Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salcefrytki: no w sumie nie.
Mnie to się wydaje, że nie ma czegoś takiego jak obowiązkowe nadgodziny. No chyba, że wyższa potrzeba ale skoro wiedzieli, że będzie taka potrzeba to moim zdaniem nie jest wyższa potrzeba bo to dało się przewidzieć. Zresztą święta dla Amazon nie są zaskoczeniem.
@salvador5000: Jeśli w umowie masz prace od pon-pt a w rożnym wymiarze godzinowym to tak. Trzeba patrzeć co podpisuje się.
Ja u siebie w januszexie mam coś takie w umowie, że praca pon-pt i w weekendy ale zależne od produkcji (Nie każdy weekend pracujący) tylko ładniej ubrane w słowa to. Także też jakbym nie chciał pracować w weekend to sory ale podpisałem. Tyle że da się dogadać, że jak ktoś nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iquiet: co to znaczy: w różnym wymiarze? Ilość godzin w miesiącu musi się zgadzać.
Tu przewidują, że trzeba będzie pracować dłużej bo będzie więcej zamówień (jak co roku).
@salvador5000: W tym gównianym kraju masz bardzo ogólny zapis: "specjalne potrzeby pracodawcy" i w ostateczności, to czy wystąpiły może realnie ustalić tylko sąd (ewentualnie PIP, ale i oni pewni wyślą sprawę do sądu).

Istnieją różne wyroki Sądu Najwyższego - i takie, które stanęły po stronie pracodawcy, ale i również takie po stronie pracownika.
@salvador5000: Kurde nie znam się aż tak ale u nas nadgodziny wpisuje się w inną listę. 8h wpisujesz w listę a 9 godzinę i więcej już w inną listę. Także przy kontroli pokazują, że pracownik pracował 8h a druga lista jest chowana