Wpis z mikrobloga

@mikeywwa: Portugalia nigdy nie była topową reprezentacją, była top 8 w Europie ale nigdy raczej nic więcej. A najlepszy mecz to z całym szacunkiem ale zagraliśmy na Euro 2016 z Niemcami, byliśmy od nich lepsi, przypominam, że to byli ówcześni mistrzowie świata, którzy po Brazylii przejechali się 2 lata wcześniej 7-1.
@kajzer95: rok później 3 drużyna na świecie był Urugwaj, a w 2002 o brązowy medal walczyła Turcja z Koreą, dalej nie zmienia to tego, że Portugalia nigdy nie była drużyną z absolutnego topu, aspirowała do niego ale czysto piłkarsko nie miała podjazdu do kilku innych reprezentacji mimo Cristiano w składzie.
@mikeywwa: I super. Ale awansował trochę szczęśliwie, a dla mnie zagraliśmy z Niemcami za Nawalki dużo lepiej.

Poza tym nadal ma na koncie kompromitujące eliminacje i fatalny turniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@gramydladzieci: dobra to ja wstawie, bo opowi nie pasuje do narracji. Byliśmy w tych meczach lepszą drużyną, statystyki również pokazują, że możemy prowadzić grę, a niekoniecznie wybijać na pałę i mieć 30% posiadania z Arabią Saudyjską. Niestety futbol to taka franca, gdzie nie zawsze wygrywa drużyna lepsza, co pokazuje przykład Argentyny i Niemiec. Czasami może ci zawalić mecz jeden dzban, który dostanie czerwoną i po zawodach. Można sporo osiągnąć przez fart,
Pobierz
źródło: comment_1669539572DiF992Rw5jlJvSxMsawjgZ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever:

a dla mnie zagraliśmy z Niemcami za Nawalki dużo lepiej.

Mam nadzieję, że mówisz chociaż o tym przegranym meczu w Frankfurcie albo remisie na Euro, a nie o tym cudzie w Warszawie xd Bo to był totalny fart i zasługa Szczęsnego.
@Manymouse: No była 4, Chorwacja ostatnio była 2 ale chyba nikt nie ma wątpliwości ze nie jest to druga najlepsza reprezentacja na świecie, dobry turniej oznacza tylko dobry turniej a nie faktyczna sile reprezentacji,Portugalia nigdy nie była topowa reprezentacja na świecie, nigdy nie było tak ze była stawiana w roli faworyta jakiegoś turnieju.
@eleganckichlopak: posiadanie piłki jest jakimś wyznacznikiem tego jak ktoś gra w piłkę?xD Nie wierzę typie, że wrzucasz mecz ze Słowacją i stosujesz akurat to spotkanie jako argument tego, że graliśmy w piłkę jak my w tym meczu wyglądaliśmy 10x gorzej niż w meczu z Meksykiem.
Pięknie też zaorałeś się meczem ze Szwecją ,no mieliśmy posiadanie na poziomie 56% i dostaliśmy w #!$%@?ę, pół roku później mieliśmy posiadanie z tą samą drużyną
@kcrgs: mówisz o tym turnieju gdzie mistrzem została Grecja xD? Czyli rozumiem, że jakbyśmy w 2007r. w eliminacjach w grupie mieli Grecję to znaczy, że trafilibyśmy na piłkarską potęgę?
@Manymouse: Powtarzalność. Jeśli Portugalia regularnie grałaby w finałach i półfinałach czy nawet ćwierćfinałach wielkich turniejów to uznawana byłaby za topową reprezentację. W jednym turnieju to i my czy Walia umieliśmy zabłysnąć.
@rakiwo: Fakty są takie, że gdyby Szczęsny w meczu ze Szwecją bronił tak jak w meczu z AS to teraz każdy by gadał jaki to Sousa top wyszliśmy z grupy mimo tego, że mecz ze Słowacją #!$%@? przez czerwo. Szczęsny na tamtym turnieju grał totalny piach, jeden z najgorszych bramkarzy turnieju jak nie najgorszy, praktycznie wszystko co leciało w bramkę wpadało.
@Florent: Przeciez my z tymi Szwedami wyglądaliśmy fatalnie,ani przez moment nie mieliśmy tego meczu pod kontrola,w pierwszych 15 min zasłużenie przegrywaliśmy 2:0, tak naprawde ten mecz nam ciągnął Lewandowski, gdyby nie jego bramka stadiony świata na 2:1 to Szwedzi na spokoju dowieźliby ten wynik. Na Euro zagraliśmy jeden poprawny mecz,z Hiszpania mając posiadanie piłki na poziomie 27% i masę farta ze Hiszpania przestrzegła karnego, to była kalka każdego większego turnieju w
@rakiwo: Tak ze Szwecją fatalny mecz bo tak mówisz natomiast z Hiszpanią fatalny mecz bo niskie posiadanie (tak jak zdecydowana większość drużyn grająca przeciwko Hiszpanom). Masz ustawioną percepcję i nic tego nie zmieni jakie są fakty?

4 strzały na bramkę i 3 wpuszczone bramki przez Szczęsnego, nic nam praktycznie nie pomógł w tym meczu. Arabia Saudyjska 5 strzałów na bramkę 0 goli. Podtrzymuje opinie gdyby Szczęsny grał ze Szwecją tak jak
@rakiwo ale powtarzalność to jest jakiś czynnik zapisany w świętej księdze piłki nożnej, czy to tylko twoje zdanie? Zawodnicy się zmieniają, na jednym turnieju najlepsza może być Grecja, a na innym Maroko. Skoro wygrali z każdym innym pretendentem (pośrednio lub bezpośrednio), to jakim prawem możesz negować ich sukces?
@Florent: niskie posiadanie to masz jak kręcisz sie w granicach 35% jak masz posiadanie na poziomie 27% to znaczy ze rywal siedzi na tobie cały mecz.Szczesny zawalił mecz ze Słowacja ale ze Szwecja to nie były jego bramki, pierwsza zawalił Krychowiak,druga to precyzyjna strzał przy słupku z 16metra, a 3 to konsekwencja tego,ze poszliśmy na całość zapominając o obronie.
@Manymouse: nie neguje ich sukcesu, mowie jedynie ze Portugalia nie jest i nigdy nie była topową reprezentacja na świecie, jest solidna europejska drużyna pewnie top 10 na świecie ale nigdy nie był to faworyt turnieju, dlatego uważam ze przeceniamy ta wygrana z nimi w Chorzowie. To był świetny wynik ale rywal był bardziej na poziomie Chorwacji niz Brazylii czy Niemiec.
@rakiwo: Nie mówię, że wpuścił kompletne farfrocle ale piszę, że gdyby grał jak w meczu z AS to byśmy ten mecz wygrali, zgadzasz się czy nie? Gdyby wpuścił karnego z AS to też by "nie zawalił" i by "nie była jego wina". Ale tego nie zrobił bo był w gazie i teraz się podniecamy, że wygraliśmy z AS a czemu wygraliśmy? Bo mieliśmy kozaka na bramce. I takie są fakty, przenieś
@Florent: przeciez jakby Arabia uderzała tak precyzyjnie jak Szwecja w tamtym meczu to Szczesny tez by tego nie wyciągnął. Fajnie ze Wojtek obronił karnego ale przede wszystkim to Saudyjczyk go fatalnie uderzył.
Powtarzalność. Jeśli Portugalia regularnie grałaby w finałach i półfinałach czy nawet ćwierćfinałach wielkich turniejów to uznawana byłaby za topową reprezentację. W jednym turnieju to i my czy Walia umieliśmy zabłysnąć.


@rakiwo:

Przecież Portugalia w latach 2004-2012 zaliczyła kolejno finał, półfinał, ćwierćfinał, 1/8 finału (wyrównany mecz z Hiszpanią) oraz półfinał dużego turnieju.

Lepsze wyniki w tym okresie wykręciły jedynie Hiszpania i Niemcy.
@falden: zapomniałeś dodać ze wykręciła je poza 2006r. na Euro, na mundialu głównie nie wychodzili z grupy jak w 2002 i 2014 lub kończyli na 1/8 jak w 2010. Przeciez ja nigdzie nie pisze ze Portugalia to słaba drużyna, to jest drużyna top10 na świecie ale raczej mówimy tu o pozycjach 6-10 a nie 1-5.Nigdy nie byli faworytami do wygrania turnieju czy nawet medalu.Polka niżej niz Brazylia,Francja,Niemcy,Argentyna czy Hiszpania.
@Florent: ja nie twierdze,ze grał tak samo tylko,ze nawet jakby grał euro życia to tych bramek ze Szwecja i tak by nie wyciągnął bo to były precyzyjne i silne strzały, bramkarz to nie cudotwórca-jak strzał jest precyzyjny i uderzony z dobrej odległości to nie ma szans obronić.
@eleganckichlopak: zaimponowałeś mi w tej chwili, króciutko wyjaśnione(ʘʘ) Michniewicz wystawia skład byle tylko się wybronić w razie porażki, bierze starych kulawych grajków na turniej bo im się należy, zabija piłkę murując i czekając na lage Polacy nie zauważyli też, że Cezary miał CV ludzi o parę poziomów wyższych od 711 a mimo to decyzja o jego wyborze zapadła pod presją paru clownów wyrabiających mu opinię zajebistego trenera