Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #pracbaza #urzedasstory #bekazpodludzi #ukraina
Pracuje w urzędzie i między innymi potwierdzam profile zaufane.

Do 31 października można było składać wnioski o odszkodowanie spowodowane suszą dla rolników.
Państwo się wycwaniło i można je było składać tylko elektronicznie a do tego potrzebny był profil zaufany.

2 dni przed końcem terminu w moim punkcie było z 300 rolników
Których obsługiwałem bez przerwy na głupie siku, przy tym opóźniając swoje inne obowiązki.
Dodam, że mój punkt w normalne dni potwierdza średnio 3-4 profile dziennie a nie 150. Gdzie jeszcze w piątek zostałem po godzinach żeby wszystkich obsłużyć - darmowych nadgodzinach.

I to nie tak, że potwierdzałem im tylko profile
Tylko musiałem im zakładać konto profilu zaufanego, konto poczty elektronicznej i czasami aktywować startery telefoniczne na swoim telefonie bo oni komórek nie mają a do profilu zaufanego jest potrzebny telefon.

To nie jest w moim zakresie obowiązków - ja tylko potwierdzam profil. Czyli pokazujesz dowód/paszport, drukuje wniosek z systemu o ile założyłeś konto, podpisuje się i gotowe.
Dostałem polecenie służbowe że mam tych rolników kompleksowo obsłużyć.

A i tak potrafili mnie od buraków i nierobów zwyzywać, jak ktoś dowodu nie wziął i nie chciałem mu pójść na "rękę"

Mieli nastawienie że wszystko im się należy.
Reasumując, może 2% z nich powiedziało głupie dziękuje.

Wczoraj przyszła do mnie Ukrainka z 2 dzieci.
Żebym jej pomógł założyć ten profil zaufany a potem go zintegrować z aplikacją mObywatel - bo musi go mieć żeby przejechać przez granicę po jakieś leki dla dziecka.

Zrobiliśmy to wszystko w 30-40 minut tj.
- założenie konta na gmailu
-założenie konta na profilu zaufanym
- potwierdzenie profilu zaufanego
- zainstalowanie aplikacji mobywatel na jej telefonie
- powiązanie jej dokumentów z aplikacją mobywatel za pomocą profilu zaufanego.

Za godzinę do mnie wróciła z 500g kawą i czekoladkami merci.
Mówiłem, że tego nie przyjmę to kobieta mnie na kolanach prosiła żebym to wziął bo nikt jej nie potrafił pomóc tylko dopiero na mnie trafiła a już chodzi za tym 2 tydzień.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637e12434bf3873cacebedcc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 63
  • Odpowiedz
Wczoraj przyszła do mnie Ukrainka z 2 dzieci.

...

- założenie konta na gmailu


@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, nie wiem w jakim wieku były dzieci, ale wnioskuję że raczej nie były to nastolatki. Zatem chcesz powiedzieć, że kobieta w wieku 20-40 lat nie ma konta poczty elektronicznej? Błagam... Brzmi jak całkiem niezły bait.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania codziennie mam w serwisie telefonów to samo, przychodzą ludzie ze #!$%@? problemami, nic nie wiedzą, nie znają maila, haseł, ktoś im coś kiedyś zakładał i pretensje do mnie bo mi się nie chce #!$%@?ć za darmo z nimi i ich facebookami czy apkami lidl plus. Albo bo ona nie może wysłać zdjęcia messengerem do frani ale frania moze do niej ale nie zna hasła, żeby tego messengera przeinstalować. Foch bo
  • Odpowiedz
@sklerwysyny_pl: Ukraińcy żyją z socjalu z naszych podatków, ta pani też ubiegała się o pieniądze.
Może ty jesteś chamowaty i niewdzięczny, że jacyś rolnicy tacy się okazali, to nie znaczy że trzeba wrzucać wszystkich Polaków do jednego worka, zwłaszcza że polak ich obsługiwał.
  • Odpowiedz
@Megasuper: Chyba najgłupszy pies jest mądrzejszy niż ty. Wolontariusze w urzędach pomagający przy składaniu dokumentów?! Ile dziesiątków tysięcy tych wolontariuszy by trzeba? Skąd taka ilość miałaby się wziąć? Przecież wolontariuszy krytycznie brakuje wszędzie gdzie powinni być. Za organizację wolontariuszy w takich miejscach, to powinna być kara więzienia. Co te dziesiątki tysięcy wolontariuszy miałyby robić, jak nie ma akurat takiego zwału ludzi? I dlaczego nagle trzeba wolontariuszy do pomocy rolnikom co
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pracujesz w budżetówce i przyjąłeś "korzyść fizyczną" czytaj łapówkę za pomoc ale robisz z co anonimowych także tym razem Ci się udało. Trzeba było ich do ZUS wysłać, też można potwierdzić profil zaufany, są stanowisku z dostępem do internetu, gdzie można założyć maila itp.

PS. Koleżanka opowiadała, że przyszedł do niej kiedyś gościu starszy taki, bo chciał coś tam odnośnie swojej emerytury wyjaśnić. Koleżanka poprosiła go standardowo o dowód
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Oj Mirku, chyba pierwszy raz miałeś do czynienia z rolnikami. Z mojego doświadczenia to są ludzie z ego wywalonym poza galaktykę, niesamowicie roszczeniowi i nieomylni. Zero szacunku do ludzi, postawa, że im się należy, a winni są wszyscy - tylko nie oni.
Gratuluje cierpliwości, ja pewnie po 10 takich petentach bym wydarł japę, że jak nie umie sobie komórki aktywować ani maila założyć to nie mój problem i nara.
  • Odpowiedz
Do 31 października można było składać wnioski o odszkodowanie spowodowane suszą dla rolników.


@AnonimoweMirkoWyznania: W ogóle śmieszna sprawa z tym odszkodowaniem. Kilkanaście dni przed ostatecznym terminem na złożenie wniosku poszła plotka wśród rolników, że każdemu dają pieniądze (5-10k). Wszyscy się rzucili do zakładania kont i składania wniosków, przez kilka dni strony rządowe obsługujące to nie działały. Dopiero kilka dni przed 31.10 zaczęło działać. Prawdopodobnie rolnicy są obecnie grupą zawodową z
  • Odpowiedz
I to nie tak, że potwierdzałem im tylko profile

Tylko musiałem im zakładać konto profilu zaufanego, konto poczty elektronicznej i czasami aktywować startery telefoniczne na swoim telefonie bo oni komórek nie mają a do profilu zaufanego jest potrzebny telefon.


@AnonimoweMirkoWyznania: Trzeba było jeszcze pojechać tym pasożytom obiad na chacie zrobić...
  • Odpowiedz
Za godzinę do mnie wróciła z 500g kawą i czekoladkami merci.


@AnonimoweMirkoWyznania: dała ci łapówkę a ty się z tego cieszysz. Jak mówię, że na ukrainie korpucja aż po szyje to jestem ruską onucą. Po wojnie zlikwidują korupcyjną mentalność ukraińską ustawą napewno.
  • Odpowiedz