Wpis z mikrobloga

@k3lt: producenci graveli lecą w #!$%@? próbując mówić ile "technologie" ramy są warte i dlatego te rowery są takie warte, ale prawdę powiedziawszy to wszystko zależy od osprzętu a tutaj z szimano nie ma nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc troche bieda
@lktr1 nie wiem jak akurat ten konkretny osprzęt, ale microshift niekoniecznie musi być takie złe. W mtb mam kasetę i tylną przerzutkę microshift i jestem bardzo zadowolony, a w innym mam barendy z microshift i podobnie - bardzo gituwa
@lktr1: za taka kasę to wywalisz cały ten osprzęt wsadzisz hydraulikę + normalny napęd a i tak pewnie się zmieścisz w cenie poniżej 5k za całość.
@bibsz: ale nie starczy na widelec karbonowy - przypominam że tu jest alus który nie tłumi tak dobrze drgań

sam nie wiem czy jeżeli chciałbyś zbudować rower klasy esker 6 czy unibike geos - nie wiem czy byś nie wyszedł na 0
@bibsz: ale nie starczy na widelec karbonowy - przypominam że tu jest alus który nie tłumi tak dobrze drgań


@lktr1: "Material : Chromoly Steel" + opony 47 mm

ale prawdę powiedziawszy to wszystko zależy od osprzętu a tutaj z szimano nie ma nic


@lktr1: xD No nie :)
Te chińczyki po prostu działają i tyle, Microshift, Sensah i podobne są spoko, mam rowery z Ultegrą, 105, Sensah Reflex albo
Jedyne zaleta Shimano tutaj to pochowanie pancerzy w tanich grupach (Sora, Claris).

Nawet przerzutka jest tu chyba ze sprzęgłem.


@KeepCalm:

ja bym powiedział ze główna zaletą shimano (przynajmniej teoretyczną) jest hydraulika w tych droższych :)

inna sprawa - mam jakaś chińska kasetę 11s (11-42) i to NIE DZIŁA DOBRZE
ja bym powiedział ze główna zaletą shimano (przynajmniej teoretyczną) jest hydraulika w tych droższych :)


@bibsz: l-two ma chyba pełną hydraulike, bez tych hybrydowych zacisków.
Ciekawe czy u reszty to pojawi się to na sezon 2023.
Ja te chińskie grupy lubie.

inna sprawa - mam jakaś chińska kasetę 11s (11-42) i to NIE DZIŁA DOBRZE


@bibsz: ze 3 te kasety mam i działa, chyba Sunshine 11-42, 11-46 i coś tam