Wpis z mikrobloga

Witam to znowu ja. Pomysł kupna Volvo s40 ll gen 1.8 benzyna. Mam kilka pytań najlepiej do użytkowników:
-czy to ten sam silnik co w #ford fokus?
-czy silnik ten ma rozrząd na pasku czy łańcuchu?
-co brać, a na co uważać (liftingi i takie tam)
-tempomat jest rzeczą konieczną, czy istnieją czarne owce bez tego wynalazku?
-jakieś typowe usterki.
-czy składają się tylne fotele.
-gdzie zaczyna się korozja (jakieś punkty newralgiczne)

Samochodu nie będę kupował i ekspozatował na polskim rynku, oczekiwania od niego to to żeby jeździł i mnie nie #!$%@?ł. Na żałosne osiągi i wysokie spalanie przymknę oko, chodź czy istnieją wersję z szóstym biegiem?

#volvo
Rustyyyy - Witam to znowu ja. Pomysł kupna Volvo s40 ll gen 1.8 benzyna. Mam kilka py...

źródło: comment_1669766924narLlsn7LFSfkr3UhAzigi.jpg

Pobierz
  • 46
@krabat: A to mieszkańcy zimnych regionów mają coś takiego jak hmm dokładane webasto. Nie widziałem tego na oczy ale w zderzaku masz wtyczkę która idzie do akumulatora i z akumulatora wychodzi w aucie jako gniazdko domowe. Podłączasz farelkę i albo grzejesz z aku, albo z urządzenia na parkingu gdzie ustawiasz sobie o której godzinie ma zacząć grzać.

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Mam nadzieje ze te r5 nie miały turbo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rustyyyy: nie wiem jaki masz budżet ale jak już interesujesz się Volvo to bierz S60 w manual. Najbiedniejszy silnik to właśnie pancerne, 2.4, 140 KM, wzór jeżeli chodzi o współpracę z LPG co przy obecnych cenach paliwa ratuje mi dupę.
Buda jest dużo większa. Nie jest to limuzyna, ale mając lekko ponad 180 cm wzrostu siadam za sobą.
Natomiast ogólnie jest bardzo wygodny, świetne fotele. O bieda wersję ciężko. Rzadko zdarza
@Rustyyyy: Tak jak @Unik4t napisał. W V50 masz dwie opcje, chyba mogły być też razem. Ogrzewacz spalający paliwo firmy Eberspächer. Ogrzewa kabinę pasażerską, płyn chłodniczy i jest grzałka elektryczna w filtrze paliwa. Możesz sobie nastawić, że np. na 7:00 rano auto ma być nagrzane.

Do tego występowało to o czym mówisz, gniazdko od grzałki bloku silnika w zderzaku, które podłączasz do prądu pod domem.
@Unik4t: Napisałem wyżej, samochód nie będzie kupowany i eksploatowany w polsce. Znalezienie s60 w innych warunkach jest problematyczne. A na LPG mi nie zależy.
Cena to 30k, ale jeszcze do końca nie wiem czy chce to 2,5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rustyyyy: no silniki volvowskie 5cyl są świetne. Będzie Pan zadowolony. Ogólnie budżet zdecydowanie pozwolił by na zakup S60, V70 w dobrym stanie.

Natomiast warto wspomnieć, o napędzie AWD. Ten się lubi #!$%@?ć, a raczej są to już samochody trochę zmęczone. I tu nie jestem pewien informacji, ale chyba każde 2.5t ma AWD. Niech mnie ktoś poprawi, bo mogę się mylić.
@Unik4t: Hmm na plus widzę niezależnie od wersji ceny są podobne, przynajmniej w Szwecji.
Więc zaraz pójdę pomęczyć Szwedów moim super pięknym szwedzkim.
Mam nadzieję że Saabiarz nie włączy się do rozmowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rustyyyy: no i co ważne dla kogoś kto się lubi grzebać przy swoim aucie - S40 i V50 z silnikami 5cyl nie mają za dużo luzu pod maską. Wszystko jest raczej wciśnięte. W S60 V60 miejsca jest więcej.
@Rustyyyy: Mam 1.8 od paru lat, zasadniczo to silnik fordowski, spoko się gazuje tylko gazownik musi być ogarnięty, oleju fakt lubi sobie popić ale bez tragedii, duży minus tego silnika to jego moc, do miasta się nadaje ale o dynamicznej jeździe na trasie zapomnij, więc jak chcesz benzynke to celuj w pancerne 2.4-2.5
@drakan8: No to faktycznie sporo. Kurde mogłem się urodzić 20 lat wcześniej pojechał bym na gowno robotę bez języka kupił BMW e30 od turasa i palił bym gumę a po wszystkim przejechał tym autem bez serwisu 10 lat
@henk: Większość wspaniałych klasycznych volvo do albo gruzy, fajne do zabawy ale nie do jazdy, lub traktory czyli takie zabawki którymi jeżdżą 15 latkowie
Poza tym wyleczyłem się ze starych samochodów. W sensie fajne są jak sąsiad ma.
A ja chce móc rano pojechać do pracy czy po pracy pojechać na narty czy jezioro.