Wpis z mikrobloga

@lilmati: teraz to warto brać co jest. Niestety pandemia popsuła ten rynek. Jeden Ci powie, że super rower a drugi, że w 2018r. kosztowałby 2k. Najlepiej przejść się osobiście do sklepu i zobaczyć co mają dostępne i jakie mają plany na dostawy
@lilmati: rynek rowerowy jest mniej atrakcyjny niż trzy lata temu, ale nie ma co rąk załamywać.
Pytanie, czego tak na prawdę chcesz?
Gravel, to wbrew pozorom niekoniecznie bikepacking, gravel to raczej ściganie się po szutrowych/leśnych drogach.
Ile wytrzymasz km na baranku w trudnym terenie? Jak to będzie wyglądało w deszczu i błocie? A co jak po którejś kraksie na piacho-trasie ukręcisz klamko-manetkę?
Z drugiej strony, do rekreacyjnej jazdy każdy rower się
@wykopyrek: miałem szosę do której wsadziłem szersze opony i pasuje mi takie coś, można pośmigać po asfalcie ale w każdej chwili zjechać w las i dalej zapierdzielać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego zamontuję parę toreb i mogę jechać w świat, pasuje mi taka uniwersalność właśnie
@lilmati: jak wiesz jak działa baranek, to już nic nie piszę, bo sam wiesz najlepiej. Mnie przed brankiem w trasie hamuje wizja straty klamkomanetki, tego można w lokalnym rowerowym w Sutkach Wschodnich nie znaleźć.
Na pewno kluczowe jest dopasowanie ramy do dupska i postrzegane piękno jednostki. Ja swój rower uwielbiam, patrzeć na niego, czyścić, smarować, a najbardziej jeździć ()
Polecam zimowe opony z kolcami,
@lilmati
@ploki_juhy_rdeswa jako posiadacz zmotanego marina 4C polecam ramę z tego modelu w tym zakresie cen. Całkiem wygodna geometria, raczej nie do upalania ani ścigania, ale świetna do jeżdżenia całymi dniami.
Fajnym upgradem dla graveli do turystyki jest założenie górskiego napędu, bo obciążony rower znacznie gorzej podjeżdża. Jeden podjazd wytargasz, drugi może też, ale na trzecim już bedziesz pchał. Podobno da się to jakoś sparować z klamkomanetkami sora, ja akurat mam bar
@lilmati: całkiem sensowny ten rower, cena z tym kodem wychodzi 4k równo za rower gravel na sorze z hamulcami tarczowymi i wchodzi opona 40, nie jest źle. Fajna korba pod gravel 46/30, szybko na asfalcie ale i w terenie się nie zakopiesz.
@lilmati: no i graty! Ghost to dobra marka, o ile pamiętam czeska

Mam rower złożony na tym samym osprzęcie, tylko przerzutkę na tył wyminiłem na Alivio bo ma dwa razy większy naciąg łańcucha niż Sora i nie stuka tak łańcuch. Korba jest najtańsza z szimano ale mam ją 3 lata i jest ideał nadal.