Wpis z mikrobloga

@gorzki99: niby racja, ale chciałbyś aby Cię lekarz za drzwi #!$%@?ł, bo Twoje 15 min na wizytę się skończyło? Czy może aby dentysta przerwał robotę, bo miałeś tylko 30min zarezerwowane i teraz następna osoba, na recepcji możesz się zapisać na wypełnienie, bo dziś starczyło tylko na borowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aten7385: nie zawsze. Mnie pani młoda lekarz próbowała wyleczyć z anginy. Dostałem antybiotyk który nie działał, przez 5 dni umierałem nie mogąc jeść, pić, przełykać śliny, mówić.
Po weekendzie poszedłem do niej i sam kazałem zmienić antybiotyki a ona się upierała że nie, że to musi być coś gorszego i dała mi skierowanie do laryngologa bo to ropne zapalenie połączone z anginą.
Po wielu minutach walki zgodziła się zmienić też lek,
niby racja, ale chciałbyś aby Cię lekarz za drzwi #!$%@?ł, bo Twoje 15 min na wizytę się skończyło? Czy może aby dentysta przerwał robotę, bo miałeś tylko 30min zarezerwowane i teraz następna osoba, na recepcji możesz się zapisać na wypełnienie, bo dziś starczyło tylko na borowanie.


@eloar: A co niby teraz robi? Jak jest roznica pomiedzy #!$%@? mnie po 15 minutach (jak potrzebowalem 20) a przymwaniem pacjentow z interwalem 5 min?
@gorzki99: zapisują pacjentów co 5min, bo jest chętnych dużo, a specjalistów mało. owszem trzeba ograniczyć liczbę chętnych, ale jak zmienisz interwał z 5min na 15min, przy aktualnym stanie, to tylko 3x kolejkę wydłużysz.
zapisują pacjentów co 5min, bo jest chętnych dużo, a specjalistów mało


@eloar: Panie ale my mowimy o POZ a nie specjalistach. POZ...
Dlaczego jest tylu chetnych do poz? Bo ze jadzia z grazka przyszly poplotkowac i zobaczyc nowego lekarza.

Tak jak jestem fqurfiony na to ze mam placic za cos za co i tak mnie okradaja w skladkach tak podpisuje sie oboma rencoma, nogoma i czym sie jeszcze da za tym
@gorzki99: no cóż czy to lekarz pierwszego kontaktu czy "specjalista", to kolejki są długie i nie zmienisz tego zmieniając sposób przyjmowania pacjentów przez lekarza. tak wiem czemu kolejki są za duże, bo stare baby wiadomo co, wiadomo czym. Opłata powinna być pierwszą rzeczą, choć emeryci i tak zostaną z niej zwolnieni jak z abonamentu
@Aten7385 ja cale życie diagnozowana z depresja naprzemian z dwubiegunówka, do tego nerwica i inne takie takie


A sie okazuje, ze to wierzchołek i moge miec aspergera z adhd XD
Jedna osoba mi to zasugerowala(nie lekarz, nie psychiatra) i po zaglebieniu sie w wielu artykulach, opisach a pozniej i w ksiazkach utwierdzam sie w tym przekonaniu.
Najgorszy jest to, ze zdiagnozowac mnie nie chca, bo jestem dorosla osoba i w dodatku kobieta(i
no cóż czy to lekarz pierwszego kontaktu czy "specjalista", to kolejki są długie i nie zmienisz tego zmieniając sposób przyjmowania pacjentów przez lekarza. tak wiem czemu kolejki są za duże, bo stare baby wiadomo co, wiadomo czym. Opłata powinna być pierwszą rzeczą, choć emeryci i tak zostaną z niej zwolnieni jak z abonamentu


@eloar: Lap przyklad z dzisiaj. Ide z wynikami badan. Siedze i podchodzi jakas babka. "a mozna wejsc? bo
Są lekarze i "lekarze", taka jest prawda jak w każdym zawodzie. Ale coraz bardziej się przekonuje że dopóki prywatnie się nie zapłaci to jest 90% szans na trafienie tych z drugiej kategorii...
Są lekarze i "lekarze", taka jest prawda jak w każdym zawodzie


@ButtHurtAlert: Jasne i pelna zgoda. Wszedzie tak jest. Roznica polega na tym ze lekarze chca byc postrzegani jako cos extra (no bo tyle sie uczyli, no bo ratuja zycie itp)

Ale dopoki nie oczyszcza swoego srodowiska z tych "lekarzy" to niech sie nie domagaja szacunku. Sami o swoje nie dbja a mam wierzyc ze zadbja o kogos innego?

Dbaja tylko
jeszcze nie słyszałem by kurier miał godzine dostarczenia paczki. Zawsze albo 8-15 albo 15-22. XD

Ewentualnei w ogóle nie będzie próby dostarczenia i typ wywali na ciebie jaja i paczka wróci co też mi się zdarzało.

A numeru kontaktowego do firmy normalnego nie ma, tylko płatny. Dzwoń i zapłać za 10 minut wiszenia na infolini i zapłać 12,30zł za "przyjęcie do wiadomości" zgłoszenia. xD


@wuwuzela1: A co to wnosi do watku
No biorą, bo każdy to niestety musi płacić. Nic z tym nie zrobie.


@dal_: KAZDY PRACUJACY

Drobna roznica ze palci kazdy pracujacy a korzysta kazdy pasozyt. Ot tak ciut ciut roznica.

Ale w takim bagnie zyjemy i nic z tym nie zrobimy. Znaczy sie moznaby zrobic jakby to soleczenstwo bylo normalnym spoleczenstwem a nie roszczeniowa kupa zalosnych ....
ale no nie wnikajmy.


@ankast3: Pewnie ze nie wnikajmy. Biedni lekarze. Cierpia katusze, zarabiaja malo i pracja 24h na dobe. W szystko w sluzbie ludziom. Nic dla siebie. Jak mozna cos zlego na ich temat powiedziec. No to nie wypada. Biedni oni.
Dac im podwyzki i skrocic czas pracy. To im sie po prostu nalezy. NIe po to sie tye przeciez uczyli.

A teraz koniec sarkazmu. Tak widze 90% lekarzy. Szkoda
@gorzki99: Jestem ze środowiska, widzę patologię, nie zamiatam pod dywan. Tylko nie wiem, bywa też tak, że masz "znajomego" lekarza, to masz jakieś profity z tego, możesz jakąś wizytę mieć szybciej, etc. to nagle nie narzekasz. Co do sarkazmu, jak jesteś młodym lekarzem na rezydenturze, to żeby zarobić, musisz dużo #!$%@?ć, chociaż wszyscy widzą od razu jakieś chore kwoty na Twoim koncie i przysłowiowe "pokaż lekarzu co masz w garażu". Można
ale też jak ktoś mówi tylko o pieniądzach, to mówie- zapraszam.


@ankast3: Malo kiedy da sie normalnie porozmawiac. Szanuje.

Jak jest tak zle to zapraszam do "biedronki". Jak bedzie? Tylko pamietaj ze kawy sie tam nie napijesz.
A i jak cos spierdzielisz to raczej za to odpowiesz. To nie budzdetowka. Tam nie ma tak ze swoi swoich kryja. No i trza pracowac.

Przykro mi. Troche juz na tym swiecie zyje. Na
@MondayPL @gorzki99 oho, sędziowie się pojawili, wypowiadają się, nie znając realiów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Standardowa karteczka, na wypadek gdyby ktoś się pruł, że jest pół godziny opóźnienia, a tymczasem trafił się pacjent, któremu trzeba zrobić coś więcej niż osłuchanie, np. duszące się dziecko, zasypiający facet z bradykardią. POZ to nie fabryka, a często lekarz ma narzucone nawet nie 15-20 min na pacjenta, a np. 10, a wtedy
@Angmac: oho pojawil sie ktos niepotrafiacy czytac ze zrozmieniem. Nie przejmuj sie - na wypoku to norma.

Upraszcajac zebys nie msial sie wysilac:
Dlaczego w jednej przychodni sie da a w drugiej sie nie da? Ta druga jest w jakims rejonie ze ma wiecej przypadkow wymagajacych dluzszego zajmowania sie pacjentem? Czy moze dziala jak magnes i ci z ciezszymi przypdkami chodza tam a wszyscy inni do innych przychodni?
No to można skrócić do „każdy który posiada jakikolwiek legalny dochód”.


@dal_: Nie mozna tak skrocic. Roszczeniowa patologia tez posiada dochod a nie placi skladek.

Akurat do emerytow to nie bardzo mm sie jak cepic - skoro ma emeryture to pracowal. Dlaczego teraz ma zdychac soro skladki odprowadzal cale zycie (i jak piszesz - odprowadza nadal)
Jakby wam lekarz w połowie wizyty powiedział "do widzenia, pana czas się skończył, mam kolejnego pacjenta" to stara nie zdążyłaby nagotować wam bigosu bo takiej sraki byście oboje dostali xD


@gracilis: moja stara juz nie zyje (notabene dzieki lekarzowi). Moja babcie wypisali ze szpitala niecala dobe po wykryciu krwi w stolcu. zmarla niecale 2 doby po wypisaniu.

A to ile lekarz ma na pacjenta ustala przychodnia a nie lekarz. Lekarz ma
@gorzki99 no, klasycznie wjechał dowodzik anegdotyczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
Odpowiem podobnie - dlaczego więc ciężcy pacjenci nie idą do jednej przychodni i w niej się da, a do drugiej idą i się nie da?
Mógłbym pisać o tym, że niektóre osiedla są zamieszkałe przez starszych ludzi, którzy mają dużo problemów zdrowotnych przychodzących wraz z wiekiem, a inne, w dużej części nowe przez młodych, którzy chodzą do lekarza
@gorzki99: no to jak lekarz poświeci pacjentowi 20 mintut a przychodnia 10 to znaczy że z każdym będzie miał 10 minut opóźnienia to twoja orientacyjna godzina się opóźni i będziesz musiał czekać więc co się purtasz, skoro tylko potwierdziłeś to co napisałem? xD

Widzę, że wy macie jakiegoś pecha w rodzinie i wszyscy giniecie przez lekarzy. Pechowiec i hipochondryk z ciebie straszny.
Ale patrząc na tekst o czytaniu ze zrozumieniem i chlopskorozumizm w dwóch komentarzach jakie wyczytałem z Twojej strony na tym zakończę, bo szkoda mojego czasu.


@Angmac: szkoda to mojego czasu ale weekend wiec niech strace. Wies co to statystyka? Ja nie mowie o osiedlach nowopowstalych gdzie mieszkaja sami mlodzi. Mowie o normalnym tatystycznym osiedlu. Z kilkoma prychodniami. I o tym ze w tej jednej jeszcze nigdy nikt nie zostal przyjety zgodnie
Pechowiec i hipochondryk z ciebie straszny.


@gracilis: Nie wszyscy. A i taki ze mnie hipohondryk ze tabletek nie biore zadnych a lekarza widze raz na jakis 5 lat (pomijajac okresowe ale to pracodawca wymaga).
Ile ty masz lat? Całkiem serio pytam


@gracilis: 42 a co? Boli ze znam swiat takim jaki jest a nie takim jak sie Ci wydaje ze powinien byc? Rozumiem ze swoich sie broni ale musza byc ku temu jakiekolwiek, przynajmniej najmniejsze, podstawy.
@gorzki99: Faktycznie żaden. W poprzednim wątku pisałeś o tym, że miałeś kosmiczne ciśnienie i zawał serca po czym okazało się żę nic tobie nie jest. Na dodatek miałeś pretensje do lekarki z POZ że chciała wezwać ZRM żeby zabrał cię do szpitala. Tutaj masz pretensje, że płacisz składki i lekarz nie czeka na wielkiego panicza żeby przyjąć bez kolejki. Jeszcze coś piszesz że lekarze wymordowali tobie całą rodzinę. Przy czym za
wiesz co, często w gabinetach jest karteczka "godzina wizyty jest godziną orientacyjną". Bywa tak, bo rejestratorki zapisują co 15 minut pacjenta, a bywa różnie, na skierowanie/receptę wystarczy 5 minut, a czasami 20 minut na pacjenta to za mało. Łatwo się komentuje każdemu, jak się nigdy nie było po drugiej stronie barykady.


@ankast3: zawsze zapisuje się więcej niż wejdzie a lekarz #!$%@? jak może na szybko, bo jest za mało lekarzy a
@gracilis: no pialem bo wasnie ija jakies 5 lat od mojego ostatniego kontaktu z lekarzem. I zno to samo. Poprzednio zrezygnowalem z oczekiwania na sor jak widzialem ze jeden pacjent jest przyjmowany co 90 minut a bylo 10 przedemna. Wrocilem do matki po jej tabletki na cisnienie (wtedy jeszcze zyla) To byl moj poprzedni kontakt z lekarzem w moim temacie. W miedzyczasie mialem ich sporo z powodu matki.

Unikam lekarzy jak
Czy ja dobrze rozumiem, masz nadciśnienie, nie bierzesz leków, jesteś zdrowy?


@gracilis: Dobrze rozumiesz. mam nadcisnienie od zawsze. Przy ostatnim incydencie (tym o ktorym wspomnialem gdzie nie doczekalem sie pomoc na sor) po konsultacji z lekarzem i miesiacu brania tabletek i miesiacu po odstawieniu lekarz stwierdzil ze nie musze brac dalej. To nie jest nadcisnienie 200/150 tylko zazwyczaj mam ok 140 na ok 90-95. lekarz stwierdzil ze jest stabilnie i nie
Ale za to co ponizej to bym powiesil za jaja jasniepana lekarza


@gorzki99: no tak bo jaśnie pan lekarz powinien odpalać stoper i jak wyczerpiesz swoje 15 min na wizytę #!$%@?ć cię za drzwi, bo kolejny xD Niektórzy to oderwani od rzeczywistości grubo widzę.
Niektórzy to oderwani od rzeczywistości grubo widzę.


@andrej2: Albo patrzysz w lustro albo okuliste polecam.
W mojej przychodni jakos tak jest ze max opoznienie to 4 minuty. jak z matka chodzilem do jej przychodni to 2 godiny nie byly niczy dziwnym.

To sie da czy sie nie da?

Tej a jeszcze lepiej ialem jak kilka lat temu zawitalem na sor. obsluga jednego pacjenta trwala 90 minut. Z czego pacjent byl 10
Ale jaki dochód posiadają?


@dal_: Niech sie zastanowie... 500+? Dodatki socjalne? Itp itd.
Nie przypominam sobie zeby z tych pieniedzy byly odprowadzane skladki. Ale kto wie...
Nie, od tych pieniędzy nie są odprowadzane składki. Technicznie nie jest wliczane to do dochodu.


@dal_: No wlasnie. kase dostaja, skladek nie placa ale lekarza maja. I jak w tym kraju ma byc dobrze?