Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #pracbaza #urzedasstory #bekazpodludzi #ukraina
Pracuje w urzędzie i między innymi potwierdzam profile zaufane.

Do 31 października można było składać wnioski o odszkodowanie spowodowane suszą dla rolników.
Państwo się wycwaniło i można je było składać tylko elektronicznie a do tego potrzebny był profil zaufany.

2 dni przed końcem terminu w moim punkcie było z 300 rolników
Których obsługiwałem bez przerwy na głupie siku, przy tym opóźniając swoje inne obowiązki.
Dodam, że mój punkt w normalne dni potwierdza średnio 3-4 profile dziennie a nie 150. Gdzie jeszcze w piątek zostałem po godzinach żeby wszystkich obsłużyć - darmowych nadgodzinach.

I to nie tak, że potwierdzałem im tylko profile
Tylko musiałem im zakładać konto profilu zaufanego, konto poczty elektronicznej i czasami aktywować startery telefoniczne na swoim telefonie bo oni komórek nie mają a do profilu zaufanego jest potrzebny telefon.

To nie jest w moim zakresie obowiązków - ja tylko potwierdzam profil. Czyli pokazujesz dowód/paszport, drukuje wniosek z systemu o ile założyłeś konto, podpisuje się i gotowe.
Dostałem polecenie służbowe że mam tych rolników kompleksowo obsłużyć.

A i tak potrafili mnie od buraków i nierobów zwyzywać, jak ktoś dowodu nie wziął i nie chciałem mu pójść na "rękę"

Mieli nastawienie że wszystko im się należy.
Reasumując, może 2% z nich powiedziało głupie dziękuje.

Wczoraj przyszła do mnie Ukrainka z 2 dzieci.
Żebym jej pomógł założyć ten profil zaufany a potem go zintegrować z aplikacją mObywatel - bo musi go mieć żeby przejechać przez granicę po jakieś leki dla dziecka.

Zrobiliśmy to wszystko w 30-40 minut tj.
- założenie konta na gmailu
-założenie konta na profilu zaufanym
- potwierdzenie profilu zaufanego
- zainstalowanie aplikacji mobywatel na jej telefonie
- powiązanie jej dokumentów z aplikacją mobywatel za pomocą profilu zaufanego.

Za godzinę do mnie wróciła z 500g kawą i czekoladkami merci.
Mówiłem, że tego nie przyjmę to kobieta mnie na kolanach prosiła żebym to wziął bo nikt jej nie potrafił pomóc tylko dopiero na mnie trafiła a już chodzi za tym 2 tydzień.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637e12434bf3873cacebedcc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 63
@AnonimoweMirkoWyznania być może teraz się nauczysz, że nie robi się ponad to co trzeba. A już będąc urzędasem to w ogóle kosmos.

Poza tym też robiłem jako urzędas, miałem też styczność z urzędasami jako petent - w 99% banda nierobów i życiowo nieporadnych. Braki w podstawowej umiejętności obsługi czy przepisów. Uciekłem stamtąd bo nie szło wytrzymać.

Zastanów się nad swoją drogą zawodową.