Wpis z mikrobloga

Jedną z najbardziej poruszających scen filmu “Pianista” jest ta, w której wygłodzony Żyd Władysław Szpilman spotyka w zniszczonej i zimowej Warszawie Niemca. Zrezygnowany i pozbawiony sił Szpilman czeka na niechybną śmierć, która spotkała już większość polskich Żydów z rąk hitlerowców. Tymczasem, jak to potem ujmie we wspomnieniach „jedyny człowiek w niemieckim mundurze jakiego spotkałem” chronił go, przekazał żywność, pierzynę i informacje o zbliżających się Rosjanach. Kim był człowiek, który go uratował?

Link do znaleziska - Wilm Hosenfeld. “Sprawiedliwy wśród narodów” Niemiec

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #niemcy #iiwojnaswiatowa #zydzi #sprawiedliwywobecnarodow #pomoc
sropo - Jedną z najbardziej poruszających scen filmu “Pianista” jest ta, w której wyg...

źródło: comment_16695421508t3b7oenwumm4o5ZWJ5Gny.jpg

Pobierz
  • 48