Wpis z mikrobloga

Na OLX są pewne kategorie przedmiotów gdzie wystawienie przedmiotu zawsze w 100% gwarantuje najgorszy typ kupującego. Jedną z takich popularnych kategorii są telefony. Zdarzyło mi się sprzedawać najróżniejsze rzeczy ale to właśnie sprzedając telefon masz gwarant że na cały odsetek potencjalnie pewnych kupujących 95% to są jakieś ułomy i ludzie niepełnosprawni umysłowo rodem z tego co łapie ECPU Polska xD (dokładnie właśnie tak widzę ten element społeczny na olx). Zawracają dupę, o jakiejkolwiek kulturze zapomnij zazwyczaj są to wiadomości ani dzień dobry ani #!$%@? ani nic typu " gdzie można kupić " , "aktualne" ,"kiedy moszna odebrać" (nie biorąc w ogóle pod uwagę chociażby tego że nie realizuje odbiorów osobistych) , " [wiadomość zawierająca śmieszną propozycję cenową złożoną z samej ceny nawet bez pytajnika] " , "mam tylko [x] zł ale chce kupic " , "jestem zainteresowany" , xD albo pyta się o jakieś ficzery urządzenia które są albo w opisie albo tak pospolite w danym typie urządzenia że nikt normalny by się o to nie pytał i czasami mam wrażenie że ci ludzie nawet nie wiedza po co piszą tylko pytają by zapytać nie przeglądając treści opisu ogłoszenia jak i fot. Wszystko to okraszone przeróżnymi odmianami analfabetyzmu oraz turbodebilizmu jeżeli chodzi o składnie zdania, kontekst wliczając w to kosmiczne błędy ortograficzne, pisanie fonetycznie czy jakieś nazewnictwo bazujące się na lokalnej wiejskiej gwarze z #!$%@? dolnego na podlasiu niezrozumiałej dla normalnego człowieka. Już pomijam wszystkich krętaczy oszustów i sebków którzy chcą telefon z prywatnego ogłoszenia na "raty" albo oferują zamianę za jakieś randomowe śmieci których byście sobie nawet nie wyobrazili że ktoś może być na tyle pomysłowy i być na tyle pewny powodzenia transakcji że proponuje takie bezużyteczne i bezwartościowe klamoty (kiedyś chłop oferował mi używany dyferencjał z fiata grande punto za huaweia p30 [???]) XD I autentycznie nie jestem przewrażliwiony na tym punkcie, jakoś sprzedając bardziej ukierunkowaną elektronikę niekoniecznie droższą od smartphone nie ma takiego wysrywu o którym napisałem wyżej. I pamiętajcie, im tańszy telefon, im bardziej bieda budżetowiec tym większe cyrki we wiadomościach i jeszcze większa patola o to się kontaktuje XD A nie daj boże żeby takiemu coś nie przypasowało np. nie zgodzenie się na odbór osobisty czy wysyłki pobraniowej bez przedpłaty za wysyłkę to robią się roszczeniowi, pyskują i od razu jesteś oszustem bo coś kręcisz ale #!$%@? tam ich dyktowanie warunków najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) O przypadkach i akcjach można by było pisać w nieskończoność a ja tu tylko nakreśliłem wierzchołek góry lodowej bo zapewne jeszcze lepsze cyrki dzieją się np. w rzeczach dla dzieci czy innych kategoriach obleganych przez madki i 500plusiary na zasiłku.

#olx #telefony #przemyslenia #handel #allegro #januszebiznesu #gorzkiezale #zalesie #patologiazewsi #januszeolx #sprzedaz
s.....y - Na OLX są pewne kategorie przedmiotów gdzie wystawienie przedmiotu zawsze w...

źródło: comment_1668632185zWdYrnqYgdzCum299vD34g.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz