Wpis z mikrobloga

  • 26
2633 + 1 = 2634

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788377311776
Tłumacz: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 692
Po zobaczeniu zwiastunu serialu, który bazował na tej książce, chciałem wpierw zapoznać się z oryginalnym dziełem. Bazuje ona na rzeczywistych wydarzeniach i opisuje ekspedycję badawczą z 1845 roku, która szukała alternatywnej drogi do Indii przez północne wybrzeża Kanady. Niestety flota dwóch statków "Erebus" i "Terror" utknęła w lodzie i tu zaczynają się pierwsze problemy.

Początek książki mam wrażenie że był nieco chaotyczny. Mnogość bohaterów, mieszanie różnych linii czasowych, a czasami retrospekcje niektórych bohaterów skutecznie plątały mi w głowie i ciężko mi było przebrnąć przez początek książki. Druga połowa książki obfituje już w większy dynamizm wydarzeń i jak pierwszą połowę czytałem chyba ze 3-5 miesięcy, tak drugą połowę przeczytałem w tydzień. Końcówka nieco rozczarowuje, ale nie będę zdradzał więcej szczegółów. Dla wytrwałego czytelnika jak najbardziej polecam.

#bookmeter #historia #horrorbookmeter
Trochutak - 2633 + 1 = 2634

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
Ocena: ...

źródło: comment_1669623906NwljYAAe95dudRLFy0VXtO.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Druga połowa książki obfituje już w większy dynamizm wydarzeń i jak pierwszą połowę czytałem chyba ze 3-5 miesięcy,


@Trochutak: o panie xD
  • Odpowiedz
@lukasz-lux: Akurat to, co zostało pokazane w serialu zostało świetnie wyjaśnione w internecie. Jak poszukasz, to się dowiesz. Mi też się to nie podobało, ale jak przeczytałem dobrą teorię, to wszystko się dodaje.
  • Odpowiedz