Wpis z mikrobloga

@MglawicaKraba: teraz patrząc na to jak żałosny się zrobiłeś nawet by mi się raczej nie chciało prostować twoich kłamstw. Czterdziestolatek, na lekach, bez pracy, od czterech godzin w wątku, dowartościowujący się chochołami. Sam bym nie wymyślił takiej osoby jako parodii.
Poza tym generalnie wszyscy widzą jak wygląda twój żywot na wypoku, co najwyżej mogę wkleić screena o zasiłkach jak zaczniesz się wypowiadać o "teoretykach wolnego rynku", żeby wiadomo było jaki praktyk
@SmacznyPies: Czym innym jest zrzeszanie się pracowników (np. w stowarzyszeniu), aby łatwiej wspólnie negocjować z pracodawcą, a czym innym polskie patologie związkowe. Nie muszę czytać ani jednego komentarza dyskusji jaka przetacza się przez wykop aby zgadywać, że większość poleciała w ekstrema. Ciekawe ilu prozwiązkowców wcześniej pluła na ZZ w spółkach skarbu państwa. Znając hipokryzję przetaczającą się przez ten portal to pewnie niemało.
@SmacznyPies: no na pewno związki zawodowe są potrzebne do pracy w korpo gdzie warunki są zajebiste w porównaniu do jakiejkolwiek pracy fizycznej. Godne xd godne to są zarobki dzięki temu że takie "okropne" korpo inwestują w Polskę. Zobacz sobie na przykładzie Irlandii kiedy się tam bieda skończyła. Tak, właśnie przez to okropne korporacje nieplacace podatków i rządzące się swoimi prawami. Jak ci się nie podoba taka umowa społeczna to pewnie -
@MglawicaKraba: jak ci zależy to masz ze swojego znaleziska co ludzie myśleli o twoim łganiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.wykop.pl/link/6735413/comment/107761525/#comment-107761525
wtedy co prawda nie wiedziałem jak bardzo jesteś na lekach i uzależniony od wykopu co można prześledzić patrząc w twoją aktywność, dziś po prostu pokazałbym te wpisy o lekach, pracy, czy inne obsesyjne dyskusje z tymi dwoma neuropkami którymi usiłujesz podbić znaleziska
Pobierz Usmiech_Niebios - @MglawicaKraba: jak ci zależy to masz ze swojego znaleziska co ludz...
źródło: comment_1669732429GZqtqJphIMya6fmtoivuqt.jpg
niestety, na wykopie jest pełno "teoretyków Prawdziwego Wolnego Rynku(TM)(C)" żyjących nadal w piwnicy rodziców, którzy nie do końca zdają sobie sprawę, że w Prawdziwym Wolnym Rynku(TM)(C) za.ierdalaliby u Janusza za dosłownie miskę ryżu, od 10 roku życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MglawicaKraba: Kurde nigdy nie miałem żadnego związku zawodowego w robocie a jakoś nie zapieprzam u Janusza za miskę ryżu.

Poziom głupoty jaki prezentujecie takimi hasłami przerasta
@MglawicaKraba: daję nawet z dzisiaj

wolnorynkowi teoretycy żyjący w piwnicy rodziców nie są zbyt lotni w odróżnieniu ode mnie - przesypiającego po cztery godziny na dobę, żyjącego z zasiłku i pensji żony i produkującego taśmowo wykopaliska geniusza, oni wcale nie mają racji

To kiedy wrosną w zasiłek jak ty? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nie rozumiem tylko tego czemu jak komuś nie prasuje praca w Sii to się nie zwolni? Przecież w IT jest tyle firm, można w czym wybierać. Czemu nie łatwiej jest zmienić pracę niż zakładać związki zawodowe i doprowadzić firmę do bankructwa jak górnicy doprowadzili kopalnie?


@Chris_Karczynski: korpo IT to nie tylko pracownicy IT, jest tam pewnie kilkaset osób "balastu" jak HR, księgowi sekretariat,"opiekunowie biura", może sprzątaczki etatowe jeszcze. założyciel związku przedtem
@SmacznyPies: O ile idea związków zawodowych ma sens tak ta konkretna sytuacja ma też drugie dno a jest nią sam ,,założyciel związku", czyli cwaniak który próbuje zdobyć związkową fuche na koszt pracodawcy i to już nie pierwsza jego próba w tym temacie. Umówmy się, po 6 miesiącach w firmie ledwo zna się swój team/dział, a tutaj facet wyskuje z organizacją odpowiadającą za wszystkich pracowników, troche się to nie klei. Oczywiście odpowiedź
@LewPodkarpacia: ta bo wcale nie blokuje potencjalu, ile inwestycji zagranicznych przepadlo bo mamy #!$%@? prawo, #!$%@? rzad.
Ile firm nie powstalo przez przeregulowany rynek, ile firm zostalo wykonczonych przez aparat urzedniczy.
Lepsze jest wmówienie przez pis nierobo, leniom, madkom polklom, że są najważniejsi im się wszystko należy.
#!$%@? podwyżki minimalnej, 500+, 15 emerytura. A już wisienką na torcie, jest wmówienie że zyje im sie gorzej po tych wszystkich socjalach to nie
ta bo wcale nie blokuje potencjalu, ile inwestycji zagranicznych przepadlo bo mamy #!$%@? prawo, #!$%@? rzad.

Ile firm nie powstalo przez przeregulowany rynek, ile firm zostalo wykonczonych przez aparat urzedniczy.


@geronimo80: I w związku z tym mamy szalejące bezrobocie! Oh, wait... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako kraj nie mamy praktycznie bezrobocia a jednocześnie mamy wyjątkowo niski udział płac w PKB. Jesteśmy w idealnej pozycji do podnoszenia wynagrodzeń
I w związku z tym mamy szalejące bezrobocie! Oh, wait... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GienekZFabrykiOkienek: no nie wiem, może dlatego że kilka milionów ludzi wyjechało z polski... ;) Może dlatego że jest zajebista koniunktura.

Jako kraj nie mamy praktycznie bezrobocia a jednocześnie mamy wyjątkowo niski udział płac w PKB.


@GienekZFabrykiOkienek: Na to się składa kilka powodów:
1. jeszcze relatywnie niska konkurencja o pracownika wśród firm
2.
Dalej unikasz odpowiedzi dlaczego nie wspomagasz osobiście przegrywów. Stać cię przecież


@geronimo80: Oczywiście, że mnie stać - co z tego? Co innego rozdawnictwo a co innego prawo ludzi do negocjowania wynagrodzeń. Jak na razie to twoim głównym argumentem jest, że Areczki nie mogą walczyć o wyższe pensje bo ty będziesz miał drożej xD
Co innego rozdawnictwo a co innego prawo ludzi do negocjowania wynagrodzeń.


@GienekZFabrykiOkienek: mozna negocjowac wynagrodzenia bez komuszych związków.

Oczywiście, że mnie stać - co z tego?


@GienekZFabrykiOkienek: nie musisz czekać aż ludzie się uzwiązkowią i spowoduje to podwyżki cen (jeszcze wyższe) płać od razu skoro tak bardzo to popierasz.

Jak na razie to twoim głównym argumentem jest, że Areczki nie mogą walczyć o wyższe pensje bo ty będziesz miał drożej