Wpis z mikrobloga

dlaczego tyle w temacie? Przeciez mandat ma konsekwencje nie tylko dla ukaranego, prosty przyklad - pijak dostaje grzywne 2000 zl i nie ma kasy zeby kupic dziecku konsoli, kto tutaj poniosl konsekwencjet? Pijak i dziecko czy tylko pijak?


@stannis: No to idziemy dalej. Morderca i gwalciciel ma rodzine. Zamkniecie go w wiezieniu to szkoda dla rodziny. Wiec nie zamykajmy.
Ty chyba nie do konca ogarniasz co nie?

Ale pojdzmy jeszcze
  • Odpowiedz
@stannis: nie, to normalna sytuacja, kiedy jeździsz daleko do pracy. Jesteś z miasta i nie masz świadomości, że nikt nie zrobi dodatkowych 20 km zebhy cie uprzejmie wozić przez tydzień, zanim kupisz gdzieś jakiegoś strucla na dojazdy.


@Shatter czekaj czekaj, arbitralnie cos stwierdzasz, ze ktos czegos nie zrobi i to ma byc argument? To niech zaplaci za taksowke, niech zaplaci sasiadowi, niech sasiad raz ja zawiezie do komisu i
  • Odpowiedz
dlaczego tyle w temacie? Przeciez mandat ma konsekwencje nie tylko dla ukaranego, prosty przyklad - pijak dostaje grzywne 2000 zl i nie ma kasy zeby kupic dziecku konsoli, kto tutaj poniosl konsekwencjet? Pijak i dziecko czy tylko pijak?


@stannis: No to idziemy dalej. Morderca i gwalciciel ma rodzine. Zamkniecie go w wiezieniu to szkoda dla rodziny. Wiec nie zamykajmy.
Ty chyba nie do konca ogarniasz co nie?

Ale pojdzmy jeszcze dalej. Nalezy zniesc wszystkie kary. Ukaranie kogos zle wplywa na moja psychike o mnie doluje ze ktos zostal ukarany. No tak nie
  • Odpowiedz
czekaj, czy ty wczesniej nie pisales, ze aby zbadac poprawnosc tezy nalezy szukac skraknosci i jesli znajdziesz jedna skrajnosc to "teza jest tylko teza- do poprawki" i wlasnie znalazles skrajności swojej tezy i swojego rozumowania?


@stannis: Co ty wogole do mnie piszesz? Nie ogarniasz karania sprawcy od karania niesprawcy?

Zapodajesz tu jakies brednie ze karanie sprawcy to karanie rodziny. Gowno prawda. Koles w pierdlu to nie rodzina w pierdlu. Rodzina jest na
  • Odpowiedz
@gorzki99 no ty najpierw powiedz mi kto jest ukarany przy moim przykladzie mandatu i konsoli, bo nie odpowiedziales na to.

Powtorze pytanie jeszcze raz:
pijak dostaje grzywne 2000 zl i nie ma kasy zeby kupic dziecku konsoli, kto tutaj poniosl konsekwencjet? Pijak i dziecko czy tylko pijak?
  • Odpowiedz
no ty najpierw powiedz mi kto jest ukarany przy moim przykladzie mandatu i konsoli, bo nie odpowiedziales na to.


Powtorze pytanie jeszcze raz:

pijak dostaje grzywne 2000 zl i nie ma kasy zeby kupic dziecku konsoli, kto tutaj poniosl konsekwencjet? Pijak i dziecko czy tylko pijak?


@stannis: Dostales w punktach i nie ogarnales?
  • Odpowiedz
No ale ja dalej widze roznice pomiedzy tym jak zycie komus zrujnuje kierowca popelniajacy przestepstwo vs jak zrobi to panstwo karzac posrednio kogos kto nic nie zrobil.


@gorzki99: ale my nie mówimy o kimś, kto NIC nie zrobił, tylko o kimś, kto złamał prawo w bardzo niebezpieczny sposób, powodujący wiele zgonów każdego roku.

1-kara jest wiezienie i taka kare dostaje tylko sprawca. Rodzina nie idzie do wiezienia

2-kara jest mandat. I taka kare dostaje sprawca. TO ON PLACI
  • Odpowiedz
konsekwencje ponosi sprawca. Kary nie dostala rodzina tylko sprawca


@gorzki99: czyli dokładnie tak samo jak gdy konfiskujemy samochód pijaka. Samochód jest zarejestrowany na niego, więc to jego samochód, takie jest prawo.
  • Odpowiedz
Ogólnie dałbyś już spokój z tymi fikołkami, bo są żenujące.


@KrzLis: Zenujaco to nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.

3-konfiskata wlasnosci prywatnej. Kij z tym ze za auto zaplacila zona bo ma bogatych rodzicow ( w malzenstwie jest rozdzielnosc). Ale auto jest na meza bo on ma prawko 30 lat a ona 2. Kto tu jest
  • Odpowiedz
Ogólnie dałbyś już spokój z tymi fikołkami, bo są żenujące.


@KrzLis: no tutaj leci fikołek za fiołkiem u niego :D zero logicznego myślenia, jego typ rozumowania jest taki: kara dotyka rodzinę, gdy konfiskujemy auto pijaka lub inną rzecz (np wspominał o domu, gdy ten dom jest dziuplą). Za to gdy konfiskujemy pieniądze to już co innego, kara dotyka TYLKO osobę, której dotyczy mandat i żadne argumenty, że wspólny budżet nie
  • Odpowiedz
Pensja mniej to to samo co to ze rodzina dostaje ta sama kare co sprawca?


@gorzki99: a czy to, że żona nie ma czym jechać do pracy to to samo co to, że jej mężowi, pijakowi odbiera się auto?
  • Odpowiedz
a czy to, że żona nie ma czym jechać do pracy to to samo co to, że sprawcy wypadku odbiera się auto?


@stannis: Za malo sie skupiasz na ty:

3-konfiskata wlasnosci prywatnej. Kij z tym ze za auto zaplacila zona bo ma bogatych rodzicow ( w malzenstwie jest rozdzielnosc). Ale auto jest na meza bo on ma prawko 30 lat a ona 2. Kto tu jest ukarany?


Potrenuj. Moze zrozumiesz
  • Odpowiedz
@gorzki99: czekaj czekaj, czy ty na poparcie swojej tezy wymyśliłeś ckliwą historyjkę o bogatych rodzicach i żonie, która zarejestrowała auto na męża? Jak się ma to do Twojej wcześniej wypowiedzi, że:

Mnie nie interesuja ckliwe historyjki. Mnie interesuje prawo.


Czyje jest to auto wg prawa bez twojej ckliwej historyjki? Dlaczego piszesz, że sprawca niczego nie stracił skoro stracił swój samochód?
  • Odpowiedz
Czyje jest to auto wg prawa bez twojej ckliwej historyjki? Dlaczego piszesz, że sprawa niczego nie stracił skoro stracił swój samochód?


@stannis: Miras ostatni raz.

Ja niczego nie wymyslilem. Ja szukam w jaki sposob taki przepis moze ukarac kogos niewinnego jednoczesnie nie karzac winnego. Skrajnosc.
  • Odpowiedz
Ja szukam w jaki sposob taki przepis moze ukarac kogos niewinnego jednoczesnie nie karzac winnego.


@gorzki99: ale w jaki sposób niewinna osoba tutaj jest ukarana? Jeśli nawet jest tak jak napisałeś to ta osoba jest winna chociażby dlatego, że postanowiła oszukać ubezpieczyciela. Ale nie jest tak jak napisałeś, bo nie dość, że pijak jest właścicielem tego pojazdu wg prawa to jeszcze nim jeździ, no rzeczywiście to nie jego samochód, tylko żony xDDD

Ja niczego nie
  • Odpowiedz
"konsekwencje ponosi sprawca. Kary nie dostala rodzina tylko sprawca"


@stannis: Czyli konfiskata domu jest w/g Ciebie ok? To dlaczego nie ma jej zapisanej w prawie?

Jeszcze raz do
  • Odpowiedz
Czyli konfiskata domu jest w/g Ciebie ok? To dlaczego nie ma jej zapisanej w prawie?


@gorzki99: nie zastanawiałem się, ale tak, konfiskata własności złodzieja jest moim zdaniem ok

No chyba ze jestes za konfiskata prywatnej wlasnosci. W sumie jestes to nie wiem czemu sie
  • Odpowiedz