Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
jestem w klasie maturalnej na kierunku technik informatyk i zastanawiam się jaki kierunek obrać w przyszłości.
Ogólnie w szkole najbardziej lubię zajęcia z programowania i z urządzeń techniki komputerowej, gdzie omawiamy różne elementy komputerów, trochę taka elektronika.
Pierwszą i chyba najbardziej naturalną myślą jest, żeby iść na informatykę, ale boję się, że później w pracy jako programista szybko się wypalę.
Nie lubię długiej pracy nad jednym projektem, znając tylko jego małą część, i nie lubię też spędzać całych dni w jednym miejscu.
Lubię za to widzieć efekty swojej pracy i znać wszystkie szczegóły, ulepszanie i optymalizowanie różnych rzeczy też sprawia mi dużo frajdy.
Poza szkołą naprawiam różne rzeczy, można powiedzieć, że jestem w domu taką złotą rączką. Naprawię przeciek, gniazdko, jak trzeba to i coś pomaluję.
Wiele frajdy sprawia mi też analiza różnych statystyk i danych, tak by z ich pomocą coś ulepszyć.
Szczególnie w grach potrafię spędzić wiele godzin, przeczytać dziesiątki poradników, tylko na obmyślaniu najlepszego rezultatu, a nie samej grze.
Czy jest jakiś kierunek studiów albo zawód, w którym osoba taka jak ja mogła by się świetnie odnaleźć, czerpać z niego przyjemność i przy okazji fajnie zarobić?
Sorki za troszkę przydługi tekst :)
#pytanie #rozwojosobisty #szkola #studia #praca #pracait #informatyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637e460f4bf3873cacebf65b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do programisty to zależy jaka firma, są firmy gdzie robisz mały wycinek np banki. A są startupy gdzie pracujesz nad wszystkim, bo projekt nie jest przesadnie duży. Ja bym polecił iść na programowanie, i nie filozofować zbyt dużo. Naczytałeś się głupot o wypaleniu, i teraz kombinujesz niepotrzebnie.
Nie lubię długiej pracy nad jednym projektem, znając tylko jego małą część, i nie lubię też spędzać całych dni w jednym miejscu.

Lubię za to widzieć efekty swojej pracy i znać wszystkie szczegóły, ulepszanie i optymalizowanie różnych rzeczy też sprawia mi dużo frajdy.


@AnonimoweMirkoWyznania: przecież ten drugi cytat to jest właśnie programowanie. Raczej szukasz powodów, aby nie iść w tym kierunku.

Wiele frajdy sprawia mi też analiza różnych statystyk i danych,
@AnonimoweMirkoWyznania: Idąc na kierunek informatyka łatwiej się odnaleźć w różnych działach IT, bo na studiach i poprzepinasz kabelki, obejrzysz i poużywasz żyroskopu ale i poprogramujesz. Przynajmniej na uczelniach technicznych i politechnikach tak wyglada informatyka bo np. Na uniwersytecie warszawskim kierunek informatyka bardziej przypomina kierunek matematyczny i mniej tam (o ile są w ogóle) zajęć ze sprzętem innym niż typowy komp co masz w domu.