Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Iskaryota: no ale co z tego że problem dotyczy kobiet. Mój przykład dotyczy wszystkich mężczyzn. Chodzi o to że każdy musi wydawać więcej pieniędzy na cos innego. Nie widzę powodu żeby akurat to miało być refundowane. Można znaleźć mnóstwo innych rzeczy na które kobiety i mężczyźni musza wydawać dodatkowo pieniądze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Iskaryota: no i niech taki but będzie tańszy o różnice w koszcie produkcji, czyli (w przypadku jakichś adidasów albo innej pumy) o jakiegoś dolara. Chciałbym żeby buty były ogólnie tańsze i żeby łatwiej było o normalnego buta, bo ostatnimi laty jest z tym słabo.
Argument z komunikacją jest bez sensu, w pociągu lub samolocie każdy zajmuje jedno siedzenie, wyjątkiem niech będą grubasy niezależnie od płci. W komunikacji miejskiej rzadko się zdarza
@Kijek_Drzazgoporty: Bierzesz sobie taką osobę za partnerkę i potem się dziwisz, że ma różne durne pomysły i wąty o nic. Te od darmowych podpasek i tamponów to kompletne raczysko i żadne merytoryczne argumenty nie docierają. Jak policzyłam ile kosztują najtańsze tampony przez rok i wyszło, że to są jakieś groszowe sprawy i teoria o tysiącach wydawanych na to runęła, to zaraz było, że nie każdy może takich używać, bo te droższe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Kijek_Drzazgoporty: generalnie jestem zdania, że podstawowe powinny być dostępne za darmo w szkołach. Bo 14-latka nie ma wpływu na to co i w jakich ilościach kupią jej rodzice jak są spier. W dorosłym życiu to trochę absurd, jak najbardziej w punktach pomocy dla ubogich/bezdomnych powinny być dostępne i to tyle. Ale z drugiej strony doceniam, że u mnie w pracy są w łazienkach i jak kilka razy widziałam w jakieś knajpie/klubie
@qubeq: papier toaletowy jest płatny, a publiczna toaleta to nie punkt z dyspenserem wszystkiego. Może na tej samej zasadzie jeszcze pieluchy we wszystkich rozmiarach?

Jeśli wiesz, że co miesiąc dostajesz miesiączki, to raczej też wiesz mniej więcej kiedy i to nie jest niespodzianka. Co za problem na stałe do torebki wrzucić 2-3 podpaski lub tampony? A nawet jak się zapomni, to urwa mać, żadna ujma zapytać najbliższą kobietę w zasięgu wzroku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qubeq: xD jak byś nie wiedział to nie ma nic za darmo, publiczna toaleta jeśli jest darmowa to jest z podatków, w płatnej płacisz częściowo za papier, w knajpach płacisz częściowo w marży za driny. Ja generalnie robiłbym to co robię do tej pory czyli place za wszystko.
kobiety powinny więc płacić mniej za ten sam model buta w ich rozmiarze, przecież na jego produkcję idzie mniej materiału niż na męski rozmiar 45 ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Iskaryota: Tak przecież jest. Zobacz sobie na stronie nike ile kosztują damskie, męskie i dziecięce. Doskonale widać proporcję którą ironicznie wskazałeś.