Wpis z mikrobloga

patusy zawsze znajda jakies "ale" i jakimis z dupy wymyslonymi przykladami beda rzucac.

Byla dyskusja na wykopie o gratach, porzuconych autach, stojacych w publicznych miejscach. Jakis wykopek zaproponowal zeby auta bez waznego oc odcholowywac to pojawili sie "obroncy wolnosci", pisali doslownie "ha tfu na ciebie zamordysto" i zaczeli wymyslac przyklady, ze co jesli ktos jest marynarzem i przedluza mu sie rejs xD

Tak samo tutaj "a co jesli autem pijaka zona dojezdza do pracy" xD, a co jeśli rodzina umrze z glodu z powodu tego auta, a co jesli zona wozila tym autem narzady do transplantacji i przez konfiskate beda postronni ludzie umierali?

A CO JESLI? !!!! No to #!$%@? rozwiazanie jest proste, niech nikt nie jezdzi #!$%@? xD


@stannis: Staralem sie odpowiedziec w jednym wpisie wszystkim ale Tobie potanowilem poswiecic oddzielny komentar bo nie dosc ze nie zrozumiales to jeszcze nie o konca wiesz
  • Odpowiedz
Nie hajtać się z patologią, która prowadzi po pijaku.


@brass: Kolejna zlota rada. Bo ludzie sie nie zmieniaja i wcale im czasem nie odwala co nie?

Dajesz nastepna rade: "to ma kolesia zostawic" - zgadlem?
  • Odpowiedz
jak to dobrze, że rozje--nie komuś ojca i rodzinnego samochodu przez pijanego kierowcę nie jest karaniem niewinnych za pijaństwo kierowcy.

A nie, czekaj, wróć, kurde, jednak jest!


@KrzLis: Podoba mi sie Twoje podejscie. Nawalony kierowca zrujnowal komus rodzine to poza ukaranie jego zrujnujmy jeszcze jego rodzine. Oko za oko powiadzasz.

Czyli jak ktos komus zgwalci corke to ten kto moze isc zgwalcic corke tegoz. Fajne masz podejscie :P
  • Odpowiedz
@gorzki99 "jesli w tworzonym prawie znajdziesz cos co moze dotknac niewinne osoby to takie prawo nie jest dobre. Ukarany ma zostac sprawca a nie jeszcze ktos."

Czyli rozumiem, ze jestes za likwidacja mandatow? Bo mandat tez moze dotknac niewinna osobe.
  • Odpowiedz
@gorzki99: coś Ci się pomyliło.

Jeśli nawalony kierowca zrujnuje komuś życie zabijając bliską osobę to JUŻ WCZEŚNIEJ, PRZED KONFISKATĄ zrujnował życie swojej rodzinie.

A teraz odwracamy sytuację -- ryzyko zrujnowania życia będzie po odpowiedniej stronie, po stronie tego, kto robi rzeczy niezgodne z prawem (i głupie).
  • Odpowiedz
Czyli rozumiem, ze jestes za likwidacja mandatow? Bo mandat tez moze dotknac niewinna osobe.


@stannis: Mandat jest przyznawany za wykorczenia i dotyka winnych osob. Jesli dostales mandat nieslusznie to sie odwolujesz i masz sprawe w sadzie gdzie sad oceni slusznosc/nieslusznosc. (kwestia tego jak oceni to nie ta dyskusja)
  • Odpowiedz
nie odpowiedziales na pytanie xD ale musze przyznac, ze ladny fikolek znowu zrobiles xD


@stannis: Moze dlatego ze nie widzialem zadnego znaku zapytania? Wot fikolerk - nie pytac a potem sie pluc ze ktos nie odpowiedzial :DDD
  • Odpowiedz
ale w obydwu przypadkach rodzinę rujnuje KIEROWCA JADĄCY PO PIJAKU.

Ważne, żeby rujnował swoją.


@KrzLis:
Nie. Wazne zeby on poniosl kare a nie jego rodzina. Odpowiedzialnosc zbiorowa Ci sie marzy? Podpowiem - to nic fajnego.

No ale ja dalej widze roznice pomiedzy tym jak zycie komus zrujnuje kierowca popelniajacy przestepstwo vs jak zrobi to panstwo karzac posrednio kogos kto nic nie zrobil.
  • Odpowiedz
@gorzki99 "jesli w tworzonym prawie znajdziesz cos co moze dotknac niewinne osoby to takie prawo nie jest dobre. Ukarany ma zostac sprawca a nie jeszcze ktos."


Czyli rozumiem, ze jestes za likwidacja mandatow? Bo mandat tez moze dotknac niewinna osobe.

@gorzki99 to jest moj poprzedni komentarz, jesli nie widzisz znaku zapytania to spytam jeszcze raz - czy jestes za likwidacja mandatow?
  • Odpowiedz
nie odpowiedziales na pytanie xD ale musze przyznac, ze ladny fikolek znowu zrobiles xD


@stannis: A nie...czekaj to nie Ty. Ty pytales czy jestem za likwidacja mandatow. Odpowiedzialem ze mandat jest sluszny bo dostaje go osoba lamiaca prawo. Wiec jak mam byc za likwidacja czegos slusznego?
  • Odpowiedz
@gorzki99 chocby dlatego powinienes byc za likwidacja mandatow, bo piszesz, ze odpowiedzialnosc zbiorowa jest zla, a ja z latwoscia znajde przypadek, gdy mandat wplywa na osobe niewinna.

To jak, jestes za odpowiedzialnoscia zbiorowa, czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stannis: ale jaki ja skrajny przypadek podaje? Mówię o sytuacji, kiedy zostajesz bez auta z dnia na dzień xd
No widzisz, w wielu przypadkach jednak trudno o to, żeby pracować z sąsiadami w tym samym miejscu, w tych samych godzinach xd
Drugi post jest błędny w założeniach - auto przepadnie nawet jak będziesz miał miliard złotych na koncie za potem kolega kolegi komornika będzie je mógł kupić za pół ceny.
  • Odpowiedz
chocby dlatego powinienes byc za likwidacja mandatow, bo piszesz, ze odpowiedzialnosc zbiorowa jest zla, a ja z latwoscia znajde przypadek, gdy mandat wplywa na osobe niewinna.


@stannis: Co Ty mi inputujesz?

Idac Twoim tokiem rozumowania to nalezy zlikwidowac wiezienia. No
  • Odpowiedz
@Shatter a kto napisal, ze sasiad musi pracowac w tym samym miejscu? Mozesz poprosic zeby specjalnie Cie podwiozl i oddac mu za paliwo, taki przyklad, ze absolutnie nic nie da sie zrobic gdy utraci sie auto jest po prostu absurdalny i jesli bierzemy pod uwage dobro np dziecka pijaka to znacznie bardziej prawdopodobne jest to, ze np ktos nie wysle dziecka na wycieczke, bo musi zaplacic grzywne niz to, ze absolutnie
  • Odpowiedz
No ale ma poniesc konsekwencje tego ze nie upilnowala meza.


@gorzki99: Ale przecież nie ponosi żadnych konsekwencji, samochód nie był na nią zarejestrowany i nie należał do niej, więc nie jest za to ukarana.
  • Odpowiedz
chocby dlatego powinienes byc za likwidacja mandatow, bo piszesz, ze odpowiedzialnosc zbiorowa jest zla, a ja z latwoscia znajde przypadek, gdy mandat wplywa na osobe niewinna.


@stannis: Co Ty mi inputujesz?

Idac Twoim tokiem rozumowania to nalezy zlikwidowac wiezienia. No
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stannis: nie, to normalna sytuacja, kiedy jeździsz daleko do pracy. Jesteś z miasta i nie masz świadomości, że nikt nie zrobi dodatkowych 20 km zebhy cie uprzejmie wozić przez tydzień, zanim kupisz gdzieś jakiegoś strucla na dojazdy.
  • Odpowiedz