Wpis z mikrobloga

"Kocham" polską policję. Wracałem sobie samochodem z sąsiedniego miasta z sesji RPG ze znajomymi. Godzina 23:30. Byłem na ulicy między rondem przy moim bloku, a rondem na osiedlu obok. Na tym odcinku są trzy przejścia dla pieszych. Ruch zerowy o tej porze.
Jechał sobie przede mną radiowóz około 30km/h. Ja, pamiętając filmiki, na których wymuszają wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, zwolniłem i jadę sobie paręnaście metrów za nimi, także 30km/h. I oczywiście ich nie wyprzedziłem. Co zrobiła policja?
Ano, #!$%@?, załączyli koguty i zaprosili mnie na kontrolę. Oczywiście wypuścili mnie od razu, bo dokumenty miałem w porządku, auto w porządku, byłem trzeźwy, więc nie mieli się do czego #!$%@?ć. Mógłbym się z nimi kłócić, jaki jest powód zatrzymania, ale nie chciało mi się kopać z koniem.
Pewnie szukali frajera. Oj, nieładnie. I potem policja się dziwi, jak obywatele mówią, że w normalnych krajach jak widzisz policjanta, to czujesz się bezpiecznie, a w Polsce jak widzisz policjanta, to zastanawiasz się, do czego się #!$%@?.
#policja
  • 158
Zwykła kontrola drogowa. Może myśleli że jedziesz #!$%@? albo bez prawka i dlatego "czaisz" się za nimi.


@Stealth:

XD co mają zrobić jak widzą typa jadącego 30na/h, jeszcze pijany tylko się kryje


@Maceto:

Ta sama obserwacja xD Pare razy kontrolowano mnie jak jechalem do chaty kolo 22-4 w nocy przez inne miasto. Widac bardzo podejrzane bylo to ze stawalem na stopach, strzalkach zielonych, trzymalem sie ograniczen ( ͡° ͜
@sidhellfire: Nic, normalnie sobie jechałem, tyle że wolno (tak jak oni). Jeszcze mnie nie #!$%@?ło, żeby policję poganiać. Zresztą, mruganie długimi jest wykroczeniem (sic!).
Wnosi to, że twierdzisz iż nie można dokonać kontroli dopóki ktoś czegoś nie odwali, natomiast art. 129 PRD pozwala na dokonanie kontroli z wielu przyczyn, m.in. kontrola stanu technicznego, trzeźwości, posiadanych uprawnień, przewożonego ładunku.


@niebiesko-niebieski: pimpusiu, nie rozumiesz artykułu z ustawy na którą się powołujesz
@SmakoszKotow: XD
NIE, NIE ROZUMIEM. Ale wierzę, że ty mi go wyjaśnisz. Wkleję tylko ust. 1-2, bo potem to w sumie są już nieistotne z punktu widzenia zwykłej kontroli przepisy.
"Art. 129. [Uprawnienia policjanta]
1. 
Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.
2. 
Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:
1)
legitymowania uczestnika ruchu i
Patrol nie jest od tego by zatrzymywać typa który sobie normalnie jedzie.


@loczyn: Chłop jechał późną godziną i widząc radiowóz nagle zwolnił i zaczął turlać się z taką samą prędkością jak oni - po prostu uznali, że to podejrzane, zatrzymali do kontroli zobaczyli, że wszystko ok i pojechali dalej, ale że OP od samego początku odbierał to jako "bandycką" próbę wymuszenia mandatu i tak widzi całą sytuacje to inna kwestia.