Wpis z mikrobloga

"Kocham" polską policję. Wracałem sobie samochodem z sąsiedniego miasta z sesji RPG ze znajomymi. Godzina 23:30. Byłem na ulicy między rondem przy moim bloku, a rondem na osiedlu obok. Na tym odcinku są trzy przejścia dla pieszych. Ruch zerowy o tej porze.
Jechał sobie przede mną radiowóz około 30km/h. Ja, pamiętając filmiki, na których wymuszają wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, zwolniłem i jadę sobie paręnaście metrów za nimi, także 30km/h. I oczywiście ich nie wyprzedziłem. Co zrobiła policja?
Ano, #!$%@?, załączyli koguty i zaprosili mnie na kontrolę. Oczywiście wypuścili mnie od razu, bo dokumenty miałem w porządku, auto w porządku, byłem trzeźwy, więc nie mieli się do czego #!$%@?ć. Mógłbym się z nimi kłócić, jaki jest powód zatrzymania, ale nie chciało mi się kopać z koniem.
Pewnie szukali frajera. Oj, nieładnie. I potem policja się dziwi, jak obywatele mówią, że w normalnych krajach jak widzisz policjanta, to czujesz się bezpiecznie, a w Polsce jak widzisz policjanta, to zastanawiasz się, do czego się #!$%@?.
#policja
  • 158
  • Odpowiedz
@Stealth: A dlaczego sami na odcinku z przejściami jechali 30km/h? Mnie to nie wyglądało na normalną kontrolę drogową, bo zgarnęli mnie zaraz po tym, jak przejechałem przez zebrę.
  • Odpowiedz
@Stealth: #!$%@?łem się, bo zachowywali się podejrzanie. Skoro patrolują, to po #!$%@? czepiają się kierowców? A skoro sprawdzają kierowców, to po #!$%@? jeżdżą tak wolno przy zerowym ruchu? Patrol nie jest od tego, żeby se zatrzymywał kogo popadnie, tylko reagował na patologie, które zauważy. Ja jechałem normalnie, a zwolniłem, żeby nie zarobić mandatu. To nie jest patologia.
  • Odpowiedz
@Del: Patrolują miasto. Jak widzą dziwnie jadącego kierowcę to go kontrolują. Zwykły patrol opi jest od wszystkiego. I od patologii i od ruchu drogowego i od grubszej krymy. Robią i łapią wszystko co jest. Jak patrolują, a nic się nie dzieje, to robią kontrolę drogowe. Nawet bez powodu. Na wyrywki. Bo zawsze mają prawo skontrolować uprawnienia do kierowania itp. Ale wy już macie taką mentalność że pultacie się nawet o tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Del: wiadomo, nikt nie lubi być zatrzymywany ale postaw się w ich miejscu: jesteś w robocie, auta nafaszerowane gps'ami i innymi kamerkami czy systemami kontroli ich pracy więc średnio gdzieś zaparkować i sobie pospać ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jeździsz sobie całą noc po tym pustym mieście, nic się nie dzieje to nawet nie z nudy ale wykazania przed przełożonymi, że 'cokolwiek' się robi. Poza tym
  • Odpowiedz
  • 140
@Stealth

Jak patrolują, a nic się nie dzieje, to robią kontrolę drogowe. Nawet bez powodu. Na wyrywki. Bo zawsze mają prawo skontrolować uprawnienia do kierowania itp.


Nie. Nie ma czegoś takiego. Musi być powód.
  • Odpowiedz
@Del wiem Mireczku o co chodzi, też nie cierpię takich buców czających się na mój błąd, szczególnie jak siedzą na ogonie i ewidentnie robią przyczajkę bo być może stopa ominę albo wymuszę na przejściu dla pieszych #ehhhhhhhhhhhhh
  • Odpowiedz
Nawet bez powodu. Na wyrywki. Bo zawsze mają prawo skontrolować uprawnienia do kierowania itp


@Stealth: Nie mają. Nie można kogoś kontrolować bez powodu.
  • Odpowiedz
@Strus: XD Powód się zawsze znajdzie,

Dzień dobry, najechał Pan na linie ciągłą

I co? Powód jest? Ano jest! Popełniłeś wykroczenie? Popełniłeś! Więc kontrol zasadny…
  • Odpowiedz