Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dodwizo:
https://lexlege.pl/obrona-ojczyzny/art-5/
ja tu widzę coś takiego:
Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają kobiety w ciąży oraz w okresie 6 miesięcy po porodzie, a także osoby:
1)
sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 8;
2)
sprawujące opiekę nad:
a) dziećmi od lat 8 do 18,
-blabla-
– jeżeli osoby te wspólnie z nimi zamieszkują i opieki tej nie można powierzyć innym osobom.


Imo ten dopisek na końcu odnosi się tylko do punktu
@DamianO1995: Póki co nie podjąłem żadnych działań prawnych, tylko opisuję sytuację. Dam znać jak coś zrobię.

@mpk794:
Nie będę mówił co dokładnie robię. Ogółem IT, ale nie jest to nic związane z wojskiem. Znam osoby które nie są z IT, nie mają żadnego wykształcenia specjalistycznego, chodzą do szkoły dla dorosłych i też dostali takie wezwanie.

@bircov: Za nie stawienie sie grozi kara pozbawienia wolności.
@one_man_army: Dostałem masę powiadomień/wiadomości od różnych ludzi i nie mam fizycznie możliwości żeby na wszystko odpowiedzieć.
Zwłaszcza, że mam inne rzeczy do roboty, a na większość pytań odpowiedziałem już w ciągu ostatniego tygodnia gdzie intensywnie opisywałem temat.

No ale w sumie co tam, skoro można człowieka tak po prostu ściągać na miesiąc na poligon, to tym bardziej można kazać mu rzucić pracę żeby odpisywać natychmiastowo na każdą wiadomość na wykopie (
@59b862cef4: Ja jednak widzę w tym pewien schemat. Dostają osoby techniczne, może niekoniecznie związane bezpośrednio z technologią wojskową (nie musi być to od razu jakaś inżynieria rakietowa, może wystarczy, że ktoś ma doświadczenie administratorskie/serwisowe). Z kolei branie ludzi kompletnie bez jakiegokolwiek doświadczenia/wykształcenia też jak najbardziej ma sens, bo przeszkolonych w boju szeregowców również potrzeba.