Wpis z mikrobloga

Czemu wszyscy tak się jarają Brazylią i Argentyną, że to faworyci do samego finału? Jakieś inne argumenty niż to że to Argentyna i Brazylia, czyli dyżurni faworyci?

Że drużyny z Europy nie mają do nich podjazdu?
Przecież odkąd nie ma towarzyskich, to tylko na mistrzostwach się te drużyny spotykają.

Ok, w czerwcu Argentyńczycy oklepali Włochów, ale Makaroniarzy teraz każdy by oklepał. Dobra #orlycm711 niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak się porówna #euro2020 (21) do #copaamerica 2021 to no przecież tego się nie da porównać.
#ms2022 #katar2022 #pilkanozna #mecz #reprezentacja
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matpiotr: bo żadna europejska ekipa z tych potęg nie ma takiej solidnej formy. Hiszpania gubi punkty z kimś słabszym, a potem np jedzie z Portugalią, która też nieźle wyglądała wcześniej. Brazylia i Argentyna mają mocne ofensywy, niższe formacje już trochę gorzej. Sam trzymam kciuki za Brazylię, może się udać
@Matpiotr Teoretycznie patrząc na same wyniki to Argentyna wygrywa praktycznie wszystkie mecze, ostatnia porażka w 2019, no ale jakość rywali pozostawia trochę do życzenia. Tak szczerze to dla mnie taka Francja ma lepszy skład niż Argentyna czy Brazylia, ale mają kilka kontuzji i trenera na wylocie. Taka Anglia na papierze tez gorsza nie jest, ale trener wuefista i również kontuzje.
@Matpiotr No faworytem nie są, ale ciekawa reprezentacja. Mnie akurat ciekawi Portugalia w sumie skład mają bardzo mocny chociażby w porównaniu do tego co wygrali Euro, ale obstawiam, że to będzie słaby turniej dla nich.
@Matpiotr: Też nie rozumiem aż takiego jarania się Argentyną, ale Brazylia to dla mnie faworyt. Zauważ, że ich piłkarze normalnie grają w europejskich klubach i są wielkimi gwiazdami. Tylko Francja ma porównywalną kadrę w tej chwili, może trochę Anglia. Jeszcze ewentualnie Portugalia lub Niemcy mogą coś namieszać (Hiszpania, Belgia i Holandia nie prezentują się aż tak mocno). Czarnym koniem może być Serbia
@Matpiotr: Ta kadra Brazylii co jest teraz to jest ich nasilniejsza kadra chyba od 20 lat, te popłuczyny co były w 2014 czy 2010 nie mają podjazdu do tego co jest teraz. Dodatkowo mają ogarniętego trenera. I jak tak sobie analizowałem Brazylię ostatnio to właśnie wydaje się, że te dwie rzeczy czyli mega mocna kadra + dobry trener to główne czynniki

Argentyna nie wiem.

Natomiast jak Brazylia będzie się prezentować na
  • 0
@Dawidk01: problem z tym rankingiem jest taki, że zespoły z Ameryki Płd. i Europy grają nie o pietruszkę tylko raz na 4 lata, a pozostałe kontynenty się nie liczą. Towarzyski z Chile nic nie znaczy, ale już to samo Chile w grupie kwalifikacyjnej na Euro mogłoby dostać dwa razy w ryj od Serbii.

Do tego drużyn w Ameryce jest mało i raz na dwa lata każda z każdą zagra chociaż dwukrotnie.
@Matpiotr: Twoja wypowiedź póki co dobrze się starzeje. Po wczorajszym meczu Argentyny aż sobie do niej wróciłem. Moim zdaniem drużyny z europejskiego topu odwróciłyby ten wczorajszy 1-2 z Arabią Saudyjską ale Argentynie zabrakło właśnie tego szybszego ofensywnego tempa w końcówce. Zobaczymy jeszcze co pokaże Brazylia, która ma lepszy skład niż Argentyna, ale być może oczekiwania też są co do nich za duże.