Wpis z mikrobloga

Wróciłem z Polski właśnie i powiem wam, że trochę się wyleczyłem z narzekania na ceny w sklepach Niemczech xD

Ceny spożywki praktycznie takie same. Mięso tańsze a chemia droższa, warzywa i owoce w sumie na dość podobnym poziomie

Koniec końców za podobny koszyk zakupów zapłacisz może z 10-15% więcej w DE (ʘʘ)

Za to fajnie zjeść w dobrej restauracji za cenę kebaba na talerzu w Niemczech xD
#niemcy
  • 21
@erni13: I jeszcze taki edit to w Gdańsku w restauracji Pueblo która jest najlepiej ocenianą meksykańska restauracja w Trójmieście wydaliśmy na przystawkę, danie główne i napoje niecałe 90zl ale fakt faktem trafiliśmy tam na ofertę lunchową
@erni13: to chyba byłeś w złych sklepach( ͡° ͜ʖ ͡°) w Polsce jest taniej, o usługach już w ogóle nie wspominając. Oczywiście niektóre ceny mogą być porównywalne(bo dlaczego nie?), ale ogólny rozrachunek wychodzi na duży plus dla Polski. Twój wpis wygląda tak jak większości wykopkowych weekendowych migrantów.
@Haddi: "Napewno w złych sklepach byles, są różne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O usługach nie wspomniałem i zwyczajnie skupiłem się na cenach spożywki bo dla mnie to logiczne, że życie w Niemczech jest droższe i to nie jest porównanie ani jakości życia ani kosztów utrzymania

Mogłem w sumie wziąć paragony i zrobić takie same zakupy w DE ale nie mam pierozek (RIP) w nazwie i brakuje mi
@erni13: mięso jest dużo tańsze. Tylko jeszcze jest pewna róznica, marka i jakość kupowanych produktów. Mam zebrane rachunki z lipca i sierpnia, ale nie mam kiedy usiąść i porównać, co chwilę coś ważniejszego.
Robię teraz remont kuchni, zamówione na wymiar czekają na odbiór, duuuzo taniej, te same meble co w de.
Mam kupione części(?), potrzebuje zrobić zawieszenie, zgadnij gdzie?
Jestem palaczem i kupuje tytoń do "kręcenia" papierosów, dużo taniej.
Sporo ciuchów