Wpis z mikrobloga

Strasznie mnie śmieszy ale też trochę przeraża ten ostatni hejt na Elona Maska, a dokładnie sposób w jaki większość ludzi myśli. Elon napisał kilka wysrywów na Twitterze na temat Ukrainy i nagle okazało się, że SpaceX nie zrobił nic rewolucyjnego, Tesla jest beznadziejna a sam Elon jest kiepskim biznesmenem. Mam wrażenie, że większość ludzi potrafi myśleć tylko binarnie, albo ktoś jest geniuszem albo idiotą i nie ma opcji pośrednich. I to dotyczy nie tylko Elona. Nawet Wolski po tym jak napisał kilka wysrywów na Wykopie i odwalił akcję z podpisami nagle stał się beznadziejnym ekspertem choć przez ponad pół roku prawie każdy jego film lądował na głównej i wszystko było ok. Ludzie mogą być ekspertami w jednej dziedzinie, mogą osiągnać w czymś sukcesy a jednocześnie być beznadziejni w czymś innym - brzmi to jak truizm a jednak trzeba to przypominać. I niech pierwszy rzuci kamieniem ktoś, komu nigdy nie zdarzyło się mądrzyć się na jakiś temat o którym miał blade pojęcie.

#elonmusk #przemyslenia
  • 25
@hermes-trismegistus: No też mi się tak wydaje, że w Polsce bardziej to widać. Na Reddicie też to obserwuje, ale tam to nie ma aż tak absurdalnej skali jak tutaj. Na YouTube tak samo wielu potrafi rozdzielić poglądy polityczne Muska czy tam Bezosa od tego co tworzą ich firmy i np. Scott Manley dalej obiektywnie opowiada o SpaceX. W Polsce się nie da bo zaraz wpada taki dzban jak @ppiasq ze swoimi
myśli. Elon napisał kilka wysrywów na Twitterze na temat Ukrainy i nagle okazało się, że SpaceX nie zrobił nic rewolucyjnego, Tesla jest beznadziejna a sam Elon jest kiepskim biznesmenem


@DooBeeDooBee: jaka projekcja XD otóż w każdej sensownej krytyce Elona ludzie piszą że Tesla spoko, SpaceX ok ale to co robi z Twitterem i to jakim jest osobiście człowiekiem to żenada po całości.

Mam wrażenie, że większość ludzi potrafi myśleć tylko binarnie,
@Morf:

jaka projekcja XD otóż w każdej sensownej krytyce Elona ludzie piszą że Tesla spoko, SpaceX ok ale to co robi z Twitterem i to jakim jest osobiście człowiekiem to żenada po całości.


Projekcja? Napisałem ten wpis w reakcji na ten Wykop który jedzie m.in. po Tesli:

https://www.wykop.pl/link/6913405/why-you-should-never-believe-elon-musk-part-33-%E2%85%93/

Z kolei najbardziej plusowana odpowiedź w tym wpisie to komentarz który się że mnie nabija bo nie uważam Tesli czy SpaceX za gówno.
@DooBeeDooBee: ale przecież tesla to gowno. Mieli hendicapa bo Elon kupił firmę z gotowa technologia, podlał to sosem z swojego PRu i marketingu osobistego, dodał górkę rządowych pieniedzy i wyszła tesla.

Jakość wykonania tego auta jest na poziomie budżetowych aut europejskich. Spasowanie elementów, jakość „eko” skory na fotelach to w ogóle taka kpina ze w PRL-u lepszy „skaj” robili. Ich „FSD” za który ludzie płaca od początku istnienia firmy dalej jest
ja jestem ciekaw co Musk musi pokazać, żeby jego psychofani się na nim poznali.


@maximilianan: No ale na czym mam się poznać dokładnie? Bo serio nie wiem. Elon Musk zachowuje się dokładnie tak samo jak prezes każdej dużej firmy. Obiecuje gruszki na wierzbie i czasem te gruszki faktycznie dowiezie a czasem nie. Prezes Airbusa obiecywał elektryczne samoloty, prezes Intela obiecywał już lata temu procesory w 5 nm. Branson już dawno temu
@DooBeeDooBee: SpaceX robi rewolucyjne rzeczy, Tesla coś tam próbuje z innowacją, a Musk jest dobrym biznesmenem. Te trzy rzeczy nie przekreślają faktu, że Musk jest jednocześnie #!$%@?ą osobą.

Przy okazji, za sukcesem SpaceX stoją przede wszystkim inżynierowie, którzy projektują te maszyny. Musk jedynie stoi z batem i ich pogania. I tak to niedługo też będzie w przypadku Twittera, bo już coś przebąkiwał, że chce oddać funkcję CEO komuś innemu.
to ty sprowadzasz krytykę Muska do absurdu, sugerując że to kwestia tweetów\


@maximilianan: Bo to jest kwestia tweetów. Jakoś wątpię abyś miał podobne poglądy o prezesach Intela, Virging Galatic, Boeinga czy Airbusa choć #!$%@?ą taki sam szajs. Pewnie nawet ich nazwisk nie znasz. Jedyne co ich różni, to to, że siedzą cicho. I jakoś też nie widzę memów i wpisów o tych firmach, ich produktach i niespełnionych obietnicach. Gdybyśmy mogli znaleźć
@DooBeeDooBee: nie, to jest kwestia robienia z siebie celebrytki wszędzie. Twitty to tylko część, są też wywiady, występy, prezentacje. Ciężko brać na poważnie człowieka, który prezentuje robota, który się sam nie porusza i musi być trzymany przez ludzi, żeby się nie wywalił. A jest tego więcej.
otóż w każdej sensownej krytyce Elona ludzie piszą że Tesla spoko


@Morf:
No jak ktoś lubi wykończenie i spasowanie samochodu rodem z najtańszego koreańczyka z lat 80-90 w cenie jak za nowiutke BMW serii 5, to Tesla faktycznie jest spoko xD. Ja rozumiem, że elektryk, że ma fajne oprogramowanie. Rozumiem. Ale, żeby samochód za taką kasę był spasowany jak najtańsza chińska zabawka xD? Trzeba naprawdę być idiotą, żeby tego bronić, albo
@Morf: ale o co ludzie się tak za przeproszeniem "zesrywają" z tym twitterem? Skoro go sobie kupił to przecież może go nawet zamknąć, a ludzie się przeniosą gdzie indziej - już jest chyba jakiś inny portal mastodont bodajże. Co ludzie mają z tym twitterem że aż tak się przejmują tym co tam się dzieje? Przecież nawet jak pozwalania ludzi to albo pójdą gdzie indziej albo zaraz zatrudni ich z powrotem bo
@DooBeeDooBee: masz zbyt duże oczekiwania co do ludzi z wykopu. Tu są w większości ludzie w wieku 14-20 lat próbujący kręcić bekę ze wszystkiego i trollowac jak leci. Lepiej patrzeć na wszystko z przymrużeniem oka, poza tym wszedzie jest polaryzacja w skrajności. Smutne, ale za to od razu widać czy masz doczynienia z debilem czy z kimś kto ma trochę oleju w głowie ;)