Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Podczas kupowania mieszkania na rynku pierwotnym/wtórnym czym się kierowaliście oprócz lokalizacji, ceny, sposobu ogrzewania? Chciałbym kupić swoje pierwsze 3 pokojowe mieszkanie (salon, biuro do pracy zdalnej, sypialnia). Czy warto dopłacać do komórki lokatorskiej? Z góry dziękuje za odpowiedzi

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #budownictwo #remontujzwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637a0fa9079dfc321f97995e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: najważniejsze były parametry o których napisałeś. Dodatkowo dla mnie były ważne:
-rozklad (zależało mi na oddzielnej kuchni)
-balkon-
Miejsce parkingowe
-duza piwnica, kupiłem największą, ale mam 2 bonbelkow i od cholery narzedzi więc kwestia preferencji
@AnonimoweMirkoWyznania: Komórka lokatorska to według mnie must have, tak samo jak miejsce postojowe jeśli masz samochód...

Zawsze się znajdą rzeczy, które warto trzymać w komórce - choinka z ozdobami, meble balkonowe (w zimie), namiot, narty, przetwory jeśli robisz, narzędzia, zapasowe żarówki itd.

Na pewno warto zwrócić uwagę na:
- ekspozycję mieszkania na strony świata
- ilość okien i ich wysokość, bo to duża różnica w doświetleniu mieszkania czy masz okno do
@hyck: Nie mam zdania, nie znam się na takich rzeczach zupełnie.

A tak BTW to zapomniałam dodać, że dobrze jest jak można na balkon wyjść z salonu, bo wtedy jak przyjmujesz palących gości to nie łażą oni po pokojach by wyjść na balkon zapalić...
No i poza tym według mnie balkon im większy tym lepszy.
@AnonimoweMirkoWyznania: @Pantegram dał Ci dobre rady. Dodałbym jeszcze:
a/ ile jest wind na ilość mieszkań. Są inwestycje gdzie na ponad sto mieszkań przypada jedna winda
b/ jaki jest układ mieszkań obok. Jeśli salon sąsiaduje z łazienką w mieszkaniu obok - to biorąc pod uwagę grubość ścian i praktykę wkuwania rur w ściany mimo zakazów - może to powodować pewne uciążliwości
c/ wymiary na rzutach od dewów są zakłamane. Ale kuchnie są
Bedziesz mial piwnice czy nie? Jak tak to komorka rzadko potrzebna


@little_muffin: Wydaje mi się że w nowym budownictwie komórka lokatorska to na ogół jest zamiast piwnicy a nie dodatkowo - dlatego według mnie jest taka potrzebna. Jeśli jest piwnica to można odpuścić, ale z drugiej strony komórka lokatorska przylegająca do mieszkania to świetne miejsce na trzymanie tam wózka dla dziecka, rowerów i zrobienie tam sobie spiżarki. Zwłaszcza jak mieszkanie nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozkład (również potencjalny - możliwość przeróbek), strony świata z okien, widok, wielkość i typ zabudowy balkonu, izolacja od sąsiadów, typ budynku (potencjał na niechciane sąsiedztwo), które piętro, plan zagospodarowania obok. Były jeszcze inne kryteria, wychodzi w praniu.

Piwnica - tak.