Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto uzyskać uprawnienia Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub Inspektora BHP? Dlaczego (nie)?

#pytanie #bhp #iod #iodo #rodo #gdpr #praca #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637d2cc1717b0f021d555a6e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: inspektor bhp ma trochę #!$%@?ą robotę. Trochę jak z kanarem, potrzebna praca ale mało kto się pozytywnie do niej odnosi.
W fabryce odradzam, może fajnie jak na b2b pracujesz dla 10 biur i praca ogranicza się do puszczenia szkolenia bhp codziennie dla innej grupy nowych pracowników (no chyba że coś się #!$%@?, wtedy już nie jest tak fajnie)
OkiełznanyEkolog: @goferek: @kishurki: @Czaajnik: Czyli: na 100% nie warto pracować jako inspektor BHP czy pełnić oficjalnie powiązanych funkcji, aby nie brać na siebie odpowiedzialności. Pytanie, czy warto mieć takie uprawnienia w nieformalnym i legalnym kontekście odstraszającym, tj. "Chcecie mnie zwolnić? OK, macie do tego prawo; zupełnie bez związku z tym, jako inspektor, przyglądnę się bezpieczeństwu pracowników..."

Drugie pytanie: czy warto być inspektorem ochrony danych osobowych, w sensie: pracować
Drugie pytanie: czy warto być inspektorem ochrony danych osobowych, w sensie: pracować jako IODO vs. mieć takie dodatkowe uprawnienia?


@AnonimoweMirkoWyznania: no ja się odnosiłem do IODa, sam jestem i dostaję hajs za nicnierobienie, bo zgodnie z ustawą za nic nie odpowiadam, cała odpowiedzialność jest na kierowniku, ja tylko "doradzam i opiniuję" ale i tak robią co chcą. Jak przyjdzie do mnie ktoś z mordą że czemu dostaliśmy karę to ja powiem,