Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 360
Nie ma chyba bardziej chorej instytucji niż Kościół Katolicki.

Całe życie od najmłodszych lat jesteś przygotowany do śmierci i życia wiecznego. Jedno wielkie ubolewanie i biczowanie bo życie na tym padole nigdy nie będzie idealnie i zawsze coś jest nie tak.

Od urodzenia jesteś nieczysty bo jakiś facet kiedyś popełnił grzech i Ty jesteś teraz naznaczony piętnem tego od wyjścia z pochwy.

Dodatkowo jakiś facet w czarnym przebraniu mowi Ci jak masz żyć od najmłodszych lat.

Nie zapomnę nigdy gdy jeszcze byłem na tyle zmanipulowany i głupi by uczęszczać do tej instytucji jak poszedłem do kościoła w Szczecinie. Podczas mszy ludzie zaczęli się cieszyć i śpiewać razem radując się jak się. Okazało się, iż trafiłem do Kościóła polsko-katolickiego, w odróżnieniu od rzymsko-katolickiego, nie uznaje celibatu, co oznacza, że księża mogą być żonaci i mieć dzieci.

Ksiądz wyszedł do ludzi i razem z nimi usiadł w ławce śpiewając jakieś pieśni. Widać, że facet był zadowolony z życia bo nie myślał gdzie szukać dzieci podczas mszy więc mógł skupić się na tym co jest ważne.

#kosciol #polska #wiara #ciekawostki #religia #zycie
  • 87
@manjobanjo: Na tym polega dyspensa, że w wyjątkowych przypadkach można np. zezwolić na jakąś imprezę. Proboszcz jako przewodnik duchowy powinien rozeznać czy jest to zasadne, taka jego rola w tej religii i w takim kierunku są wykształceni tak jak hydraulik, programista swojego fachu.

@Docent_Jan_Mula: To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z katolicyzmem i pokaż mi jakiś fragment nauczania, który o tym mówi. Kazanie z Youtube czy cokolwiek znajdziesz,
@Monke: Myślę, że zorganizowany, instytucjonalny, jawny co do treści i zasad swojego nauczania oraz poddany szerokiej społecznej krytyce i obserwacji Kościół jest czymś bezpieczniejszym niż wróżbita Maciej czy Krzysiek, który sobie gada co mu się wydaje.
@abiandri: Ksiądz na kazaniu też gada co mu się wydaje a cała polska odnoga tej instytucji nie ma nic wspólnego z jej treścią i zasadami, mimo że są jawne. Co do bezpieczeństwa to społeczna krytyka i obserwacja jest stosunkowo nowym wynalazkiem i dzięki niej na całym świecie wychodzą skandale pedofilskie i cmentarze pełne dzieci przy klasztorach. Wróżbici nie są i nigdy nie byli zawodem działającym poza prawem, jeśli jakiś wróżbita będzie
Co do grzechu pierworodnego, to wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na świecie, ciągłe wojny, morderstwa, zdrady, pobicia, oszustwa, co nigdy się nie kończy. Wniosek z tego taki, że człowiek jest z natury zły, a tę złą naturę tłumaczy się grzechem pierworodnym.


@abiandri: Nie czujesz się oszukiwany czytając takie rzeczy? Albo z faktu, że idea grzechu pierworodnego nie wywodzi się z początków chrześcijaństwa + muzułmanie i żydzi nie mają takiego
@Monke: Kiedy ksiądz gada na kazaniu co mu się wydaje to wierni go zgłaszają i ma różne kary kościelne jak Natanek i Międlar. Działa to powoli ale działa.

Co do kontroli społecznej to całkowicie dobry wynalazek i bardzo dobrze, że kończy się bezkarność. Niestety obecny rząd nie jest mądry w tej sprawie a także nie ma 100% poparcia ani kleru ani katolików, jedynie ich części.
@smutny_czlowiek: Będą się mieć świetnie do momentu kiedy jakiemuś rządowi braknie pieniędzy. Jeśli społeczeństwo odejdzie od tej instytucji to nikt nie będzie protestował przed wprowadzeniem kosmicznego podatku katastralnego dla instytucji wyznaniowych, nie jeśli alternatywą będzie podniesienie podatków albo ucięcie socjalu.
@Monke: nawet jeśli tak będzie, to dzięki koneksjom i sprzedaży majątku poradzą sobie świetnie. Co więcej schowają się w swoich norach i nie będzie o nich slychac i będą żyć jak paczki w maśle. Ale sprzedadzą majątek i #!$%@? do innych krajów incognito.
@smutny_czlowiek: Wydaje mi się że to jest kwestia odpowiedniej konstrukcji prawa. Możesz np. oprócz podatku katastralnego obciążyć instytucje wyznaniowe bardzo dużym podatkiem od sprzedaży gruntów i nieruchomości i wtedy co by nie zrobili państwo położy łapę na ich pieniądzach.