Wpis z mikrobloga

Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 200k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 8k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze.

Skad brac hajs na to wszystko?

#warszawa #krakow #wroclaw #pasta #pieniadze #korpo #zarobki #praca #pracbaza #korposwiat
  • 88
@JanRouterTrzeci: ludzie widzą wybiórczo.
W Polsce 10% osób zarabia powyżej 8000 PLN brutto wg KLIK aby być w top 1% trzeba mieć około 25-30k brutto.
Zwyczajnie na 100 starych Mazd, Opli, Beemek czy passatów łatwo dostrzec nową S klasę czy Porsche.
W Niemczech na przykład trzeba zarabiać 3529 Euro netto żeby być w top 10%
Inna sprawa siła nabywcza pieniądza. Zarabiając 3500 euro netto można żyć zajebiście dobrze w DE, a
@some_dev: jeżeli nie pytasz o Warszafkę to ostatnio wjechałem po drodze do lokalnej restauracyjki. Schabowy zapiekany w serze i pieczarkami, ziemniaczki z koperkiem i oddzielnym talerzu z surówkami 26zł. Pyszne było. Ale jak bogaczy stać na bułkę z kartonem w maku za 30zł to spoko.
@JanRouterTrzeci
W wieku 27 lat mialem już 3 mieszkania w WWA na żadne nie musiałem pracować nawet minuty tak się po prostu W mojej rodzinie ułożyło, dołóż do tego pracę za średnia w
Warszawska i stać mnie na w miarę wygodne życie
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 200k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.


@JanRouterTrzeci: jestes jak przecietna kobieta. zauwazasz najlepsze kilka procent, ktore przykuwa twoja uwage, a reszta jest dla ciebie niewidzialna.
@JanRouterTrzeci: Może chodzi trochę o to że drukowane pieniądze nie trafiają do wszystkich? George Gammon twierdzi że w USA bank prywatny nie musi mieć żadnego pozwolenia żeby wyemitować pieniądz i przelać go na konto jakiejś korporacji albo funduszu. Rzekomo jako kredyt inwestycyjny w coś tam. A że to coś tam często jest bańką która wcześniej czy później zweryfikuje rynek to cóż z tego? Kto pożyje ten pożyje i "śmierć frajerom", najwyżej