Wpis z mikrobloga

Możecie mnie uszczypnąć? Bo chyba żyję w jakiejś innej rzeczywistości. Inflacja 20%, żywność poszła do góry o 50%, opał nawet o 300% a benzyna kosztuje 7-8zł. Na wykopie ciągle płacz bo gospodarka niby jest w ruinie a polacy zarabiają średnio jakoś 4.5k czyli marne 950 euro na miesiąc.

Tymczasem gdzie się nie spojrzę to aż kipi bogactwem. W galeriach tłumy ludzi kupujących jakieś drogie pierdoły, na parkingu stoją błyszczące, świeżo wypucowane na myjni ręcznej mercedesy, BMW AMG, tesle i wielkie SUVY audi. Same nowe roczniki 20-22 a takie auto kosztuję co najmniej 400k. W restauracjach ludzie ustawiają się w kolejkach aby tylko wejść i zjeść Kraftowy obiad za 100 zł i popić piwkiem za 25zł. Lekarze biorący 200zł za 15 minutowę gadkę mają terminy na za 2 tygodnie. Budowlańcy dalej mają terminy na za 2 lata i krzyczą sobie po 80k za remont kawalerki.

A Ja się #!$%@? pytam skąd? Skąd do cholery Ci wszyscy ludzie mają tyle kasy? Ja jestem programistą, zarabiam dobrze(12k czyli 3 średnie krajowe) a i tak nie stać mnie na to wszystko.

#inflacja #gospodarka #gastronomia #ekonomia #budownictwo #programista15k
  • 35
@fajnybananek: powiem ci na co mi szło jak jeszcze zarabiałem 13k na czysto z jednym dzieckiem dawno przed inflacją, bo nawet mam zapiski jak chciałem przez moment zobaczyć na co idzie. 1k przedszkole, 1k leasing, 3k rata i czynsz, 2k spożywka, 1.5k średnio wszystkie wakacje w roku, 500 jakaś ogólna rozrywka, pozostałe 1k jakieś pierdy, ubrania, paliwo itp. 10k szło lekko. Pozostałe 3k szło na odłożenie wpłaty własnej na większe lokum.
@WyjmijKija: Czyli w sumie się zgadza bo mając ok 11k w tym momencie(dwie osoby zarabiające) to mamy podobne wydatki z tym ze mogę odjąć leasing, ratę, większość Twojego wydatku na wakacje(budujemy dom, póki co bez kredytu, postanowione ze tu akurat trzeba odpuścić). Wychodzi w sumie podobnie
12k to jest 3x minimalna misiu


@deptacz_gnoju: 3*2300 to 12k? Mylisz średnią z minimalną xd Normalni ludzie mówią o kwotach netto, nie brutto, #!$%@? mnie obchodzi ile ci państwo dodatkowo zabiera, liczy sie co dostajesz na konto, no ale skoro pan co zarabia 35k nie zdaje sobie sprawy że można inaczej podatki rozliczac to ja nie ma pytań.
Udowadniasz mi tylko że bujasz gdzieś w obłokach obłedu xd
Pobierz komakow - > 12k to jest 3x minimalna misiu

@deptacz_gnoju: 3*2300 to 12k? Mylisz ś...
źródło: comment_1669580518DIpnj01GlKKnbywWvvEe9V.jpg
Gościu żeby zobaczyć skutki inflacji 20% trzeba jeszcze dwóch lat. Zobaczysz jak ktoś sobie kupi iPhona za 14k zł za dwa lata.
@muchatse: @Viado: @komakow:

co tu się odwala?

Jeszcze jakiś czas temu jak ktoś mówił ze zarabia 12k to niedowierzali albo było to określane jako względnie dużo jak na Polskę, mam wrażenie że rok inflacji sprawił że na nikim to nie robi wrażenia. To za rok 18k będzie mało jak na programistę?