Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jak zrobić stęka żeby był miękki? Bo #!$%@? że po smażeniu 4 min na patelni rozpływa się w ustach aż mnie irytuje. Przecież to trzeba żuc jak gumę. A ja chcę żeby włókna od siebie odchodzili. Najbardziej przereklamowane mięso. Jadłem w restauracjach 7 i zawsze gówno do żucia. A ja chcę żeby bylo delikatne jak żeberka po 4h w piekarniku ( ͡º ͜ʖ͡º)
#gotujzwykopem
  • 24
@Itslilianka: nah, w tej niskiej temperaturze "marynuje" się go przed smażeniem, post factum to już raczej kadzidło na umarłego. Może też wołowina ze starego zwierzaczka albo brak marmurka i dlatego twarde
@Itslilianka: Może po prostu nie lubisz steków, skoro tak stękasz, że trzeba przy ich jedzeniu użyć zębów. Wtedy wystarczy ich nie jeść i problem z głowy.

Patelnia na maksa, tłuszcz który się nie przypali, na to dobre sezonowane mięso, po minucie z każdej strony na każdy 1 cm grubości, potem odstawić na kilka minut i już. cała filozofia.
Jak zrobić stęka żeby był miękki?


@Itslilianka: Przede wszystkim należy pozyskać odpowiedniej jakości mięso. Szukaj mięsa ras charolaise, limousine, blonde d’aquitaine, angus. Rib-eye ( antrykot ) albo polędwica.
@Itslilianka: Przede wszystkim musisz kupić stek sezonowany. Jak ktoś wyżej wspomniał weź rib-eye. Ja robię w bardzo prosty sposób. Grubą solą i świeżo zmielonym pieprzem natrzeć z obydwu stron stek godzinę przed smażeniem. Jak jest grubszy niż cal to nawet dłużej. Rozgrzać piekarnik do 180-200 stopni w międzyczasie. Patelnię grillowa rozgrzewam aż do „czerwoności”. Stek przed smażeniem opłukuję z przypraw i osuszam. Wrzucam na patelnię i obsmażam po minucie na stronę
@Itslilianka: Befsztyk / Tastestore (Mokotów, Żoliborz), Mięsny (Saska Kępa), Boucherie de Varsovie (Wola, Żoliborz). W Makro można też dobre dostać, ale trzeba wiedzieć które. A w tych mniejszych sklepach możesz normalnie pogadać ze sprzedawcą, powiedzieć co lubisz i czego oczekujesz to pomoże Ci dobrze wybrać.