Wpis z mikrobloga

@MondayPL: ostatnio miałem porównanie przyjmowania:
korpo prywaciarz vs prywaciarz vs p0lski szpital

Odpowiednio czas oczekiwania w minutach 5 vs 0 vs 120 (ostatni przypadek umówiony na godzinę, a i tak UJ ci w dupe, stój w kolejce - zapomniałem jak to dobrze działa - o ile wykonasz szereg rejestracji, bo jak pominiesz któryś krok o którym nigdzie nie piszą to #!$%@? za miesiąc, bo pan d0ktor nie przyjmie już dodatkowej karty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@naciski: właśnie w tym sęk - trzeba najpierw wiedzieć że jest się źle leczonym. Po samodiagnozie mój "drugi lekarz" był już chirurgiem na oddziale w szpitalu.
  • Odpowiedz
ale jeżeli ma możliwość wizyty prywatnej, to jakby inna kwestia


@ankast3: NIe zrozumielismy sie. We wtorek lekarza w przychodni nie bylo - nie przyjmowal. Ale jak wyraze chec to przyjedzie ze szpitala zeby mi wbic blokade. I przyjechal. Skasowal prywatnie a w tym czasie mial byc w szpitalu. Przyjechal na umowiona godzine tylko po to zeby mi wbic blokade i skasowac.
Teraz sie rozumiemy?
  • Odpowiedz
@ankast3 heheszkować to sobie można z koleżankami i ponarzekać na męczyć pacjentów, jak ktoś wywiesza taka kartkę publicznie to już coś mówi o takiej osobie i podejściu do klienta.
Ja jeżdżę na taksówce i tak samo dużo wąsatych Januszy gada teksty w stylu "najgorsze na taksówce jest to, że trzeba wozić LUDZI". Po co zatem wykonywać taki zawód gdzie musisz się użerać z ludźmi skoro cię tak wkurzają i musisz ich wysłuchiwać?
  • Odpowiedz
To się idzie do innego specjalisty, a nie wymądrza artykułami z onetu albo nawet wyrwanymi z kontekstu publikacjami naukowymi.

W medycynie jest tyle możliwych interakcji czy rozwiązań, że laik nie jest w stanie tego zrozumieć na podstawie fragmentarycznej wiedzy.


@naciski: W pierwszym z przypadków jakie znam osoba była u kilkunastu specjalistów, zrobiła wszystkie badania jakie jej zlecili, poddała się wszystkim terapiom jakie jej przypisali. Wszystko prywatnie, wydała na to kilkadziesiąt tysięcy
  • Odpowiedz
@MondayPL: Kiedyś lekarz do mnie dzwonił na telefon 15 min przed wizytą bo powinienem czekać wcześniej, i czy ja sobie wyobrażam że do której on będzie w piątek tu siedział XD więc to tutaj to całkiem racjonalne wymagania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aten7385:

pod względem otwartości umyłu lepiej wypadają młodzi lekarze, nawet tacy, którzy jeszcze są w trakcie specjalizacji

Z drugiej strony często bawią się w house"a i diagnozują jakieś rzadkie choroby, gdy tylko nie domkną im się objawy tych standardowych
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: tak jak w ASO przyjechałem na gwarancję i mówię, że sprzęgło do wymiany. Koleś patrzy z politowaniem i mówi, że się nie znam. Tydzień później odebrałem auto z nowym sprzęgłem. ( )
  • Odpowiedz
@dal_: Ale ja to wiem. Mi tego nie musisz tlumaczyc. Tylko niech zgadne - skladki caly czas z pensji Ci biora a Ty i tak chodzisz prywatnie? To jest normalne? Ale bez spiny - kazdy tak robi. Kazdy kto pracuje jest okradany.
  • Odpowiedz
@gorzki99: niby racja, ale chciałbyś aby Cię lekarz za drzwi #!$%@?ł, bo Twoje 15 min na wizytę się skończyło? Czy może aby dentysta przerwał robotę, bo miałeś tylko 30min zarezerwowane i teraz następna osoba, na recepcji możesz się zapisać na wypełnienie, bo dziś starczyło tylko na borowanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aten7385: nie zawsze. Mnie pani młoda lekarz próbowała wyleczyć z anginy. Dostałem antybiotyk który nie działał, przez 5 dni umierałem nie mogąc jeść, pić, przełykać śliny, mówić.
Po weekendzie poszedłem do niej i sam kazałem zmienić antybiotyki a ona się upierała że nie, że to musi być coś gorszego i dała mi skierowanie do laryngologa bo to ropne zapalenie połączone z anginą.
Po wielu minutach walki zgodziła się zmienić też lek,
  • Odpowiedz
niby racja, ale chciałbyś aby Cię lekarz za drzwi #!$%@?ł, bo Twoje 15 min na wizytę się skończyło? Czy może aby dentysta przerwał robotę, bo miałeś tylko 30min zarezerwowane i teraz następna osoba, na recepcji możesz się zapisać na wypełnienie, bo dziś starczyło tylko na borowanie.


@eloar: A co niby teraz robi? Jak jest roznica pomiedzy #!$%@? mnie po 15 minutach (jak potrzebowalem 20) a przymwaniem pacjentow z interwalem 5 min?
  • Odpowiedz
@gorzki99: zapisują pacjentów co 5min, bo jest chętnych dużo, a specjalistów mało. owszem trzeba ograniczyć liczbę chętnych, ale jak zmienisz interwał z 5min na 15min, przy aktualnym stanie, to tylko 3x kolejkę wydłużysz.
  • Odpowiedz
zapisują pacjentów co 5min, bo jest chętnych dużo, a specjalistów mało


@eloar: Panie ale my mowimy o POZ a nie specjalistach. POZ...
Dlaczego jest tylu chetnych do poz? Bo ze jadzia z grazka przyszly poplotkowac i zobaczyc nowego lekarza.

Tak jak jestem fqurfiony na to ze mam placic za cos za co i tak mnie okradaja w skladkach tak podpisuje sie oboma rencoma, nogoma i czym sie jeszcze da za tym
  • Odpowiedz
@gorzki99: no cóż czy to lekarz pierwszego kontaktu czy "specjalista", to kolejki są długie i nie zmienisz tego zmieniając sposób przyjmowania pacjentów przez lekarza. tak wiem czemu kolejki są za duże, bo stare baby wiadomo co, wiadomo czym. Opłata powinna być pierwszą rzeczą, choć emeryci i tak zostaną z niej zwolnieni jak z abonamentu
  • Odpowiedz
@Aten7385 ja cale życie diagnozowana z depresja naprzemian z dwubiegunówka, do tego nerwica i inne takie takie


A sie okazuje, ze to wierzchołek i moge miec aspergera z adhd XD
Jedna osoba mi to zasugerowala(nie lekarz, nie psychiatra) i po zaglebieniu sie w wielu artykulach, opisach a pozniej i w ksiazkach utwierdzam sie w tym przekonaniu.
Najgorszy jest to, ze zdiagnozowac mnie nie chca, bo jestem dorosla osoba i w dodatku kobieta(i
  • Odpowiedz
no cóż czy to lekarz pierwszego kontaktu czy "specjalista", to kolejki są długie i nie zmienisz tego zmieniając sposób przyjmowania pacjentów przez lekarza. tak wiem czemu kolejki są za duże, bo stare baby wiadomo co, wiadomo czym. Opłata powinna być pierwszą rzeczą, choć emeryci i tak zostaną z niej zwolnieni jak z abonamentu


@eloar: Lap przyklad z dzisiaj. Ide z wynikami badan. Siedze i podchodzi jakas babka. "a mozna wejsc? bo
  • Odpowiedz