Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wpis @jedenastywrzesnia właśnie spadł z rowerka ale chciałem się do niego odnieść. Chłopak chwali się jak to pracuje na #homeoffice w branży kyc, aml, dd I że cały dzień się obija. Jako że byłem headem takie działu z 8 lat temu to wypowiem się bo wydaje mi się ze niektórzy ludzie myślą że złapali Pana Boga za nogi.

1. Nie ma większego bullshit Job niż aml, kyc, dd, compliance. Nawet małpa może to robić. Jest to super proste do outsourcowania i jeżeli Ukraina wejdzie do UE to wszyscy przeniosą Compliance właśnie tam. Sprawdzać ważność paszportu czy sprawdzać source of funds. Lol. Mam nadzieję że masz 25 lat bo zauważ że nie ma pracowników aml w wieku 45 lat.
2. Chwalenie się że zmienia się dzięki temu świat i przeciwdziała się praniu pieniędzy. Please... Błagam bo ze śmiechu pęknę. Ta robota tylko wyłącznie istnieje bo tak regulator każe. A regulator to wymaga bo lubi zbierać kasę z kar nałożonych na firmy co mają źle zrobiony Compliance oraz lubi się pochwalić przed światem i wyborcami jak to raz do roku "zablokuje" srodki jakiegoś rosyjskiego miliardera. (zablokuje w cudzysłowie bo wiadomo że miliarder dostanie te pieniędze).
3. Ta praca, a szczególnie fund compliance jest do automatyzacji pierwsza w kolejce. Nie ma najmniejszej przyszłości i osoba 30+ która pracuje w compliance jako wyrobnik musi się mocno zastanowić czy za 10 lat dalej będzie miała te prace która jest robiona przez pierwszego lepszego studenta prawa.
4. Te wszystkie certyfikaty acams i inne pierdy to nic nie dają tylko nabijają kabze tejże firmie. Taki papierek by mieć. Niestety musiałem to zrobić i no... Umierałem że śmiechu. Te wszystkie risk based assessments, sanctioned countries, suspicious act. reports.

Teraz trochę o home office.

1. Myślicie ze my nie wiemy kto ile pracuje na homeoffice? Jakie programy są otwarte (PowerPoint przez 5 godzin? Hahaha), ile klawiszy wciśniętych i ile kliknięć myszą? Przecież każdy firmowy komputer ma keyloggera. Nadchodzą czasy gdzie z 10 compliance officerow zostanie dwóch co będą pracować po 8h dziennie. Zajmuje się teraz automatyzacja i optymizacja właśnie takich procesów co pozawalają później zwalniać pracowników. A stagflacja nadchodzi, spowolnienie gospodarki co przekłada się na mniejszą ilość pracy, mniej kredytów inwestycyjnych i jeszcze mniejsza ilość miejsc pracy
2. Outsourcing. Już udało mi się outsourcowac niektóre działy do rumunii, Bułgarii, nawet na paname. Vendorzy są bardzo happy i wdzięczni więc jakieś tam są kickbacks ( ͡° ͜ʖ ͡°) o ostatnio dział fatca udało mi się outsourcowac i menadżerowie musieli wręczyć wypowiedzenia że względu na zamknięcie miejsca pracy (+odprawa) 5 osobom.

Wołam też @ryszard_lwie_serce @gigamesh bo widzę że pracują w tej samej branży

Ja sobie poradzę, o mnie nie musicie się martwić. Ja już dawno mam wolność finansować i "f--k you money"

#prawo
#pracbaza
#korposwiat
#automatyzacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637bc860dd11f5e05a118c5d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Taka prawda. Już teraz komputery robią lwią część roboty. U mnie w firmie akurat z tego co sie orientuje nie sprawdza się kto ile klika i w jakim czasie bo im zależy na wynikach. Masz sprawdzić 4 klientów w ciągu roboczego dnia i nie ważne czy zrobisz to w 1h czy 8h.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Co do HO, obijania-obojętnie co robisz, jak chcesz to możesz się obijać. Pracuje przy aml/cft i na brak pracy nie narzekam XD
1. I tego Ukrainie życzymy
2. Są pracownicy aml/kyc w wieku 45 lat, jedź na gowno wartą konferencje
3. Robota istnieje bo art 299 kk istnieje, regulatorY (nie tylko RP)każą i nakładają obowiązki bo musi być jednolita realizacja tych obowiązków-tak działa prawo.
4. Regulator nie chwali się komu