Wpis z mikrobloga

Dziś lekkie #chwalesie i #tworczoscwlasna bo wystartowała przedsprzedaż mojej nowej książki. To już czwarta, ale o tematyce najwęższej z dotychczasowych, bo o woj. śląskim. Napisana z szanowną małżonką tym razem z koleżanką.

http://slaskiedoodkrycia.pl/ w przedsprzedaży 20 zł taniej

Wszystko zaczęło się na studiach, ponad 14 lat temu, gdy w pracy licencjackiej i magisterskiej niejako wszedłem w tematykę branży turystycznej w regionie. Pisałem o rewitalizacji dawnych kolei piaskowych na ścieżki rowerowe a później o osiedlach robotniczych jako elemencie tożsamości kulturowo-turystycznej. Potem działo się wiele. Znacie mnie tu z różnych działalności, jestem na wykopie kilkanaście lat, ale promocja woj. śląskiego i regionu zawsze była mi najbliższa i najwygodniejsza. Jako student na ostatnim roku dostałem swój program w telewizji. Wtedy TVS był napompowany ogromnym budżetem, bardzo bogatą ramówką. Poszedłem na casting, przedstawiłem swój pomysł na program: Podróżowanie po aglomeracji autobusami i tramwajami za 5 zł (wtedy tyle kosztował bilet 24h) i siadło. Wzięli to. Dostałem "cameramana" i producentkę. Super przygoda ;) Wtedy też podglądając kolegów po fachu na montażu uczyłem się zawodu związanego z wideo, którym obecnie param się dzięki YT. Ale... ta historia kończy się m.in. w tym miejscu. Wydaniu nowej książki, kompleksowego autorskiego przewodnika (ponad 300 stron) po woj. śląskim. Z miejscami znanymi i mniej. Jest 30 pomysłów na wycieczki, kilkanaście na weekendy a nawet kilka pomysłów na dłuższy urlop, rozpisanych ze szczegółami. W przedsprzedaży do Barbórki książka -20 zł taniej.

Dla osoby, która zaplusuje i da w komentarzu najciekawszą odpowiedź na pytanie: Jakie miejsce w woj. śląskim najlepiej nadaje się do zmiany wizerunku i stereotypu o tym województwiebędzie #rozdajo z moją własnoręcznie narysowaną mapą
Pannoramix - Dziś lekkie #chwalesie i #tworczoscwlasna bo wystartowała przedsprzedaż ...

źródło: comment_1669316487aC5T81vxFa987zqN7WBuyl.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Park Gródek czyli polskie Malediwy. Dawny kamieniołom przekształcony w park z zalesionymi terenami, miejscami na piknik i drewnianą kładką nad jeziorem.
  • Odpowiedz
miejsce w woj. śląskim najlepiej nadaje się do zmiany wizerunku i stereotypu o tym województwie


@Pannoramix: Bielsko-Biała bo jest inne niż większość śląskich miast i siłą je dokleili do tego województwa :)
( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Park Gródek czyli polskie Malediwy. Dawny kamieniołom przekształcony w park z zalesionymi terenami, miejscami na piknik i drewnianą kładką nad jeziorem.


@PenTragon: Ładne, ale nieco przereklamowane. W okolicy jest choćby GEOsfera, a samo Jaworzo jest całkiem fajne.

@Pannoramix: Mnie tam się podobają okolice Żywiecczyzny, np. Międzybrodzie Żywieckie i góra Żar.
Natomiast jeśli chodzi o taki śląsk-śląsk, to np. Katowice - park Śląski czy okolice Paprocan w Tychach. Ogrody Kapias w
  • Odpowiedz