Wpis z mikrobloga

@Kijek_Drzazgoporty Podpaski i tampony oprócz tego ze swoje kosztują to jeszcze generują tonę śmieci. Od kiedy na rynku jest kubeczek menstruacyjny (30zl jednorazowo, zrobiony z silikonu medycznego) to jedyna słuszna opcja. Zamiast np. darmowych podpasek w szkolach byloby lepiej nakupic tych kubeczków i w ramach kampanii opowiedziec o nich dziewczynkom, nauczyc używać i rozdac. Klopot z glowy na pare lat.
@zjem_wszystko: Święta racja, kubeczki są nejlepsze - używam od dawna. Akcja rozdawania byłaby cudowna. Minus jest taki że niewielka część pań nie może ich używać - anatomicznie. Nie miałabym wtedy problemu z refundacją dla nich, szczególnie że te wady często łącza się z bólem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AlienFromWenus: biedne rodziny mają wszystko refundowane, wystarczy się zgłosić do odpowiedniej instytucji.
Albo inaczej - dostaną za darmo wszystko do szkoły dla dzieci, razem z laptopem i żarcie. Chyba uda im się w ciągu miesiąca znaleźć 30 zł na podpaski.
A jeśli się nie uda, to mówimy o skrajnej biedzie, w przypadku którym podpaski są najmniejszym problemem, bo prawdopodobnie mówi się o ludziach, którzy nie jedzą, mało piją i się nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iskaryota:


Dodalabym jeszcze aby placówki publiczne jak szkoły, sądu itp miały w toalecie prócz papieru toaletowego jeszcze właśnie środki higieniczne ale znając mentalność Karyn to jedna wzięłaby wszystkie bo za darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@AlienFromWenus: w szkole nie ma papieru toaletowego, bo jest wrzucany w całości do kibla, a mydło rozlewane na podłodze.
Jeśli problemem jest to, że "spotka cie nagła potrzeba", to wystarczy automat,
@Shatter: Generalnie masz racje i duży problem polega tez na tym, ze ludzie wyuczeni biedy dostają wszystko czego chcą, a jak normalnej rodzinie się noga powinie i któregoś dnia zechce skorzystać z pomocy, to się okazuje, ze nie spełnia tych czy tamtych wymagań i nic nie przysługuje. Patusiara moze nie mieć żadnej szkoły, nic nie umieć, ale swoje prawa zawsze doskonale zna, a dokładnie co jej się należy. W środku nocy
papier toaletowy jest płatny, a publiczna toaleta to nie punkt z dyspenserem wszystkiego. Może na tej samej zasadzie jeszcze pieluchy we wszystkich rozmiarach?

No ja nigdy nie płaciłam oddzielnie za papier w publicznych toaletach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro jest w nich dyspenser mydła i srajtaśma, to dlaczego ma nie być podpasek czy innych środków higienicznych? To coraz częstsza praktyka w galeriach handlowych, klubach, restauracjach itd., że oprócz
A wszystko rozchodzi się o "istnienie". O ile lżej byłoby gdyby takie jednostki nie istniały albo nagle przestały istnieć. Nagle by się okazało, że mielibyśmy krainę mlekiem i miodem płynącą.
@Pantegram: za ten papier w publicznej toalecie płacisz - u babci klozetowej, w marży, w podatkach. On nie jest tam "za darmo". To że nie ponosisz jego kosztu wprost nie oznacza, że w jakiejś formie za to z Ciebie nie ściągają. Publiczne drogi też masz za darmo i też na nie nie płacisz, jak rozumiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nadal nie oznacza, że podpaski nie można
@Kijek_Drzazgoporty: wiek emerytalny powinien byc wyrownamy, nie nasza wina ze kobietom sie nie chce

Mezczyzni powinni dostawac tez wolne jak kobieta ma l4 z powodu ciazy, i potem okiekuncze, nie nasza wina ze nie mozemy zajsc w ciążę

Prezerwartywy powinny byv refundowane, nie nasza wina ze strzelamy plemnikami

Mezczyzni powinni miec doplaty dociezkich zawodow, nie nasza wina ze te lekkie sa zajete przez kobiety
@Pantegram: Tylko jeśli ktoś nie moze używać kubeczka - majtek musi mieć przynajmniej kilka par żeby to przeprać, kosztują więcej, więcej surowca i odpadu plus mniejsza higiena. Jak czytam można w nich chodzic do 12h, czyli kobieta chodzi w majtach z wsiągniętą krwią przez 12h - nie wierzę, że wszystkie zapachy dadzą radę te majtki pochłonąć. Plus z tego co widzę, nie wchłaniają skrzepów więc tak czy siak albo potrzebna dodatkowa
@zjem_wszystko: Te majtki wchłaniają bardzo dobrze zapachy i skrzepy :) Absolutnie nie trzeba żadnej dodatkowej podpaski, to by się mijało z celem.
Tak, najlepiej jest mieć kilka, ale kupujesz sobie raz zestaw i masz na lata, więc jest to jednak dużo bardziej ekologiczne niż podpaski czy tampony. Ich nie trzeba jak podpaski wymieniać co kilka godzin, tylko można dużo rzadziej, co też jest dużym plusem. Można też na początek kupić tylko
Masz rację, będąc w drugim progu nie zauważyłam, że płacę jakieś podatki i na pewno nie rozumiem, na co one są wydawane, bo się z tobą nie zgadzam xD
Poza tym nie użyłam określenia darmowe tylko "płatne ekstra", więc jak widać zaczynasz pisać coraz większe bzdety, bo brakuje ci jakichkolwiek sensownych argumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nadal nie oznacza, że podpaski nie można zabrać ze sobą profilaktycznie
@Pantegram: nie wiem w którym progu podatkowym jesteś, pitem mi się nie chwaliłeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do profilaktyki, to tak. Polecam nosić ze sobą chusteczki higieniczne niezależnie od płci.
A podpaski w sraczu mi przeszkadzają choćby z tego względu, że niektóre panie własnymi potrafią tapetować wnętrza kabiny w publicznej toalecie.
I skoro teraz nie jest to dostępne, to lepiej ze sobą po prostu nosić.
A podpaski w sraczu mi przeszkadzają choćby z tego względu, że niektóre panie własnymi potrafią tapetować wnętrza kabiny w publicznej toalecie.


@moll: Spotkałaś się chociaż raz w realu z taką sytuacją, czy tylko czytałaś w necie że tak się dzieje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym czy uważasz, że w szkołach nie powinno być papieru toaletowego dla dzieci, bo dzieci się tym papierem bawią jak to ktoś