Wpis z mikrobloga

Motomirki potrzebuję porady ws. zakupu samochodu. Przymierzam się powoli do czegoś nowego (pomijam, że trzeba czekać - mogę poczekać po zamówieniu).
Potrzebuję dupowozu rodzinnego, głównie miasto, sporadycznie jakaś trasa na weekendowy wypad. Mocno chcę automatyczną skrzynię, ze względu na różowego.
Początkowo celowałem w coś koło 100k pln, ale za taką kasę ciężko pewnie coś znaleźć, bo na nic sensownego się nie natknąłem. Trochę więc mogę dołożyć, ale nie chciałbym więcej niż 130k.
Początkowo przymierzałem się do toyoty corolli cross, ale wystaje poza budżet, ale teraz najbardziej kieruję się w stronę corolli kombi, za 122k cennikowo jest hybryda.
Jest jakieś inne auto w podobnym budżecie, na które warto zwrócić uwagę? Toyoty wydawały mi się zawsze mało awaryjne.
I druga kwestia, czy warto faktycznie iść w stronę hybrydy? Są różnice cenowe hybryd i nie-hybryd i zastanawiam się, czy po prostu ta różnica przy moim użytkowaniu się zwróci. Wykluczam od razu hybrydy plug-in bo nie bardzo mam gdzie ładować auto.
Wszelkie porady i wskazówki są dla mnie na wagę złota :)

#jakieauto #samochody #toyota #zakupsamochodu
  • 7
@szymkov: nie ma nic lepszego w tej cenie niz corolla kombi w hybrydzie. Zobacz co sie dzieje na drogach to biały kruk. Taksowkarze, biznes wybor jest tylko jeden. Popytaj w salonach czas oczekiwania może być krotszy. One maja automat a do tego tempomat aktywny (sama przyśpiesza i hamuje) oraz asystent utrzymania pasa ruchu (sama skreca np na zakretach na autostradzie). Do tego odnosnie hybryd koniecznie przeczytaj ten elaborat https://www.wykop.pl/wpis/68730713/#comment-244439361
@szymkov: @rtp_diov: na Corollę trochę poczekasz jak przedmówcy mówią. Ja w ostatniej chwili (w listopadzie zeszłego roku zamówiona i w marcu odebrana) kupiłem Corolle HB 2.0 i jestem mega zadowolony. Zużycie od 4-7, cały czas cieszę się autem, więc częściej 6/7 (mówię w jeździe po mieście) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale jak jadę spokojniej i wykorzystuje hybryde to spada. Na autostradzie przy 130-140 miałem jakoś 8/9
@szymkov: duży popyt :/ tak jak na iphony, Mowi to samo za siebie o atrakcyjności tego modelu no ale nie kazdy moze tyle czekac. Osobiscie iles lat temu czekalem niecale pol roku - 1.5roku bym raczej nie dal rady