Wpis z mikrobloga

"Kocham" polską policję. Wracałem sobie samochodem z sąsiedniego miasta z sesji RPG ze znajomymi. Godzina 23:30. Byłem na ulicy między rondem przy moim bloku, a rondem na osiedlu obok. Na tym odcinku są trzy przejścia dla pieszych. Ruch zerowy o tej porze.
Jechał sobie przede mną radiowóz około 30km/h. Ja, pamiętając filmiki, na których wymuszają wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, zwolniłem i jadę sobie paręnaście metrów za nimi, także 30km/h. I oczywiście ich nie wyprzedziłem. Co zrobiła policja?
Ano, #!$%@?, załączyli koguty i zaprosili mnie na kontrolę. Oczywiście wypuścili mnie od razu, bo dokumenty miałem w porządku, auto w porządku, byłem trzeźwy, więc nie mieli się do czego #!$%@?ć. Mógłbym się z nimi kłócić, jaki jest powód zatrzymania, ale nie chciało mi się kopać z koniem.
Pewnie szukali frajera. Oj, nieładnie. I potem policja się dziwi, jak obywatele mówią, że w normalnych krajach jak widzisz policjanta, to czujesz się bezpiecznie, a w Polsce jak widzisz policjanta, to zastanawiasz się, do czego się #!$%@?.
#policja
  • 158
@Del w Polsce standard niestety. Jak tam mieszkałem, miałem dziesiątki kontroli "prewencyjnych" (gdyż lubię prowadzić życie nocne).
Odkąd mieszkam w Finlandii lat parę, ani jednej "kontroli".
@Del: kiedyś patrol zapukał mi w szybę auta, jak siedziałam #!$%@? po rozmowie w nocy o północy. Zapytali czy wszystko w porządku i po uzyskaniu odpowiedzi, że tak, zawinęli się i pojechali. Tak wygląda praca patrolu policyjnego, na kontroli i wyłapywaniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
To w jaki sposób mają wyłapywać pijanych kierowców, którzy nie są na tyle pijani, żeby jechać slalomem?


@smierdakow: Myślę, że policja powinna kontrolować regularnie każdy dom, mieszkanie i magazyn i sprawdzać, czy nie ma w nim kradzionych rzeczy. W końcu jak inaczej mają złapać złodziei, którzy nie są na tyle głupi, żeby trzymać łupy na widoku?
@Del: To straszne! Policja przeprowadziła kontrole drogowa! Jeszcze nie ukarali żadnym mandatem! Co za traumatyczne przeżycie! I jechali tylko 30km/h a mogli więcej! Tak na poważnie to chyba dobrze ze kontrolują pojazdy, wkoncu od tego są, pewnie wzbudziłes zainteresowanie tym ze jechałeś za nimi te 30km/h gdzie każdy normalny by wyprzedzał no chyba ze ktoś coś ma na sumieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Del uwielbiam takich kierowców, jedzie sznur aut 30/h bo z powodu policja, pierwszy nie wyprzedzi bo "pamięta filmiki" z policją, drugi nie wyprzedzi bo się boi dwa auta wyprzedzić, bo policja z przodu to lepiej nie wyprzedzać i tak się wloką xD
I oburzenie bo olaboga policja sprawdziła prawo jazdy xD
Żeby ci się przysrali na siłę, że płynu nie masz do spryskiwaczy czy inny szajs, ale normalnie cię skontrolowali i źle
gdzie każdy normalny by wyprzedzał


@HienaCmentarna87: zaden normalny by nie wyprzedzal, czytaj ze zrozumieniem, wyprzedzisz ich na przejsciu i zarobisz mandat punkty i jeszcze ci sie do prawka dojebia. I najprawdopodobniej wlasnie na to liczyli, a jak sie okazalo ze kierowca nie dal sie sprowokowac, to sie #!$%@? zeby cokolwiek znalezc, po czystej zlosliwosci.

Dla kazdego kto mial kontakt z polska policja, to niestety nie jest nic dziwnego.
@Del: Co do powodu zatrzymania to może cię zaskoczę ale jest inaczej niż przy normalnym legitymowaniu jako pieszy gdzie policjant musi mieć jakaś podstawe faktyczna to przy poruszaniu się pojazdem policjant może zatrzymać do kontroli drogowej dowolny pojazd bez powodu, a tylko celem zweryfikowania czy osoba posiada stosowne uprawnienia do prowadzenia danego pojazdu, pewnie zaskoczenie bo na YouTube mówili inaczej? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
@Strus kradzione rzeczy nikogo nie zabiją, ale jeśli okaże się, że w dziesiątkach tysięcy domów rocznie pijani ludzie rzucają w siebie nożami, to owszem, policja powinna wyrywkowo sprawdzać też domy
@PurpleHaze: Nie każe wyprzedzać na przejściu tylko w miejscu dozwolonym. W policji jak w każdej innej pracy są czarne owce ale w większości to tez normalni ludzie i trzeba mieć pecha aby trafić na takiego co się „#!$%@?” ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak mnie lekarz w przychodni złe potraktował i zlał to nie jęczę ze wszyscy lekarze są źli tylko ten konkretny.