na odwrót, do której są zbyt wykwalifikowani? Jesteś świetny z