Wpis z mikrobloga

Pracuję w szkole. Dzisiaj dostałam trzy takie same maile (pewnie po to, żebym nie przeoczyła) od Pani Jolanty Wszołek z Stowarzyszenia Katolickiego Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego (oddział Gliwice), która "za wiedzą" Kuratorium Oświaty w Katowicach pozwoliła sobie przesłać wywód na 8 stron dotyczący tego, jak #harrypotter #halloween i #andrzejki są złe i prowadzą do opętania. Z racji, że jest to "informacja przeznaczona do szerokiego rozpowszechnienia ze zgodą na kopiowanie" to wrzucam, żebyście się zapoznali.

Niebezpieczne Przesunięcia Kulturowe

Przyznam szczerze, że minęło już kilka godzin, od kiedy zapoznałam się z tym obrzydlistwem i dalej mnie w środku grzeje. A może to już opętanie? HP czytałam już wielokrotnie, więc jestem już tak nawiedzona, że bardziej to może być chyba tylko Rowling.


Zaczęłam też na poważnie rozważać #apostazja

#bekazkatoli #bekazprawakow #kosciol #ateizm #bekazpisu #szkola
DziewczynaKlopsztangi - Pracuję w szkole. Dzisiaj dostałam trzy takie same maile (pew...

źródło: comment_1669759218uohzNLLBanZc4b4y1cYGcr.gif

Pobierz
  • 20
@DziewczynaKlopsztangi: Przeczytałem i nie dziwię się. Władze mamy konserwatywna, kuratoria zapewne też (czy takimi się lansują) więc nie dziwota że przestrzegają przed zagrożeniami w ich mniemaniu. Tylko tak, to się odnosi do katolików, więc czemu kuratorium pozwala na takie pismo, skoro do szkół uczęszczają innowiercy jak i bezwyznaniowcy... Co Ci mogę napisać, trzeba podczas wyborów wysłać ich na drzewo, ale też pamiętać żeby nie głosować na ludzi pokroju konfederacji którzy by
@ares7: A jak masz poczucie, że jest w Tobie jakaś wroga istota to pomódl się do Jezusa Chrystusa, czyli wybierz "naszą" magię.

@dwapalcewnagrywarce: Też mnie to zastanawia i mam pewne podejrzenie, że w kuratorium albo nikt tego nie przeczytał albo jest tak samo walnięty w dekiel. Poza tym dla kogoś choć trochę myślącego taki wywód jest tylko odpychający od KK.
Masz rację, w Polsce jak w lesie. W średniowiecznym lesie.
@DziewczynaKlopsztangi: Od dawna zadziwia mnie ta obsesja na punkcie Harry'ego Pottera. Oczywiście wiem, skąd się wzięła (stamtąd co większość głupot tego typu - od amerykańskich fundamentalistów protestanckich, nasi nie grzeszą nadmiarem inwencji ani oryginalności), ale dziwi nadal. W końcu odpowiednio zinterpretowany Harry Potter ma wręcz chrześcijańskie przesłanie: główny bohater umiera, by zwalczyć zło, miłość jako największa potęga, takie rzeczy. Gdyby J.R.R. Tolkien albo C.S. Lewis tak silnie nie identyfikowali się jako
@DziewczynaKlopsztangi: Potter to od dawna jakiś naczelny wróg duchowieństwa, w liceum (lvl 33 here) miałem naprawdę spoko księdza-wychowawcę, dało się z nim gadać o wszystkim, ale jak wleciał temat Pottera to od razu bił pianę. Absolutnie nic nie docierało, że fikcja, że inne wątki są dobrze pokazane o przyjaźni, poświęceniu itd. Wtedy pytałem tylko czy "Akademia pana Kleksa" i "Karolcia" tez powinny być zakazane za okultyzm i magię ( ͡°
Ciekawe kiedy polskie katozjeby odkryją na nowo papierowe RPG, D&D, warhammera i zew cthulhu i dowiedzą się, ze młodzi ludzie zamykają się z innymi na kilka godzin, żeby oddawac cześć szatańskim bóstwom.


@Hrabia_Horeszko: Roszkowski (słynny autor słynnego podręcznika do HIT) odkrył na nowo D&D. Co prawda w wyniku uroczego głuchego telefonu (weryfikowanie źródeł jest lewackie) uznał je za wyjątkowo brutalną grę komputerową, ale w każdym razie temat jest. Tu o tym
amerykańskich fundamentalistów protestanckich,


@Andreth: To mnie fascynuje, polska zarówno lewica jak i prawica chłonie największe idiotyzmy z USA. Pierwsi chcieli przenosić do Polski BLM i szukali polskiego odpowiednika słowa na N, i zamiast w "czarnuchu" znaleźli go w "murzynie" xD drudzy uwierzyli, że ekologia jest lewacka a Harry Potter to szatan.

Gdzie według tychże protestanckich fundamentalistów z USA katolicyzm to dosłownie biblijny Antychryst, a w Polsce tezy o czymś takim propaguje
Pas-ze-mna-owce - > amerykańskich fundamentalistów protestanckich,

@Andreth: To mn...
Gdzie nie dość, że obaj byli katolikami


@Pas-ze-mna-owce: Lewis był anglikaninem.

To mnie fascynuje, polska zarówno lewica jak i prawica chłonie największe idiotyzmy z USA.


Globalizacja. Przy czym lewica ma jeszcze jakieś usprawiedliwienie (internacjonalizm, te rzeczy), ale to kopiowanie USA (z językiem włącznie, połowa transparentów na marszach narodowców jest po angielsku xD) przez barrrrdzo narrrrodową prrrawicę jest prześmieszne.
Celtycka (pogańska) praktyka czczenia boga śmierci nie wygasła zupełnie, pomimo ewangelizacji Bretanii. Tu znajdujemy źródło rozpowszechnianego święta Halloween.


@DziewczynaKlopsztangi: Nosz (°° Znowu ten wyświechtany tekst o rzekomym mrocznym, pogańskim kulcie boga śmierci i o jego powiązaniach z Halloween. Po paru dekadach mogliby już przestać bezmyślnie kopiować te bzdury. W celtyckim święcie Samhain, które dało początek Halloween, nie chodziło o czczenie żadnego
@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: O, widzę, że jednak są na świecie wnikliwi czytelnicy, którzy nie dają się zwieść pozorom. "Mówię tylko, że jego powieści mają gnostycki szkielet" - a w tym swoją drogą coś jest. Cała postać Melkora i jego rola w kreacji świata zalatuje IMO wpływami gnostyckimi.
Ciekawe kiedy polskie katozjeby odkryją na nowo papierowe RPG, D&D, warhammera i zew cthulhu


@Hrabia_Horeszko: ciekawe kiedy do Civilization się przyjebią, w VI można własną religię założyć i dowolnie wierzenia skompletować :P