Wpis z mikrobloga

No i mam zagwozdkę z chłodzeniem typu AIO

Wygrałem licytację z chłodzeniem Corsair Hydro Series H115i Pro RGB 2x140mm CW-9060032-WW

Pudełko fabrycznie zafoliowane, faktura wystawiona na kwotę, za jaką je wylicytowałem, więc niby wszystko okej (w sensie że jest gwarancja), ale nie do końca.

Zagłębiłem się w temat i okazuje się, że niektóre rewizje/modele pomp w zestawach H115i padają, są z nimi problemy, co potwierdza sporo uszkodzonych pomp na rynku używanych oraz pytania na fortach dyskusyjnych.

Ponad to nie pasuje mi fakt, ze to aplikacja iCue, a nie bios zarządza prędkością pompy oraz wentylatorów. Jestem w tym względzie konserwatywny i wolę raz ustawić wszystko odpowiednio w biosie i zapomnieć, niż mieć to w aplikacji. Aplikację posiadam, bo korzystam z klawiatury K70 TKL, ale i tak wolałbym, żeby to bios zarządzał wszystkim, co jest związane z chłodzeniem.

Zastanawiam się nad sprzedażą H115i i kupnem czegoś, w czym co dwa lata wymienię płyn, wypłuczę kamień kotłowy i znowu zapomnę.

I teraz pytania:

1. Za jaką kwotę mógłbym sprzedać H115i w tej wersji? Nadal jest fabrycznie zafoliowane.

2. Jakie wydajne i bezproblemowe chłodzenie kupić?

Oczywiście dość mocno się spłukałem, więc proszę o propozycje AIO za grubo poniżej tysiąca złotych.

Ma to schłodzić procka Ryzen 9-5950X (gry oraz rendering wideło)

Ktoś coś?

#pcmasterrace
Pobierz StaryWedrowiec - No i mam zagwozdkę z chłodzeniem typu AIO

Wygrałem licytację z ch...
źródło: comment_1669660986XT6jUCT3cnP1D5phpX5qp4.jpg
  • 10
@Narun: W tym modelu na płycie głównej wykorzystuje się tylko jeden pin, a zasilanie idzie prosto z zasilacza, po złączu sata.

To, że wentylatory mogę podłączyć bezpośrednio pod płytę, to wiem, ale pompy już tak nie da się podłączyć.

No i chodzi przede wszystkim o awaryjność tych pomp, bo ich awarie są nienaprawialne.
czegoś, w czym co dwa lata wymienię płyn


@StaryWedrowiec: albo AiO, wybierz jedno. A i wiem że dłubki dłubią ale wtedy gwarancji brak i na dłuższą metę i tak się psuje pompa. AiO == bomba z opóźnionym zapłonem. Nauczcie się ludzie. Są takie pośrednie rzeczy między AiO a customem od EK i Alcoola ale zawsze jest płacz że drogo. Tanio, dobrze, naprawialnie - wybierz 2 czy cuś.
@keton22: Nie kumam. W każdym AIO można wymienić płyn chłodniczy. Jeśli zapcha się po upływie gwarancji, to przecież tego nie wyrzucę, tylko przeserwisuję i będzie chłodzić dalej.

Po prostu chcę zamontować AIO z pompą, w której bez powodu nie pada elektronika, a w H115i pada nader często.

Dawno temu miałem kompa z customowym, wodnym chłodzeniem i stoi to od chyba 10 lat w graciarni - wiem co i jak, ale nie
konkretne modele od EK lub Alcool


@StaryWedrowiec: wejdź sobie na stronę do działu kity. Te same graty co w customie ale sparowane i przycięte do formatu AIO. A z resztą się nie zgadzam, tak jak pisałem dłubek dłubie aż nie trafi na system gdzie amelinium jest w jednym loopie z miedzią i jest pikachu.jpg Żeś jeszcze tego nie doświadczył nie znaczy że takich nie jest coraz więcej bo każdy chce pokazać
wejdź sobie na stronę do działu kity


No jakoś nie mogę znaleźć polskiego sprzedawcy. Dlatego prosiłem o jakieś linki.

aż nie trafi na system gdzie amelinium jest w jednym loopie z miedzią i jest pikachu.jpg


Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo akurat o tym nie pomyślałem. I jest to właśnie kolejny powód, żeby sprzedać H115i, które ma chłodnicę aluminiową.

Żeś jeszcze tego nie doświadczył nie znaczy że takich nie jest coraz więcej
Pobierz StaryWedrowiec - > wejdź sobie na stronę do działu kity

No jakoś nie mogę znaleźć ...
źródło: comment_1669847837PAGDDMwhk22Pc8Fp55eY6W.jpg
nie mogę znaleźć polskiego sprzedawcy


@StaryWedrowiec: w dobie internetów to jest taki problem kupienie z Austrii lub Słowacji - prosto od producenta? Inaczej nie robię. Obie firmy mają sklepy na swojej stronie

co do reszty jak bardzo chcesz iść drogą dłubka to idź ale tu ci nie pomogę. Robię rzeczy które mają być niezawodne więc nie kroję aio żeby wyciąć pompę tylko kupuję rezerwuar z pompą d5, do tego radiator i