Wpis z mikrobloga

@wallygatorrrr: jak wy robicie te wszystkie pyszne pieczywka na zakwasie? ()
na drożdżach co jakiś czas piekę, ale mam jakieś takie przeświadczenie, że na zakwasie to o wiele więcej roboty :( a zdecydowanie bardziej w smaku wolę chleb na zakwasie niż na drożdżach
@natlly22 cały dzień? Mi od wyjęcia zakwasu z lodówki do gotowego bochenka schodzi 2 dni ale takiej pracy przy blacie kuchennym to jest z 20min, reszta to czekanie aż zakwas w poszczególnych fazach zrobi swoje
@wallygatorrrr: nie pamietam już jak to dokładnie szło ale nastawiałam ciasto do wyrobienia, później wyrastało, co kilka godzin musiałam je odgazować, przełożyć do koszyczka i później do piekarnika?
@wallygatorrrr: jak już pisalam nie pamietam jak dokładnie to szło tylko tyle że co kilka godzin musiałam do niego wracać i na pewno na zakwasie byl. A jak ty robisz swój? Może jak mniej zachodu to wrócę do pieczenia
@natlly22: rano dokarmiam zakwas i odstawiam do wieczora. Wieczorem robię zaczyn chlebowy i zostawiam do następnego dnia. Następnego dnia robię ciasto, wkładam do keksówki i czekam kilka godzin jak wyrośnie. Wtedy do piekarnika na godzinkę cyk i załatwione. Ale to żytni chleb mimo wszystko, pszennych typowo nie robię bo nie przepadam za bardzo.