Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Dolan: no, na pewnie Ukraińców zgubiła pewność siebie - powinni czekać pod osłoną aż wszyscy nie wyjdą i nie położą się na ziemi. Pewnie rutyna weszła - 5 razy brali ruskich jeńców i ci się potulanie poddawali, za 6 razem nie wyszło - jeden okazał się samobójca/fanatykiem.
  • Odpowiedz
@gharman: Prawo prawem, emocje emocjami. Ja od początku mówię, że nie neguję emocji. Co nie zmienia faktu, że prawo jest prawem i o to prawo mi się rozchodzi.

Jak ktoś Ci zabiję (sorry za przykład). Matkę na Twoich oczach, a Ty go #!$%@? to i tak pójdziesz do pierdla (upraszczając).

@Hieronim_Berelek: Tutaj już kwestia ta nie jest taka prosta.
  • Odpowiedz
@jedenastywrzesnia: Dobra prościej się nie da:
kładziesz się na ziemi udając jeńca kiedy twój kolega obok za ścianą stoi z załadowanym karabinem, którym zaraz zacznie strzelać do oddziału, który ma cię przejąć. Jesteś jeńcem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZenonArciszewski3127: niestety takie rzeczy na wojnie się zdarzały na wszystkich wojnach i będą się zdarzać zawsze - póki ludzkich żołnierzy nie zastąpią roboty bez uczuć. Ciężko się wcielić w rolę żołnierza, któremu na twoich oczach ginie kolega.

Dlatego tak ważna rola jest oficerów - muszą umieć zapanować nad swoimi żołnierzami nawet w tak kryzysowych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Co Ty byś zrobił w takiej sytuacji? Jesteś Ty i dwaj Twoi koledzy z czego jeden jest na tyle głupi, że zamiast ubezpieczać pozostałych woli nagrywać filmik. Z jakiejś szopy wychodzi kilkunastu ruskich, kładą się na ziemię, ale nie macie możliwości przeszukać ich i odpowiednio zabezpieczyć. Jest was za mało. Nagle z szopy wyskakuje kolejny rusek i zaczyna strzelać, śmiertelnie rani Twojego kolegę. Zostajecie we dwóch, zaczyna się walka
  • Odpowiedz
to co od ostatniego czasu #!$%@?ą upaińcy jest troszkę zniechęcające


@ZenonArciszewski3127: faktycznie, bronienie się przed śmiercią to coś okrutnego, do tej pory popierałem ludzi broniacych własnej ziemi, ale od dzisiaj będę popierał ludzi bijących młotem swoich( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pablo397: Jak na moje to nie zostali jeszcze jeńcami a już ktoś strzelał. Weź ty się trochę wstrzymaj z takim rzucaniem oskarżeń. Gdyby stali skuci gotowi do wymarszu, to byliby jeńcami. Jak jeszcze nie wszyscy wyszli a ktoś otworzył ogień, to masz olbrzymie szanse, że Ci na ziemi, nie przeszukani, najprawdopodobniej mają broń.
  • Odpowiedz
@pablo397: To nie byli jeńcy. Konwencja genewska mówi jasno:

"d) przestrzegają w swych działaniach praw i zwyczajów wojny;"

Od kiedy ruscy przestrzegają praw i zwyczajów wojny? Można do nich strzelać jak do kaczek. I słusznie.
  • Odpowiedz
@pablo397: udawanie jeńców, żeby podstępem zabić Ukraińców. Może kolejne kacapy 2 razy się zastanowią czy warto sobie w taki sposób pogrywać. Wielka szkoda tego chłopaka, bo widać, że młody ziomuś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pablo397: wszystko zależy od przebiegu,
jeśli ruscy zginęli podczas wymiany ognia ukraińców z tym pajacem co mu się rambo włączyło to git

ale po tym jak leżą to obawiam się że komuś mogły puścić nerwy (skoro jeden ukrainiec został postrzelony) i już po wyeliminowaniu tego rambo zaczął strzelać do leżących i poddających się orków, co noooo... jakieś pajace z UN mogą się o to czepiać lol

w sumie to #!$%@? mnie to, ważne że kilku kacapów wyeliminowanych z
  • Odpowiedz
dlaczego nazywasz to egzekucją, odwetem i wymordowaniem? Skoro kacap zaczął strzelać to oni też zaczęli strzelać, normalne działania bojowe. Skąd mogli wiedzieć czy to nie zasadzka i reszta też nie wyciągnie pistoletów i nie zacznie w nich walić?


@cotidiemorior: to potrójne salto mortale ma 247 plusów w 97 minut xd
Niektórzy by stawali w obronie Ukraińców jakby nasrali im na stół przy niedzielnym obiedzie, żeby czasem ktoś ich nie nazwał
  • Odpowiedz