Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma ochotę na dom poniżej bańki w powiatowym pod Warszawą, to mogę polecić obejrzenie tego:

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-legionowski-legionowo-200m2-mzn2041147224

To jest 170m^2, a nie 200m2 (jak ja nie cierpię podawania powierzchni zabudowy zamiast użytkowej w ogłoszeniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i też nie wiadomo, czy policzone tak jak trzeba (skosy zgodnie z normą, czy po podłodze + czy wliczono schody). Ale i tak wydaje się ofertą w bardzo dobrej cenie w tej lokalizacji, 950m do stacji brzmi bardzo fajnie.

Działka mała, ale działki w obrębie samego Legionowa są bardzo drogie, więc może to i lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest do negocjacji, więc może się uda urwać jeszcze trochę.
Oferta o dobre 200-300k lepsza od typowej w tej okolicy cenowo.

Nie znam pułapek, jakie mogą czekać na kupca, bo nie oglądałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #dom
  • 38
@perfumowyswir: 2x większa działka w Legionowie to ok. 700k PLN, dasz radę postawić 170m domu i wykończyć za pozostałe 290k? śmiem wątpić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cena jest bdb

Przygnębiają mnie takie oferty: jest jak jest, wszystko fajnie, a tu nagle druty nad działką.


@herbatananoc: To chyba sieć trakcyjna. Obok jest linia kolejowa, o ile czegoś nie pomyliłem.
@TypowyZakolak: Za 400k wisi już od dawna działka przy PKP piaski 1000m z mediami, także nie prowokuj, umiesz szukać. Już pomijam, że tą działkę znegocjujesz. A SKM z Legionowa i tak średnie jest, bo nie leci przez Centrum. A jak obok działki są tory to powodzenia, pewnie dlatego się wynoszą.
@perfumowyswir: Tory na tej linii nie powinny być specjalnie uciążliwe. Zresztą pociągi w ogóle nie są bardzo uciążliwe IMHO. Kwestia gustu. Wolałbym tory od zabudowań sąsiedzkich osobiście.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dzialka-1-136-m-legionowo-ID4jeEu

Ta działka? Pal sześć tę linię energetyczną, masz 150m do sali bankietowej. Tory też są i to obok działki. Dom na oko by stał 50m od toru ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie ciężko sprzedać coś takiego, trzy problemy naraz.
@perfumowyswir: Akurat działka w Warszawie to zawsze będzie w cenie, choćby ubyło ich o połowę.

Czujesz jednak ten nonsens? nie sprzedała za 390k w okresie stóp 0%, więc przy stopach ~7% jej strategią jest sprzedawanie za 820k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡
@analboss: Hm, możliwe, ale szeregowiec to raczej nie jest duże źródło uciążliwości. Chyba, że imprezowi sąsiedzi.

ciekawi mnie co za niespodzianka tam musi być, że tak szybko się wyprowadzają


@perfumowyswir: Tory mają tam od powstania budynku w 2016, więc istnieje szansa, że nowi sąsiedzi z szeregowca to imprezująca patola i nie da się mieszkać. Albo po prostu nie mają kasy, bo np. właściciel robi w budowlance i mu podziękowali, a
@perfumowyswir: To już zupełnie inna "ranga" miejscowości, z Serocka musisz mieć samochód i jechać 20 min do P+R Legionowo, z Legionowa idziesz na stację z buta i śmigasz skm-ką na wspólnym bilecie. Dlatego działki w Legionowie są jakieś 5x droższe.
@perfumowyswir: Tylko wiesz, to nadal są kilometry i fizyczna odległość. SKM do Nieporętu już jeździł, tylko 40 minut. Chociaż oczywiście fajnie, że jest. Dla mnie wszystko > 30 min to już za dużo na komfortowy dojazd do miasta.

Ode mnie jest 28-29 minut. Było 27, ale dodali stację Warszawa Targówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do tego domu w Chotomowie to jest koło mnie. Ogólnie to
@perfumowyswir: No to prawda, chyba, że nie jedziesz z Piasków, tylko z "właściwej" stacji Legionowo. Wtedy jedziesz tym, czym ja jeżdżę (szybki pociąg na Modlin omijający kilka przystanków po drodze) - i masz dojazd w 24 minuty do W-wy Centralnej.

A to już BDB. Metro z Bródna na Rondo ONZ jedzie 21 minut dla porównania. Ofc metro jeździ co parę minut, a pociąg co pół h.
@perfumowyswir: Modlin ma ostatnio dużo więcej pasażerów. Chyba najwięcej w historii. Do tego nitka do CPK odciąży odcinek NDZ - Legionowo - Warszawa Wschodnia i będzie więcej miejsca na pociągi podmiejskie przez Chotomów, bo ruch dalekobieżny zostanie puszczony nową trasą.

Jak dadzą pociąg co 20 minut, to już da się wygodnie żyć.
@perfumowyswir: czyli dobrze widziałem tory na zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie ciekawe, może są wyczuleni na pociągi. IMO to nie jest problem, podmiejski pociąg czy nawet pendolino generuje sporadycznie szum raz na pół godziny trwający parę sekund. Chyba, że ten dom nie jest przy przystanku Piaski, tak jak myślę, tylko np. 950m do Legionowo przystanek, ale wątpię, bo w tej okolicy są dużo droższe chaty.
@TypowyZakolak: ale przy samych torach na piaskach nie widać tak wielkiego szeregowca ( ͡° ͜ʖ ͡°) znając realia agencji nieruchomości nie zdziwiłbym się gdyby to było jeszcze za Chotomowem, bez barier i dlatego chcą się zwijać

btw. i tak jakiś frajer ponoć 940k proponował i za mało dla właścicieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) nauczony doświadczeniem, trzeba się budować samemu, wychodzi taniej i lepiej,
btw. i tak jakiś frajer ponoć 940k proponował i za mało dla właścicieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@perfumowyswir: Ja bym na ich miejscu sprzedał. Tzn. cena nie jest zła, o ile - tak jak piszesz - to nie jest jakieś zadupie za Chotomowem, ale na obecnym rynku sprzedać dom w miesiąc... warte 50k odpuszczenia na luzie.
@TypowyZakolak: widzą ceny na morizonie i cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ponoć już obniżali, więc też jest ciśnienie za pół roku pewnie fajna cena będzie

tak czy siak dla mnie dyskwalifikacja, dom się buduje dla ciszy i odrobiny prywatności, a jak nie to bardziej kalkuluje się bliźniak łączący wady domu i mieszkania, ale dający bardzo tani metraż
@perfumowyswir: Wiesz, dobre okna czynią cuda ;) 48-51 dB(A) tłumienia i muszą Ci robić imprezę stulecia, żeby przeszkadzało. Ale w takim domu na 99.99% są zwykłe okna z tłumieniem rzedu 33-36 dB(A), czyli imprezy przechodzą jak przez masło.
a wentylacja?


@perfumowyswir: mechaniczna, of course :))

wibracje od torów idące bezpośrednio na mury?


@perfumowyswir: Teraz pod Warszawą wszystkie tory są spawane, więc przeskoki (które były główną przyczyną rozwalania budynków dookoła) nie występują. Ofc nadal trzeba zrobić wzmocnienia fundamentów ;)

a na taras wyjście czytać książkę ze słuchawkami z noise cancellingiem? :D


@perfumowyswir: No z tym może być lekki problem. Ale u mnie też nie jest rewelacyjnie, wiesz, niby
@perfumowyswir: Strasznie wąskie. Z tego co widzę na googlach to chyba będzie też służebność przejazdu przez czyjąś działkę, ja bym unikał takich sytuacji. Ciężko z sensownym projektem domu się tam zmieścić. Nie ma w planach kanalizacji. Strasznie nawalone domów dookoła, będzie zero prywatności. Dużo gorzej, niż u mnie, a ja już mam dośc ciasno. Ciaśniej na pewno bym nie chciał.
@perfumowyswir: Niestety najpewniej będzie służebność przejazdu. Generalnie to ciężki temat. "Niby" masz wpis w KW, prawo do dysponowania kawałkiem działki sąsiada na przejazd, i tyle. W praktyce to różnie bywa. Zamknie Ci bramę i zasuwaj na Policję, żeby egzekwować swoje prawa ;) Albo zaczniecie się żreć, bo ludzie są różni (często wredni lub szurnięci) - jak nie teraz, to za parę lat - a to Ty musisz przejechać przez ich teren,