Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, potrzebuje jakiejś porady jak pociągnąć swoją karierę ;_;. Ogólnie skończyłem kierunek finansowy, po studiach chciałem iść w kierunku controllingu albo czegoś związanego ze sprawozdawczością finansową, ale niekoniecznie jako kontroler tylko może ktoś pod nim, nie wiem, analityk finansowy? Przyznam szczerze że nie jestem ambitny, nie chce się wiecznie piąć w górę tylko znaleźć jakieś ciepłe miejsce w którym praca będzie mi w miare odpowiadać i spędzić tam trochę czasu. Nie mam wielkich oczekiwań finansowych, po paru latach sufit typu 6-7k na ręke to nie problem xD. Tylko no, skończyłem studia na początku pandemii, troche trudno było z pracą więc załapałem się na pierwsze lepsze co było - "księgowy" AP w SSC xD Oczywiście czytałem przed podjęciem pracy co to jest, wiedziałem że obok księgowości to nawet nie stało tylko zwykłe połączenie pracy fakturzysty i customer service no ale ok, planowałem popracować rok, dwa, w międzyczasie się doszkolić, może iść na jakąś podyplomówkę z controllingu/analizy finansowej i potem lecieć dalej. Niestety życie prywatne, problemy osobiste i siadająca w 2022 roku psycha sprawiły że nawet nie zauważyłem kiedy minęło mi 1.5 roku klepaniny faktur podczas której nie zrobiłem nic w celu wyrwania się z biedy :<
Na pewno nie chce tu spędzić za dużo czasu bo to tak naprawdę czas zmarnowany, nie da się tu niczego przydatnego nauczyć. Co byście na moim miejscu zrobili? Myślałem o Big4, kiedyś nawet aplikowałem i zapraszali mnie na rozmowe po tych testach itd no ale tak długo czasu zajęło im to że jak mi odpisali to od miesiąca byłem już w obecnej pracy więc niestety odmówiłem xD Tylko troche przerażają mnie te historie o spędzaniu całego życia w pracy, prawda to? Sprawdzałem oferty pracy typu młodszy analityk finansowy albo asystent w dziale kontrolingu ale widziałem tylko oferty praktyk skierowane dla obecnych studentów albo oferty dla specjalistów z kilkuletnim stażem, nic pomiędzy :c.
Co byście zrobili na moim miejscu? Jestem pracowity, mogę spędzać najbliższe tygodnie/miesiące ucząc się po nocach, mam odłożone pieniądze na kursy, tylko no mam problem bo nawet nie wiem czego musiałbym się nauczyć. Zmianę branży też mogę rozważyć, ale nie na IT bo na to raczej jestem za głupi xD
#korposwiat #finanse #ssc #pracbaza


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637a5b0a079dfc321f97a5e5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
Essa: Skoro możesz uczyć się po nocach, to może natłok godzin w big4 nie będzie dla Ciebie takim problem, szczególnie gdy potraktujesz to krótkoterminowo? Mimo opinii powszechnie panującej na wykopie, że big4 już nic nie znaczy, to jednak start w big4 to bardzo solidny wpis w CV i np. po roku-dwóch w audycie na spokojnie znalazł byś już dobre stanowisko analityka finansowego, czy młodszego kontrolera. Godzinowo no to rzeczywiscie jest tak,
@TradingWykop: Co za czasy. Moi rodzice oboje poszli do pracy dopiero po studiach w wieku ~25 lat i nie wyszli na tym jakoś źle. Zrobiłem tak samo i nagle się okazało, że jestem do tyłu w życiu, bo wyścig się zaczął kiedy człowiek jeszcze się uczył.
@AnonimoweMirkoWyznania: Dawaj big4 to najlepsza opcja dla tych co niewiedzą co chcą robić, idziesz do audytu, przez rok góra dwa klepiesz nadgodziny w sezonie, a potem odbierasz wolne poza sezonem. Po roku dwóch robisz exit na młodszego controllera gdzie na luzie dostaniesz 7-10 brutto, robisz tak rok dwa i jesteś pożądanym na rynku mid controllerem z pensją brutto 10+ na uop zaleznie od tego ile umiesz.
OP: @AnonimoweMirkoWyznania: @DeoLawson: Dzięki za odpowiedź, chyba tak właśnie zrobie. Tylko pytanie czy teraz by mnie tam wzięli? Na praktykanta już nie pójdę bo jestem 2 lata po studiach, a na asystenta biorą bez jakiegokolwiek doświadczenia w audycie?
@Ignacy_Patzer: Opowiedziałbyś troche o rekrutacji i pracy na swoim stanowisku? O co pytali, co dokładnie robisz itd?
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: Idz do bankowosci, tam duzo stanowisk analitycznych, dostaniesz te 7 brutto pewnie obecnie, skoro nie chcesz sie przepracowywac to po co pchac sie do big4, legendy legendami ale w trakcie sezonu audytorzy serio maja zapierdziel, mialam kilka osob na studiach w deloitte i pwc. Aalbo idz do GLa, tam tez jest piniondz a dalej praca 8h dzien
IskrzacyMrówkojad: >roku dwóch robisz exit na młodszego controllera gdzie na luzie dostaniesz 7-10 brutto, robisz tak rok dwa i jesteś pożądanym na rynku mid controllerem z pensją brutto 10+ na uop zaleznie od tego ile umiesz.
@DeoLawson: widzę stawki sprzed pandemii :D. Teraz jest na junior controllera po 2 latach w audycie 13k brutto w górę, bez żadnej wiedzy.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy jeszcze jakie miasto. Ale 13 brutto dla juniora bez expa to chyba nie. Kto tyle daje ?
@jazdunia Bankowość to syf, żeby dostać 7 to spoko ale żeby dostać 15 to już big deal i trzeba być dobrym. A 20 to właściwie sztywny sufit dla większości stanowisk nie menadżerskich. Może poza structured i ściśle specjalistycznymi stanowiskami na które op niewiedzący co chcę robić ma niskie szanse. W dodatku w
@AnonimoweMirkoWyznania:

Opowiedziałbyś trochę o rekrutacji i pracy na swoim stanowisku?


Dobre pytania. Dostałem się do tego KPMG nieco przypadkiem, bo po prostu chciałem załapać jakąś pracę po studiach, a tu dali testy do wypełnienia (faktycznie dobrze wypadłem na analitycznych, reszta tak sobie). Potem się załapałem na rozmowę, coś tam musiałem powiedzieć po angielsku, opowiedzieć o studiach i dotychczasowym doświadczeniu. Załapałem się na ichniejsze szkolenia dla studentów/absolwentów i przyjęli mnie na praktykanta
@DeoLawson: Ale chlop pisze ze mu wystarcza 7 brutto i nie chce kariery wiec co to za znaczenie jakie sa widelki menagerskie :) skaczesz miedzy bankami i sobie windujesz wynagrodzenie jezeli chcesz. No i w bankowosci jest b2b. A audyt dla mnie to ostatecznosc by byla, szkoda zycia na to patrzac z perspektywy czasu bo w sezonie nie istniejesz (ofkors wszystko zalezy jak trafisz, moze byc lepiej albo gorzej). Jezeli sa
@Ignacy_Patzer: no ale płacą dobrze albo wystarczająco na tle tzw. "prywaciarzy"? Bo w Big4 itp. łapią się koło 10k na mc, to wg mnie jak dla nich za dużo nawet, ale na pewno nie mają na co narzekać. Bo np. to już coś względem innych na call center, itp. kwiatki humanistów.
@TradingWykop: Płacą dobrze, ale akurat nie mi. Od asystenta są dość fajne zarobki i UoP,ale praktykant ma niewiele więcej niż kilka złotych powyżej minimalnej stawki godzinowej na umowie-zleceniu (ja mam 26 w tym momencie). Z jednej strony przy zarobkach informatyków nie ma szału, a z drugiej mój znajomy po budownictwie dostał na początek dość podobne pieniądze na start.