Wpis z mikrobloga

"Kocham" polską policję. Wracałem sobie samochodem z sąsiedniego miasta z sesji RPG ze znajomymi. Godzina 23:30. Byłem na ulicy między rondem przy moim bloku, a rondem na osiedlu obok. Na tym odcinku są trzy przejścia dla pieszych. Ruch zerowy o tej porze.
Jechał sobie przede mną radiowóz około 30km/h. Ja, pamiętając filmiki, na których wymuszają wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, zwolniłem i jadę sobie paręnaście metrów za nimi, także 30km/h. I oczywiście ich nie wyprzedziłem. Co zrobiła policja?
Ano, #!$%@?, załączyli koguty i zaprosili mnie na kontrolę. Oczywiście wypuścili mnie od razu, bo dokumenty miałem w porządku, auto w porządku, byłem trzeźwy, więc nie mieli się do czego #!$%@?ć. Mógłbym się z nimi kłócić, jaki jest powód zatrzymania, ale nie chciało mi się kopać z koniem.
Pewnie szukali frajera. Oj, nieładnie. I potem policja się dziwi, jak obywatele mówią, że w normalnych krajach jak widzisz policjanta, to czujesz się bezpiecznie, a w Polsce jak widzisz policjanta, to zastanawiasz się, do czego się #!$%@?.
#policja
  • 158
A dlaczego sami na odcinku z przejściami jechali 30km/h?


@Del: Zasadniczo im wolniej jedziesz tym więcej widzisz co się dzieje dookoła, nie tylko na jezdni przed tobą ale także dookoła. Chyba na tym polega patrolowanie?
Mógłbym się z nimi kłócić, jaki jest powód zatrzymania, ale nie chciało mi się kopać z koniem.


@Del: Znajomy kiedyś siedział w samochodzie na parkingu w nocy, no kończył zmianę i się zatrzymał coś zjeść.

Podjechali, nie przedstawili się, bez żadnego powodu kontrola. Zgłosił do rzecznika, za jakiś czas dostał pismo od komendanta, że nic takiego nie miało miejsca, pora na csa xD
Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

2.

Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:


@Stealth: Więc żeby miał podstawę do zatrzymania mnie do kontroli muszę zagrażać bezpieczeństwu lub naruszać porządek ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aarahon: Nie. Kontrola zgodnie z artykułem 15 ustawy o policji w zw z art.129 par 2 pkt 1a. To jest podstawa. A ty wyciągasz część artykułu z dupy.
Tam pisze że mają czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem. Czuwają między innymi poprzez, przykładowo, eliminowanie uczestników ruchu bez uprawnień.

Nie jest napisane że mogą kontrolować wyłącznie osoby stwarzające zagrożenie itd.

Nie masz pojęcia o czym piszesz i interpretujesz przepisy bez ich czytania i
@Del: Jechali 30 bo patrolują. Od tego są. Od robienia kontroli drogowych też. #!$%@?łeś się bo robią swoją robotę, a jaśnie panu się spieszy.


@Stealth Kontrolę drogowe jeśli nie złamało się przepisu to rak i powinno być to zabronione.
@loczyn tak mieli, na ich miejscu też bym skontrolował gościa co w nocy by się bał wyprzedzić patrolujący miasto radiowóz.


@krucjan: To nie jest powod tylko zwykle #!$%@? sie do drugiego czlowieka z powodu urojen w twojej glowie.
Jaki mieli prawdziwy powod? Merytoryczny? Jechal przepisowo tak? Jechal czy nie?
@loczyn: A jak osoba poszukiwana za morderstwo wpadnie na zwykłej kontroli drogowej, to jest źle czuć dobrze ? Wiesz co to prewencja w ogóle ?
Czyli twoim tokiem rozumowania, patrole nie powinny patrolować, tylko siedzieć w jednostkach i czekać na zgłoszenie jak straż pożarna, bo przecież patrolując nękają takich biednych obywateli jak ty.
Robisz #!$%@?ę z logiki.
@loczyn urojenia to są że każdy policjant tylko się czai, żeby zastawić pułapkę na Bogu ducha winnego obywatela i wymusić na nim wyprzedzenie na pasach i strach przed wyprzedzeniem radiowozu.
A powiedz mi jakbym w obrębie swojego pasa jechał slalomem od lewej do prawej całą drogę to też byłoby #!$%@? się na siłę? Przecież nie łamie żadnego przepisu. Albo jakbym co chwila się rozpędzał do 50 i potem sobie delikatnie zwalniał do
A jak osoba poszukiwana za morderstwo wpadnie na zwykłej kontroli drogowej, to jest źle czuć dobrze ? Wiesz co to prewencja w ogóle ?

To jest pewien "koszt".
Może trzepmy każdego jak wychodzi przed blok/dom, w końcu możemy wyłapać tylu poszukiwanych, prawda? :)

"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego."

Czyli twoim tokiem rozumowania, patrole nie powinny patrolować, tylko siedzieć w jednostkach i czekać
@Stealth:

art.129 par 2 pkt 1a.


2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

1a) ustalenia tożsamości kierującego pojazdem na podstawie danych z Rejestru Dowodów Osobistych;


Więc może to robić na podstawie na podstawie ust. 1 a ten brzmi:

Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.


Więc jeśli chce mnie kontrolować to może to robić
@Del: szanse że jadąc 30km/h o tej godzinie jesteś pod wpływem, albo że nagle zwalniasz widząc radiowóz i jesteś pod wpływem są spore, więc jak najbardziej mieli powód do kontroli. Miałem podobną akcję - szczere pole, nagle za mną koguty, zatrzymują mnie do kontroli. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi, sprawdzili papiery, trzeźwość, ale potem powiedzieli że ileś kilometrów wcześniej jak stali z suszarką wydało się im podejrzane to że widząc