Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zarabiam i oszczędzam z myślą o kupnie nowego mieszkania. Od każdego przychodu płacę podatek.

Udało się, uzbierane, znajduję mieszkanie, które mi odpowieda, uzgadniamy warunki ze sprzedającym, podpisujemy umowę notarialna.

I #!$%@?, 22k podatku PCC na dzień dobry i co roku podatek od nieruchomości.

#!$%@?, w sumie z jakiej racji?

Może kiedyś będzie normalnie...

#zalesie #polska #nieruchomosci
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@b7kj: generalnie to na podatki nie musimy aż tak bardzo narzekać, chwalę sobie nasz podatek od zysków kapitałowych (te 19% to mało w porównaniu do większości krajów) i prostotę jego rozliczania.

Ogólnie, podatki na Zachodzie są wyższe. Ale PCC to totalna głupota, jawnie łamiąca zasadę braku podwójnego opodatkowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mac02: pcc to podwójne opodatkowanie. Nie mam nic przeciwko VAT czy podatkowi dochodowemu (chociaż moim zdaniem powinien być liniowy).
@brck89 nie no, ja jestem zdania że brak podatków to nie jest dobry pomysł, niemniej sam jak mam do opłacenia jakiś PCC to mnie krew zalewa. W ubiegłym roku kupowałem swoje cztery kąty, i Skarb Państwa na tej transakcji zainkasował jakieś 5% wartości mieszkania - PCC ode mnie, i dochodowy od sprzedających, bo nie minęło 5 lat od zakupu. Złodziejstwo totalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mac02: przecież VAT to podatek od wartości dodanej, a osoba fizyczna nie jest jego płatnikiem. To sprzedawca przerzuca VAT należny na kupującego (tak samo jak wcześniej hurtownik na sprzedawcę czy producent na hurtownika).

Więc Twój przykład nie jest dobry.