Wpis z mikrobloga

@59b862cef4 posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: W korpo nie pracowałem, ale w małym biurze stanowisko it i lekarz na dzień dobry pytał się czy mam cukrzyce, depresje, problemy z stawami i tam wymieniał jeszcze 10 innych. Myślałem że to taka normalna formuła.
  • Odpowiedz
A co jeżeli nie złożysz tej przysięgi? Zmuszą cię? Wsadzą do więzienia?


@K-S-: Nie wiem. Domyślam się, że po prostu po ćwiczeniu "wpisują w exela" i tyle, nikt nie sprawdza czy ktoś faktycznie ruszał ustami w dobrym rytmie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Za nie stawienie sie grozi kara pozbawienia wolności.


@59b862cef4: Nie mam na myśli nie stawienia się, tylko stawienia się celem odmowy. Nie mogą cię zmusić do służby, jeśli mówisz, że masz kłopoty zdrowotne.
  • Odpowiedz
Ale mogłeś nie odbierać karty powołania. Stawiłeś się, ale czy jest przepis, że za nie odebranie tej karty grozi kara?


@DamianO1995: Stawić się musisz, ale niekoniecznie musisz zostać powołany. Tak jak pisałem powyżej, wystarczy powiedzieć, że twój stan zdrowia pogorszył się od czasu kwalifikacji wojskowej i chcesz iść na badania, bo podejrzewasz, że jesteś niezdolny do służby z tego powodu.
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Odebranie powołania = akceptacja z decyzją o pójściu na te ćwiczenia. To nie Rosja i mamy jednak jeszcze trochę wolności. Nie musisz iść na te ćwiczenia, jeśli nie chcesz, tylko trzeba trochę pokombinować.
Oczywiście, nie można udawać, że cię nie ma. Idziesz po prostu do WCR-u i rozmawiasz. Tam też pracują normalni ludzie i nikt nie chce zrobić z ciebie niewolnika. Wystarczy spokojnie porozmawiać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@K-S-: no to super, zapyta i co dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- albo "zapomnisz" i nikt tego nie zweryfikuje
- albo powiesz i w sumie... nie przybije pieczątki do roboty przed komputerem bo masz depresję?

@mroznykasztan: pakuję rodzinę i zwijam się stąd. To szkolenie nie zapewni mi bezpieczeństwa jako żołnierzowi ani jako cywilowi. Jedynie ucieczka do kraju, gdzie nie ma wojny jest rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: A czy ktoś taki nie będzie miał później problemów z pracą? Na każdych badaniach do pracy miałem pytanie o depresje.


@K-S-: A dlaczego masz mieć problemy, depresja do nie AIDS, z tego da się wyleczyć, depresja może być „chwilowa” na czas powołania. Poza tym nikt w pracy nie ma prawa cię pytać o depresje, albo z jej powodu wykluczyć jeśli to nie jest zawód specjalistyczny.
  • Odpowiedz