Wpis z mikrobloga

WOW! Panie i Panowie, udało się! Onuca zostało zgłoszona jako młodzieżowe słowo roku, być może dzięki naszej inicjatywie w wątku sprzed tygodnia! Od dziś można na nie głosować razem z 19 innymi słowami, o których muszę przyznać, że ktoś jednak słyszał, więc nie zdziwiłbym się gdyby któreś wygrało (obstawiam na cringe, albo sus). Jeżeli chcecie możecie oddać głos a jeśli jesteście tak starzy, że plecy wam wysiadają, nie trzymacie moczu lub po prostu wolicie narzekać to przewijajcie dalej! Zwycięzce poznamy gdzieś w grudniu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdzie głosować:
https://msr.pwn.pl/
Wspomniany wątek:
https://www.wykop.pl/wpis/68598961/jak-chcecie-zeby-onuca-zostala-wybrana-na-mlodziez/#comment-243878709

#ukraina #wojna #rosja #mlodziezowesloworoku #onuce #jezykpolski #glupiewykopowezabawy
Kagernak - WOW! Panie i Panowie, udało się! Onuca zostało zgłoszona jako młodzieżowe ...

źródło: comment_1668513533wr6KFSLYFmAZiI9ROqlf0k.jpg

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: nie wiem, nie rozumiem tego słowa i jego użycia w takim kontekscie, podobno jakis raper stworzyl te nowe znaczenie. Niby jest to też "kontrsłowo"(antonim?) do 'biased'. Już po angielsku jest to dość pogmatwane, a co dopiero mówić o przenoszeniu tego do j. polskiego na siłę
  • Odpowiedz
@twardykogut27: Nie jest. Wymysł z raperem jest kretynizmem, a słowo od lat jest używane na szambie. Jest to jednocześnie ironiczne i nieironiczne określenie oznaczające aprobatę. Można go użyć w odniesieniu do zbrodniarzy wojennych jak i w odniesieniu do gościa o lekko radykalnych poglądach, jak i do starego pijanego który rozbił sąsiadowi cegłą okno w passacie.
  • Odpowiedz
jak byłem na planszówkach i grałem w grupie z jakimś jedenastolatkiem to się podpisał "lord uwu"
nie jest to dowód na nic, ale w porównaniu z motywowanymi ideologicznie starymi grzybami walczącymi w konkursie z ziemniaka myślę że "uwu" dużo bliżej do młodzieży niż "onucy".
  • Odpowiedz
twoja stara

@Kagernak: #!$%@?, przecież wrzuty na twoją starą są udokumentowane już za czasów starożytnego Rzymu :D. Co oni, teraz się obudzili.
Za to srogo mnie #!$%@?ł NPC xD
Ale niektóre to straszne gówno. Podejrzewam, że części młodzież nawet nie używa, tylko są pozgłaszanie przez jakieś boomery, jak śpiólkolotu rok temu i eluwina wcześniej.
  • Odpowiedz
@dziekujemyzapraszamyponownie: Hajp na amongus minął, ale sus przeżywa drugi boom a nawet większy.
Głownie na tiktoku przez template mema z the rock. Z amongus już nikt tego nie kojarzy zbytnio.

Ogółem, weźcie pod uwagę ze niektóre słowa przeżywają swój renesans. :D
Ode mnie sens mają:
betoniarz, cringe, essa, gigachad, kto pytał?, NPC, rel, robi wrażenie, sigma, sus, UwU

Reszta to raczej chwilowe cytaty, jak kiedyś z jestem hardcorem czy ale urwał.
  • Odpowiedz