Wpis z mikrobloga

Nie jestem zadowolony z jakości światła w swoim #e39. Mam wsadzone zwykłe żarówki Philipsa, lampy poprawnie ustawione i klosze po polerce. Na drodze bez oświetlenia jest po prostu #!$%@?.

Ktoś poleci jakieś żarówki pod H7 żeby serio świeciło? Może jakieś ledy dadza lepszy efekt niż zwykła żarówka?

#samochody #motoryzacja #bmw
  • 18
@Spajkuss: ok. 20 letnie lampy mają już pewne wypalone odbłyśniki - sama polerka klosza nic tu nie da. Jako ciekawostka - czytałem kiedyś test z lat produkcji BMW E39, z którego wynikało że ten samochód miał najmocniejsze światła z kilku porównywanych aut tej klasy, m.in. miał mocniejsze od mercedesa okularnika.
@Spajkuss: Miałem 7 lat temu BMW E46 na zwykłych światłach halogenowych i z tego co pamiętam to auto świeciło jak na zwykłe żarówki bardzo ładnie. Byly tam na pewno żarówki Philips takie świecące na białawo, nazwy nie pamiętam. Z tego właśnie powodu myślę że E39 powinno na pewno świecić dobrze, uważam że nie gorzej niż nawet nowe samochody mające światła na zwykłych żarówkach.
@Spajkuss: https://pl.aliexpress.com/item/1005003250461434.html ja kupowałem z tego linku, to co wysłałeś to jest soczewka bez wbudowanego źródła światła. Według mnie lepszym rozwiązaniem są te z wbudowanym ledem, będzie świecić lepiej, niż te na ledowe h7.
Z drugiej strony te z wymienną żarówka będą praktyczniejsze w przypadku uszkodzenia leda, jeśli w soczewce z wbudowanym ledem ten led się spali to trzeba rozklejać lampe i wymieniać całą soczewkę, no chyba, że sprzedają same moduły
lgbtagdrtv - @Spajkuss: https://pl.aliexpress.com/item/1005003250461434.html ja kupow...

źródło: comment_16691503039ABYz5FPfVlaWosB3XITEC.jpg

Pobierz
@Spajkuss: 0. Demontujesz wszystkie żarówki, silniczki, uszczelki tak żeby mieć goły reflektor.
1. Rozklejasz reflektor. Możesz mieć go sklejonego fabrycznie klejem butylowym lub twardym klejem. Jeśli tym pierwszym to wystarczy podgrzać opalarką i klej puszcza. Jeśli tym drugim to są na allegro specjalne zestawy do rozklejania.
2. Demontujesz środek reflektora. Po wyciągnieciu klosza, będziesz miał na wierzchu czarną osłonę odbłyśnika, jest ona przymocowana na zatrzaski, które są w kleju.
Jak już