Wpis z mikrobloga

Czy warto zakładać Netflixa?
Moim zdaniem warto, ale właściwie TYLKO dla serialu (a raczej serii niełączących się ze sobą dość krótkich filmów) Czarne Lustro. Niesamowity, różnorodny, inteligently, wzruszający i prawdziwie poruszający, każdy odcinek o czymś innym i w innym stylu, a łączy je tylko generalne główne przesłanie- jak niebezpieczna jest teraźniejszość i przyszłość w której żyjemy i jakie to ma i może mieć konsekwencje oraz jak to się ma do uniwersalnych wartości. 90% odnicków świetna, 7% przeciętna i 3% słaba. Ten dłuższy film nie jest już zbyt fajny.

#netflix #czarnelustro #blackmirror #film #seriale #ciekawostki
nowyjesttu - Czy warto zakładać Netflixa?
Moim zdaniem warto, ale właściwie TYLKO dl...

źródło: comment_1668663301hgzOvb62wIGDqDIcC722n6.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Dla jednego czy dwóch seriali nie warto, ja w zeszłym miesiącu usunąłem konto Netflixa a nie używałem już od czerwca. Ogólnie nie warto iść w netflixa obecnie, nie ma zbyt ciekawych nowości i większość jest na tańszym Prime + Disney, lub HBO GO, zależy kto co woli.
  • Odpowiedz
@hetvai7: Imho ten odcinek z systemem, który miał 120% umiejętności adaptacyjnych (ten z grubasami na rowerkach) był godny oskara. To była fajna głębia: nigdy nie rozumiemy kontekstu tej społeczności - tak jak i oni; nigdy nie możesz uciec od kontroli.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: jednym z lepszych, często niedocenianych seriali na Netflix jest Ranczo ( dostępny na tvpvod za darmą). Chyba nie ma drugiego serialu, który by tak dogłębnie i kompleksowo poruszał problemy społeczne polskich małych miejscowości dodatkowo uzupełniając fabułę o zarys polskiej tradycji i kultury robiąc chociażby odwołania do najpopularniejszych powieści albo wierszy. Rozbudowane charaktery większości postaci, których co prawda podstawą są najbardziej stereotypowe cechy, charakterystyczne dla danej grupy społecznej, przez 10 sezonów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowyjesttu: generalizujesz. To tak jakbym napisał: czy warto zakładać konto na yt? Warto, ale tylko dla filmu Begotten...
Takie samo uogólnienie, bo zarówno yt i Netflix mają masę zawartości dla każdego :⁠-⁠)
  • Odpowiedz
nie wiem co rozumiesz jako odmozdzacz, ale mnie relaksuje tylko kino ambitne, ktore jest o czyms. takze, ziomeczku to nie jests takie oczywiste, ze ktos oglada mialkie produkcje.


@nobrain: no i git :)
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Boże, w poprzedniej pracy miałem szefa, 40 letniego januszka, który cośtam ogarniał komputery i ten serial traktował jak jakiś film dokumentalny. To była jedyna osoba, poza internetami, od której słyszałem z pełną powagą wypowiadane teorie o Klausie Schwabie, który nas zacipuje, czy o Billu Gatesie, który urządza depopulację w Afryce. Jak się śmiałem, że chyba aż tak źle nie będzie, to mowił, żebym sobie własnie „Black Mirror” obejrzał i jeszcze
  • Odpowiedz
black mirror co za głębia xD


@hetvai7: Zdecydowanie porusza ciekawe problemy. W przystępny sposób i to jest właśnie zajebiste.
Równie dobrze możesz pisać że łowca androidów jest płytki bo przedstawia płytkie problemy.
Ale klasycznie - bardzo inteligentna osoba wyciągnie z tego więcej i odkryje głębsze problemy a głupia będzie cię cieszyć jak gość będzie ruchał świnię.
  • Odpowiedz
Ale wiecie że można tez coś oglądać tak o, dla rozrywki? Oni tego w ogóle nie sprawdzają. Poza tym co to #!$%@? jest za wydatek ten Netflix xD kaman
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Odcinek o social score był spoko, ale ten w którym ludzie grali dla punktów i mieszkali w cyber ekranie to już straszna nuda, musiałem wyłączyć. Źle trafiłem, czy taka konwencja?
  • Odpowiedz