Wpis z mikrobloga

Zaśmiecam tag, ale trafiłem tu pierwszy raz (?!) i muszę to z siebie wyrzucić #oswiadczenie. Panie 20+ i niebieskie paski to tam c--j, niech się bawią. Ale te młode, zazwyczaj niezbyt piękne dziewczyny - co Was k---a podkusiło? Przecież narażacie się na falę krytyki niestrawialnej przez nieukształtowany nastoletni umysł, z którą na co dzień nie ma się styczności. Dajecie zdjęcie z nadzieją, że dostaniecie wirtualne plusy (?) i ktoś Was pochwali, a w zamian dostajecie dawkę cynizmu i podśmiechujek, które mogą was pokrzaczyć. Wiem, że teraz macie #w------e i te inne gimnazjalne hasełka, ale najzwyczajniej w świecie ze względu na moją nieprzeciętną empatię smutno mi, że ulegacie takim p-------m trendom.

Już nawet nie wspomnę o sposobie wysławiania się i tych prostackich tekstach, których używacie po dorosłych (mniej lub bardziej) stulejarzach z mirko myśląc, że zaimponujecie komuś kto bije kuca na Wasze zdjęcia. (j-------m? w co drugim wpisie? ehhh).
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raja: Nic to nie da, jestem przeciwny jakimkolwiek regulacją. Młodzież i tak tego nie uszanuje i ma to gdzieś (po to jest się młodym), to trzeba mieć w głowie. Minimum szacunku do siebie i innych, te dzieci nie posiadają tak abstrakcyjnego myślenia, żeby wulgaryzmy i ironie z mirko przetrawić w odpowiedni sposób. Pokolenia do 90 najpewniej spędziły pół życia w przy kompie, ale poprzednie pół jednak na podwórku z rówieśnikami,
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: Zgadzam się z Tobą w 100% jednak taka kolej rzeczy, tak się czasy zmieniają. Nic na to nie poradzisz.. co z tego, że będziesz swojego dzieciaka wyganiał na dwór żeby pobiegał za piłką jak nie będzie miał z kim tego robić bo pozostali rodzice wychodzą z zalozenia ze jak dziecko jest w domu, gra sobie w gierke to przynajmniej sie nie szlaja i mają go na oku. Oczywiscie wszystko
  • Odpowiedz
@Raja: Cóż, ja postaram się pierwsze chwile z internetem spędzić z dzieckiem i pokazać mu co jest wartościowe i ciekawe w sieci. Jednakże tak samo mam zamiar pokazywać mu te z-----e rzeczy i swoim zachowaniem dać do zrozumienia, że nie mają żadnej wartości (pamiętajmy, że dziecko bardzo długo zachowuje się jak kalka, kopiuje nasze zachowania i sposób myślenia - ukrywanie czegoś przed nim daje mu tylko pole do popisu na
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: W końcu ktoś o tym napisał. Dodatkowo uważam, że taki młody "skrzywdzony" pasztet zacznie się odwdzięczać innym podobnymi komentarzami do tych jakie otrzymał. Po pewnym czasie, jak już można nawet zaobserwować z pokazmorde zrobił się "pociśnijmiproszę", bo się błaźnie wrzucając swoje zdjęcie.
  • Odpowiedz
@Analityk: Jest dla wszystkich i to jest w nim najgorsze. Ktoś niedowartościowany wstawia swoje zdjęcie w internet dla paru plusów, a w zamian dostaje porcje hejtu/wyśmiewania/wulgaryzmów, z która nie każdy sobie radzi. Nie mówię nikomu co ma robić, dziele się wątpliwościami mając nadzieję, że ktoś to przeczyta i przemyśli zanim wyśle swój przeciętny ryjek w internet.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: I ty myślisz, że to tylko dla atencji? Coś jest nie tak właśnie z twoim postrzeganiem internetów jako jednego medium, który darzy ludzi uwagą. To w twoim przypadku jedyne założenie jest słuszne w ograniczonym zakresie, poza który nie potrafisz wyjść.
  • Odpowiedz
I ty myślisz, że to tylko dla atencji?


@Analityk: Zatem Ty łudzisz się, że te nastolatki robią to w innym celu? Może jestem ograniczony, ale nie naiwny. Nie widzę ŻADNEGO innego powodu chwalenia się swoim wizerunkiem tutaj, aniżeli atencji.
  • Odpowiedz
@Brylant: Może jesteście na etapie szukania atencji/nastoletni? Ja was do tego nie zachęcam, byście brali w tym udział. Zachęcam was do powstrzymania się od komentowania tego, co się tam dzieje, bo jesteście ogniskiem powstawania całego hejtu pod tagiem. Inteligenty człowiek potrafi ocenić, że takie pitupitu co tutaj uprawiacie to tylko wasz #boldupy, który absolutnie niczego nie zmieni. Może intencje macie szczere (w co wątpię) ale nie wiecie
  • Odpowiedz
@Analityk: Jak tam uważasz, próbujesz zrobić z nas ofiary, a ja staram się podzielić swoim zdaniem mając na uwadze podstawowe podstawy psychologii. Nie trzeba daleko szukać przykładów depresji wśród dzieci "skrzywdzonych" przez internet doprowadzając w skrajnych przypadkach do samobójstwa. Starasz się pominąć w sumie najistotniejszą rzecz o jakiej mówię - o wieku. Ty generalizujesz wszystkich biorących w tym udział, a ja już na wstępie zaznaczyłem, że chodzi mi o nieletnich.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: Ucz się tej psychologii dalej, podstawy podstaw to dość mało. Człowiek uczy się na błędach. Gdyby błąd nie wzbudzał cierpienia (szeroko rozumianego) nigdy nie zapadłby w pamięci. To się nazywa zdobywanie doświadczenia. Chcesz uchronić ludzi przed nim? Robisz im krzywdę.

Nie sugeruję, że coś trzeba robić specjalnie. Ludzie, którzy wylewają złośliwość pod takimi zdjęciami są jeszcze mniej rozgarnięci od tych, co te zdjęcia wrzucają. Ludzi, którzy popełniają błędy należy
  • Odpowiedz
@Analityk: Skoro sam uważasz to za błąd to dlaczego to wspierasz? Zupełnie nie rozumiem Twojej logiki, wydajesz się po prostu stawać w opozycji dla zabawy.

Wspierać ludzi, którzy wklejają swoje zdjęcia do internetu licząc na przychylność, podczas gdy jedyne co może ich spotkać to publiczny lincz? Jak Ty ich wspierasz - zachęcając do dalszego postowania swojego wizerunku? Przecież to jest niedorzeczne - i jeszcze nazywanie tego zdobywaniem doświadczenia i wstawka
  • Odpowiedz