Wpis z mikrobloga

MAM JUŻ DOŚĆ

Mam dosyć bycia wyzyskiwanym, mam dosyć PIS-u, mam dosyć horrendalnych cen na stacjach paliw. Mam dość tego, że politycy robią z nami co chcą i nie ponoszą żadnej konsekwencji.

Pod tymi postulatami możemy zgodzić się WSZYSCY od lewa do prawa. I tego właśnie najbardziej boją się politycy - naszego zjednoczenia.

DOŚĆ kłócenia się.

Jest to apel do Was wszystkich: ZORGANIZUJMY SIĘ.

Chcę zebrać się i stworzyć grupę ludzi, następnie zaś organizację, która będzie w stanie przeprowadzić protesty w największych miastach Polski. Nasi przodkowie walczyli z okupantami, a my nie możemy walczyć ze zbrodniczą władzą? Władzą, która nie ponosi żadnych konsekwencji za swoje czyny, która moralizuje nas, która chce nam zabrać naszą wolność i zmusza nas do uczestniczenia w "ćwiczeniach" wojskowych, podczas gdy sami nie biorą na siebie ŻADNYCH konsekwencji? Jeśli w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach na start pojawi się nawet i 500 ludzi, to chociaż część naszego przekazu zostanie rozpowszechniona. Protest kobiet zadziałał - dlaczego my nie.

MAM JUŻ DOŚĆ

Polityków, którzy są kastą, biorą pieniądze do swych kieszeni z naszych podatków i zawsze chcą więcej. Którzy dają sobie podwyżki podczas gdy przeciętny Polak i Polka żyją coraz gorzej.

Wyjdźmy w końcu na ulice - my, Polacy. Nie lewak, nie prawak, nie centrysta, tylko POLACY jako jedność, jako siła.

Plan działania:
1. Organizujemy się na discordzie;
2. Stwarzamy REALISTYCZNE terminy protestów i kwestie z nimi związane takie jak sprzęt, kwestie prawne (tutaj jestem w stanie pomóc);
3. Promujemy się i organizujemy w social mediach;
4. Wychodzimy jak najszybciej się da (realistycznie) na ulice.

Do malkontentów - ja uważam, że to wypali i jestem niebotycznie wk*iony. Nie reprezentuję żadnej opcji politycznej. Może jestem młody ale chcę coś zrobić i uważam, że jesteśmy w stanie. Ten post to dopiero początek.

POKAŻMY, ŻE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE W TYM KRAJU JESZCZE ISTNIEJE**

Każdego, kto zaplusuje ten komentarz dziś wieczorem poinformuję o następnych krokach w poście.

Krok 1: Stwórzmy społeczność.

#protest #dosc #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
  • 92
Mylisz się - coś jednak dały. Przede wszystkim pokazały, że ludzie potrafią się zebrać i stanąć razem. Zgoda, energia poszła w gwizdek


@Majku_: przypomina mi to historię Powstania Warszawskiego. Też nic nie dało, no ale przecież chodziło o to by coś udowodnić a nie ugrać...
tego właśnie najbardziej boją się politycy - naszego zjednoczenia.


@PROTEST_DOSC: dopóki owo "zjednoczenie" odbywa - czy też ma się odbyć- z udziałem ludzi wierzących w siłę neta to politycy mogą spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PROTEST_DOSC: Spoko, tylko jest jeden problem, gdybyś nie zauważył - ta władza ma totalnie wywalone jajca na jakiekolwiek zwykłe i pokojowe protesty. Z tym nie nie da się walczyć. Jeśli ten kraj tak Ci zochydzili, to lepiej wyjechać i zacząć nowe życie w innym ¯_(ツ)_/¯
przypomina mi to historię Powstania Warszawskiego. Też nic nie dało, no ale przecież chodziło o to by coś udowodnić a nie ugrać...


@siepan: No nie mogę się z tym zgodzić. Powstańcy mieli całkiem inne spojrzenie na swoją rzeczywistość, niż my, patrząc na nich z perspektywy 2022 roku. Nie wiedzieli wszystkiego tego, co wiemy my. No i to nie jest tak, że nic nie chcieli ugrać. Próbowali. Liczyli tylko na większą pomoc
@Majku_: ale ja nie twierdzę, że nic nie możemy. Jestem zdania że można powtórzyć w znacznym stopniu zjednoczenie i demonstrację buntu jaki miał miejsce przy okazji strajku kobiet.
Twierdzę za to, że taka demonstracja nic nie da. A wręcz prawdopodobnie zaszkodzi. W jaki sposób? Otóż taki:
1) pis zostanie uświadomiony, że do tej pory robił za mało i dławienie trzeba zwiększyć. Innymi słowy bardziej przykręci śrubę.
2) jak @cerastes wspomniał władza
a weź nie zwracaj na idiotę uwagi, to na 99% troll, nie można być aż tak głupim. Udaje pisowca, wielkiego handlarza krypto a lasce pytającej na mirko o sposoby na relaks polecał "masaż brochy". Zwykły troll, ew. prawicowy tłuk.


@music_has_the_right_to_children: Dodajmy, że facet podaje się za ultra nawróconego katola i jest srogim foliarzem. Ostatnio szukał rudej jałówki w Izraelu. xD
Obrzydliwa kreatura.
a tymczasem jako wyborca PiS mam konkretne plany a mianowicie dołączenie do korpusu ochrony wyborów aby coś faktycznie zrobić pożytecznego.


@bitcoholic: Zastanawiam się, jak bardzo okropnym człowiekiem jesteś w realu.
@PROTEST_DOSC: w kroku pierwszym daj innym wzór zielonko i nie korzystaj jutro z pojazdów napędzanych paliwem ropopochodnym, do pracy i na zakupy mozesz jechać rowerem. Stwórz spoleczeństwo zbuntowanych kierowco-rowerzystów, zablokuj wlasnym ciałem drogę cysternie żeby lokalny cepeen nie był w stanie zaopatrzyć klientów, chocby psy mialy cie zakuc w kajdany, jedź pod biuro Orlenu i maszeruj pod wejściem z transparentem i strimuj to w sieci np. na yt namawiając ludzi do